Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most ez tényleg annyira bántó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most ez tényleg annyira bántó volt neki 3 év után, hogy ezért ott kellet hagynia? 25.F

Figyelt kérdés

Anno örököltem egy lakást apámtól ami viszonylag jó helyen is van és felhasználtam a munkám mellé passzív jövedelemnek tehát ki van adva.

Ezaz a bevételi forrás amit én 100%-ban félretettem (éves szinten 3 millió forint kb) nem nyúltam hozzá és a munkás fizetésemből éltem teljesen.

3 éve lassan együtt vagyok a barátnőmmel aki megkérdezte tőlem a napokban, hogy mikor veszem el.

Megmondtam neki kerekperec, hogy soha, mert a házassági idő alatt beszerzett vagyon közös és ha úgy dönt, hogy elvál akkor a házasság idejében lévő bevételem felét még jogosan is követelhetné tőlem és én senkinek nem fogom azt engedni, hogy jogilag támadható legyek.

És ha te úgy döntesz, hogy 5 év után elválsz akkor én nem leszek hajlandó azért adni neked milliókat az én megspórolt pénzemből mert te már nem akarsz velem lenni szóval úgy ahogy van felejtsd el a házasságot.

Erre annyit mondott nekem, hogy hatalmasat csalódott bennem és nem számított arra, hogy én ennyire anyagias vagyok és, hogy legyek boldog a pénzemmel.

Aztán fogta magát és a cuccai nagy részét elvitte de még maradtak itt dolgok azokért meg gondolom visszajött.

De én ezt nem tudom, hogy gondolta. Én soha nem fogom azt hagyni, hogy jogilag támadható legyek.

Akárkiről is van szó.

Mit tudni mi lesz évekkel később, hogy mennyit változnak az emberek


2022. aug. 29. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
94%
A lány nem azért ment el, mert a rongyos jövőbeni lakbérpénzedre pályázott. Hanem azért, mert hozzád akart menni, össze akarta veled kötni az életét, családot akart veled, te meg lánykéres helyett a földig alázva letolvajoztad. Elvettél a fiatal életéből három évet, amit arra érdemes emberre is szánhatott volna, aki komolyan tervez vele és szereti.
2022. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
92%

7


i az, hogy lebukott meg a pénzére hajtott? A csaj nyulván normális családot akart, házasságban, nem pedig ilyen alakot, aki csak magának gyűjt, de a nője áldozza be magát a gyerekszüléssel. A tipikus pasi, aki a gyerek miatt átmenetileg nem tudó feleségén a pelenka árának a felét is bevasalná. Nagy ívben kerülni kell az ilyent.

2022. aug. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
3%

És akik a gyereknevelés miatt kieső bevétellel jönnek: ezt is bele lehet írni, meg kell beszélni, szerintem egy normális férfi sem fogja azt mondani, hogy ez nem indokolt igény.


De amikor 4x-5x-100x-fekvő8x nagyobb a férfi bevétele és a nő úgy fél a papírtól, mint vámpír a napfénytől, akkor nem tudom elképzelni, hogy nem nyerészkedési szándék áll a háttérben...

Nekem a legjobb az volt, amikor az ex ki akarta "számlázni" a házimunkát (amit amúgy felesben csináltunk), úgy, hogy még házasok sem voltunk. Mondtam neki, hogy oké, de akkor én is kérni fogok pár évnyi lakbért tőle. És mindezt azután, hogy a kis megtakarítását megpörgettem és leadózva nettó 10M profitot kapott, amiből egy fillért nem tettem el, de "az nem számít, mert a saját pénzemmel úgyis foglalkoztam, ezért az övé nem igényelt plusz energiát".

2022. aug. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
89%

Megtehetné, hogy köt vagyonszerződést és megbeszélnek egy adott összeget a közös kiadásokra, amibe mindketten fizetésarányosan beleadnak, a fenmmaradó összeggel meg azt csinál mindenki, amit akar.


De szerencsétlen buta, mint a föld. Azért retteg össze-vissza, mint egy paranoiás, mert tudatlan. Az ember attól fél, amihez nem ért.


Nem értem, akinek annyi pénze van, hogy féltse, az miért egy szánalmas kis szarrágó, ha ki kell fizetni egy szakembert, aki felvilágosítja arról, hogy hogyan csináljon jól dolgokat a pénzügyeiben? Rejtély számomra ez a sok ostoba proli.

2022. aug. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
95%
Hát ilyen kapcsolatért érdemes volt mindkettőtöknek 3 évet pazarolnia... gratulálok.
2022. aug. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:

"i az, hogy lebukott meg a pénzére hajtott? A csaj nyulván normális családot akart, házasságban, nem pedig ilyen alakot, aki csak magának gyűjt, de a nője áldozza be magát a gyerekszüléssel. A tipikus pasi, aki a gyerek miatt átmenetileg nem tudó feleségén a pelenka árának a felét is bevasalná. Nagy ívben kerülni kell az ilyent."


Most nem azért, hogy ezt mondjam de minden programot meg kaját én fizettem és drága ajándékokat is vettem neki.

A másik dolog, hogyha 3 millió bevételem van egy évben a házasságban amihez nem nyúlok hozzá akkor az 5 év alatt 15 millió forint.

Ha úgy dönt, hogy elvál még jogosan követelhetne ebből 7.5 millió forintot az én pénzemből AZÉRT mert ő nem akar velem lenni.

És azért egy pelenka ára és 7.5 millió forint között azért van különbség

2022. aug. 30. 00:00
 17/61 A kérdező kommentje:
És egyébként ha ilyen gyorsan elhúzott szerintem ha megmondom neki, hogy oké házasodjunk össze de csak úgy ha ez és ez van benne a házassági szerződésben akkor még azért sértődött volna meg megint, hogy nem bízok benne
2022. aug. 30. 00:06
 18/61 anonim ***** válasza:
100%

Én ott hagynék valakit, aki úgy beszélne velem, ahogy te leírtad. Elképzelhető, hogy nem ez volt az első csepp a pohárban, csak korábban sem érezted, hogy bántó vagy (de nyilván ezt nem tudhatom).

Ha a párom mondaná, hogy szeretne házassági szerződést kötni, nekem elsőre picit rosszul esne, hogy nem bízik bennem, de nem haragudnék meg rá. Ha lenne saját külön vagyona, akkor védje meg, fordítva is így lenne szerintem a normális.

Lényeg, hogy a nyers és őszinte kommunikáció, amiben tulajdonképpen kijelented, hogy SOHA nem leszel hajlandó elvenni, mert 3 év után is feltételezed, hogy a pénzedre hajt, vagy legalábbis nem bízol meg benne... (kamu sztorinak tűnik egyébként, vagy alapból gyenge lábakon állt a kommunikáció, 3 év alatt hogy nem merült fel egyszer sem a házasság témája? hogy ki mit gondol erről?)

2022. aug. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Nekem is egyből a vagyonszerződés jutott eszembe. Igazából mindkettőtöket meg lehet érteni. Ha szereted akkor kérj tőle bocsánatot. Magyarázd el neki, hogy nem őt nem akarod, hanem ha megromlana a viszony köztetek, nem akarod elbukni a pénzedet. De! Neked is meg neki is van köztes megoldás. Tudakozódj, olvass utána, kérdezz meg egy ügyvédet hogyan működik.
2022. aug. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
92%

Simán csak egy bunkó pöts vagy, ennyi az egész. Az másik dolog, hogy a szart is rágod mellé, meg hülye is vagy, mert ugyan van pénzed, de arról fingod nincs hogyan tudod jogilag megvédeni. Látszik, hogy nem az eszed miatt jutottál hozzá.

Érthető, hogy a csajod ott hagyott. Ha a bunkózás, smucigoskodás helyett abba fektettél volna energiát, hogy használod a kobakod, akkor nem lennél ennyire elviselhetetlen szar ember, hogy még a csajod is rád un egy pillanat alatt.

Mondjuk azt se értem hogy nem jött fel soha, hogy nem akarsz házasodni, mert rágod a szart, eddig sunnyogtál? De minek?

2022. aug. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!