Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezzel a helyzettel mit kezdjek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezzel a helyzettel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

9 hónapja vagyunk együtt a barátommal (24évesek vagyunk, fővárosban lakunk). Én vidéken nőttem fel, ő mindig is itt élt.Én még tanulok, ő már dolgozik.


Nekem a félév során hétvégente haza kellett menjek(vidékre, megyeszékhely), mert ott lakik a magán tanár aki már középiskola eleje óta tanít engem, és nem akartam máshoz menni, mert őt már nagyon megszoktam, pluszba nagyon jól is tanít a segítségével ötösre tudtam hozni az egyetemi matekot. + még ingyen is tanít nem kér tőlem pénzt.


És hát volt, hogy a barátom is lejött velem, ha hétköznap nem tudtunk annyit együtt lenni. És ilyenkor jött mindig a veszekedés, vagyis ő azzal jött nekem, hogy mennyire rossz neki ott lenn nálunk,mert nem tud semmit se csinálni meg unatkozik, és akkor mostmár kijelentette hogyha én megyek tanárhoz hétvégén akkor ő nem jön.

én szombat este (6-tól 8ig szoktam ott lenni a tanárnál). neki nem a tanulással van baja (azt mondja), hanem hogy én elmegyek és nem vagyunk együtt.


meg az is volt a baja, hogy mikor leértünk a szüleimhez (ahol én ugye felnőttem), akkor én mindig "otthagyom",. Ami azt jelenti a gyakorlatban, hogy én mikor hazaérünk mindig amit kell megcsinálok (pl konyhába segítek takarítani), átöltözök lefürdök ilyesmi, ami cókmókot hazahozok azt kipakolom.


én erre mondom neki, hogy hát nem barlangban lakunk, nyugodtan kapcsolja be a TV-t, és akkor nézze. ( mert tudom, hogy szeret tv-ni). vagy beszélgethet a fiútesómmal vagy apukámmal. (egyébként jól kijönnek).



De erre meg az a válasz, hogy ő nem kapcsolja be a TV-t mert hogy milyen tiszteletlen másnál bekapcsolni a TV-t meg nézni...



Szóval szerintetek mit csináljak, hogy ne unottan, noszogatva jöjjön? (ha egyáltalán hajlandó jönni).?


Most is azt mondta, hogy ő csak akkor jön le velem, ha nem megyek a tanárhoz.



2023. máj. 15. 20:18
1 2 3 4 5 6
 1/56 A kérdező kommentje:
már sokszor volt lenn nálunk
2023. máj. 15. 20:21
 2/56 anonim ***** válasza:
94%
Ha kedvelik a szüleid, akkor kérd meg őket, hogy bátorítsák, foglalkozzanak többet vele, hogy otthonosabban érezze megát. Egyébként egy felnőtt ember hogyhogy nem tudja magát elfoglalni? (Olvasás, zenehallgatás, beszélgetés ...)
2023. máj. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele, hgoy nyugodtan hozzon könyvet, a laptopját vagy valami, és amíg neked dolgod van, addig ő csinálja a maga dolgát.

Gyerekként még oké, hogy ott ül és várja, hogy "szórakoztassák" vagy negedélyt adjanak neki, de igazából nyugodtan cisnálhatja a maga dolgát is.

2023. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. máj. 15. 20:44
 5/56 anonim ***** válasza:
94%
Elég gáz a barátod részéről hogy kb azt várja, szórakoztassák. Miért nem tudja lekötni magát arra a 2-3 órára? Ott a tévé, vigyen könyvet, laptopot stb. A férjem nem si tudo kommunikálni a szüleimmel, nem beszélnek közös nyelvet, így ha nálunk vagyunk, elfoglalja magát. A fél irodáját elhozza és elvan.
2023. máj. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:

Hát neki nem ilyen irodai munkája van, meg nem is szokott lapotopozni.

De a telefon + zenehallgatas az megy nála.


Én azt furcsállom hogy nem akar nalunk tv-ni.

2023. máj. 15. 20:51
 7/56 A kérdező kommentje:

Minidg mondtam neki higy kapcsolja be nyugodtan a tv-t, van sok csatorna 😂


De az a valasz hogy neeem mert milyen illetlenség

2023. máj. 15. 20:53
 8/56 A kérdező kommentje:

A könyvre meg azt mondja hogy nem szeret olvasni.


Akkor mondtam hogy arra a par órara beszelgessen mondjuk az apukammal (anyu nem ming van otthon hetvegen munkja miatt) vagy a fiutesommal. Erre meg az a válasz hogy jó oké ( húzza a száját) de hat ő nem velük jött össze és higy velem akar lenni.

2023. máj. 15. 20:55
 9/56 anonim ***** válasza:
91%

Akkor kapcsold be neki te.

Ő majd mondja, hogy "de nee, illetlenség" de te bekapcsolod benyomod az egyik általa kedvelt csatornát és mondod, ohgy na mész.

Ha látja, hogy nem gáz, akkor magától menni fog lekgözelebb.


Sőőt... az is lehet, hogy bekapcsolod neki, de egy random csatornára állítod, hog ykénytelen legyen vagy elkapcsolni, vagy kikapcsolni, de mindenesetre kezébe venni a távirányítót és döntést hozni:D Ezzel is kicsit megtöri a saját jegét és rájön, hogy semmi gáz nincs benne.

2023. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:

A szüleim mindig szoktak vele beszelgetni meg fogalkozni mikor ott van.


Csak minidg jön ez a hiszti. Meg ez nagyon kiverte a biztositekot hogy kijelenti hogy ő csak akkor jön ha én nem megyek a tanarhoz……🤯

2023. máj. 15. 20:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!