Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most ez tényleg annyira bántó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most ez tényleg annyira bántó volt neki 3 év után, hogy ezért ott kellet hagynia? 25.F

Figyelt kérdés

Anno örököltem egy lakást apámtól ami viszonylag jó helyen is van és felhasználtam a munkám mellé passzív jövedelemnek tehát ki van adva.

Ezaz a bevételi forrás amit én 100%-ban félretettem (éves szinten 3 millió forint kb) nem nyúltam hozzá és a munkás fizetésemből éltem teljesen.

3 éve lassan együtt vagyok a barátnőmmel aki megkérdezte tőlem a napokban, hogy mikor veszem el.

Megmondtam neki kerekperec, hogy soha, mert a házassági idő alatt beszerzett vagyon közös és ha úgy dönt, hogy elvál akkor a házasság idejében lévő bevételem felét még jogosan is követelhetné tőlem és én senkinek nem fogom azt engedni, hogy jogilag támadható legyek.

És ha te úgy döntesz, hogy 5 év után elválsz akkor én nem leszek hajlandó azért adni neked milliókat az én megspórolt pénzemből mert te már nem akarsz velem lenni szóval úgy ahogy van felejtsd el a házasságot.

Erre annyit mondott nekem, hogy hatalmasat csalódott bennem és nem számított arra, hogy én ennyire anyagias vagyok és, hogy legyek boldog a pénzemmel.

Aztán fogta magát és a cuccai nagy részét elvitte de még maradtak itt dolgok azokért meg gondolom visszajött.

De én ezt nem tudom, hogy gondolta. Én soha nem fogom azt hagyni, hogy jogilag támadható legyek.

Akárkiről is van szó.

Mit tudni mi lesz évekkel később, hogy mennyit változnak az emberek


2022. aug. 29. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

Eddig miért álltál mindent, ha ennyire smucig vagy egyébként? Őszintén nem értem, eddig nem zavart, hogy te fizetsz és te állsz mindent?

Így elég fura ez a pálfordulás. Meg arra nem válaszoltál, hogy miért három év kellett ahhoz, hogy kinyögd milyen elveket vallasz. Lehet egy hónap után szakított volna a csaj az elején, ha időben szólsz. Csak raboltad az idejét, ez a járok év nem mérvadó, mert nem is mondták neki semmit előtte erről.

2022. aug. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
De basszus, egy házasság is jár felelősséggel és akár kockázattal is. Az itt a baj inkább, hogy sosem szeretted igazán őt. Egy olyan ember vagy, aki a javakat magának megszerzi, de mással ezt sosem osztaná meg, nem való neked kapcsolat. Egyébként, ha valamiért fordulna a kocka házasságban, te is ugyanúgy részese lennél az ő által megszerzett vagyon felére.
2022. aug. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:

"Eddig miért álltál mindent, ha ennyire smucig vagy egyébként? Őszintén nem értem, eddig nem zavart, hogy te fizetsz és te állsz mindent?"


A válasz egyszerű.

Nem vagyok smucig.

A munkás fizetésemet nem sajnáltam és az teljesen el is ment. Félretenni csak a passzív jövedelemből tudtam.

Mert a munkás fizetésem elment mindenre köztük jelentősen rá is.

Miután megvolt minden kiadásom a fennmaradó összeget szinte teljesen ráköltöttem és ezt most nem felhánytorgatásból mondom hanem mert ez így volt és nem is sajnáltam.

De azért van egy pont és ha ölembe hullik a pénz ha nem ami nem igaz mert még ha van is passzív jövedelmem attól még dolgozok elég keményen. Nekem az az egyetlen olyan forrásom amiből félre tudtam rakni és igen féltem is azt a pénzt.

Gyereket azt nyilván akartunk sőt úgy terveztem, hogy majd ha lesz akkor már gyerekkorában ráírom a nevére csak előtte haszonélvezeti jogot teszek rá aztán majd utánam teljesen az övé lesz.

Terveztünk közös életet de én senkinek nem fogom azt hagyni, hogy később esetleg megtámad aztán majd nézhetek.

És igen ha ő örökölt volna és neki lenne sokkal több pénze mint nekem akkor maximálisan elfogadnak, hogy nem akar házasságot sőt még díjaznám is, hogy előre gondolkodik.

És mehetne a közös élet kiépítése úgy hogy mindenki tudja, hogy hol a helye.

Soha semmiben nem éreztettem vele, hogy kevesebb lenne és igenis örüljön, hogy én megadtam neki azt a lehetőséget, hogy neki nem kell magát fenntartania mert nálam volt és a teljes fizetést arra költhette a saját szórakozására amire csak akarta.

Biztos képzelem, hogy ez mennyire egy szörnyű dolog ha egy férfi ilyet megtesz a barátnőjével.

Hozzáteszem ki is használta mert állandóan ruhákat rendelt meg smink cuccokat a fizetéséből meg össze vissza vásárolt mindent még olyanokat is ami szükségtelen volt.

De biztos nagyon rossz vagyok

2022. aug. 31. 01:22
 44/61 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ajjaj, nem vagy egyszerű eset. Amúgy a ráiratást meg a haszonélvezeti jogot lehet egyszerre megcsinálni, csak akkor már te nem tudod kiadni. Szerintem nem vagy rossz ember, csak nem igazán életszerű a gondolkodásod. Addig amíg félted a pénzed és az határozza meg az életviteled, és ezért minden kockázatot elutasítasz, addig nem leszel boldog. Gyereked is, ha lesz, akkor házasság nélkül elég rossz ómen. Kívülről ezek úgy néznek ki, mint aki marhára nem bízik a másikban, csak a rosszat feltételezi, nem tud élni, csak a mi lesz ha majd x év múlva válás, stb., mi lesz a pénzeddel, így nem lesz normális párod, egy nő egy idő múlva házasodni akar majd, ha meg nem akarod, akkor le fog lépni.
2022. aug. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
18%

#44-nek: Azt kifejtenéd, hogy haszonélvezőként miért nem tudná kiadni a lakást? A haszonélvező még a tulajnak is megmondhatja, hogy nem lakhat benne...


Más, a házasságok több mint fele válással végződik, ezért inkább az a butaság, ha valaki nem számol ezzel az opcióval. És ez nem arról szól, hogy ki mennyire szereti a párját!

Én anno azt mondtam, hogy olyan a vagyonjogi szerződés, mint egy biztosítás: pl. nem azért kötök baleset biztosítást, mert el akarom törni a lábam és nem azért van lakásbiztosítás, mert fel akarom gyújtani a házat...

2022. aug. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
100%
44 ebben igazad van, erre a helyzetre pontosan a házassági szerződés a megoldás, nem pedig hogy azt mondja három év után, hogy hogy képzeled hogy elveszlek, és a többi.
2022. aug. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Azért, mert a haszon-élvezőnek bérbeadási szándéka esetén az előbérleti jogosult tulajdonost nyilatkoztatnia kell, hogy él -e előbérleti jogával.
2022. aug. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, nagyon gyerek vagy még. Eldöntötted, hogy a feleség majd úgyis elhagy, ezért egy sunyi garast se érdemel. Az mondjuk nem opció, hogy netán boldogan éltek míg megnem....? Akkor mi lesz, ülsz a penzkupac tetején. Mert annyira féltetted, hogy senkinek egy fillér se jár abból.

Vagy, tegyük fel, a fene nagy jó módba, te csalnád meg a feleséged. Akkor is mehet szegény amerre lát. Egy őszinte érzelmeken alapuló kapcsolat, nem így megy. Hanem ami az enyém az a tiéd is. Tudod, normális nő házasság nélkül nem szül. Pont az ilyenek miatt mint te. Aki sunnyog, még a falatot is sajnálja a másiktól. Pont az ilyen tesz legjobban alá a másiknak egy szakítás során. Remélem minden kapcsolatodat ezzel a "szimpatikus" bevezetővel fogod indítani. Aztán majd nézd meg hány nő lesz az eletedben 🤣

2022. aug. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki a fontos a házasság, és ezt valószínűleg tudtad előre, akkor igenis jogos az, hogyha nem kapja meg, akkor hagy téged a fenébe. Megmondtad neki, hogy nem bízol enne, virágnyelven, sajnálod tőle a hipotetikus pénzedet... és azt várnád, hogy az egyéb "remek kapcsolat" (remek, amiben nincs bizalom, meg a pénz fontosabb) miatt maradjon és hepin szopkodja a kukid, miközben egy életen át marná a lelkét az, hogy ő házasságot akar, és nem kaphatja meg, legalábbis tőled?
2022. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én azt nem értem, hogy ha szeretted ezt a nőt, és közös életet és gyereket terveztetek, miért nem hajlasz a kompromisszumos megoldás felé, hogy összeházasodtok, de házassági szerződést írtok? A kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad. Te ezzel magadat teljes mértékben be tudtad volna biztosítani anyagilag és a nő is veled maradt volna. Ez így inkább olyan, hogy te megmutatod te vagy a férfi a háznál és az van amit te akarsz, ahelyett, hogy közös mind a kettőtöknek megfelelő megoldást választottátok volna.
2022. aug. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!