Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezzel a helyzettel mit kezdjek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezzel a helyzettel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

9 hónapja vagyunk együtt a barátommal (24évesek vagyunk, fővárosban lakunk). Én vidéken nőttem fel, ő mindig is itt élt.Én még tanulok, ő már dolgozik.


Nekem a félév során hétvégente haza kellett menjek(vidékre, megyeszékhely), mert ott lakik a magán tanár aki már középiskola eleje óta tanít engem, és nem akartam máshoz menni, mert őt már nagyon megszoktam, pluszba nagyon jól is tanít a segítségével ötösre tudtam hozni az egyetemi matekot. + még ingyen is tanít nem kér tőlem pénzt.


És hát volt, hogy a barátom is lejött velem, ha hétköznap nem tudtunk annyit együtt lenni. És ilyenkor jött mindig a veszekedés, vagyis ő azzal jött nekem, hogy mennyire rossz neki ott lenn nálunk,mert nem tud semmit se csinálni meg unatkozik, és akkor mostmár kijelentette hogyha én megyek tanárhoz hétvégén akkor ő nem jön.

én szombat este (6-tól 8ig szoktam ott lenni a tanárnál). neki nem a tanulással van baja (azt mondja), hanem hogy én elmegyek és nem vagyunk együtt.


meg az is volt a baja, hogy mikor leértünk a szüleimhez (ahol én ugye felnőttem), akkor én mindig "otthagyom",. Ami azt jelenti a gyakorlatban, hogy én mikor hazaérünk mindig amit kell megcsinálok (pl konyhába segítek takarítani), átöltözök lefürdök ilyesmi, ami cókmókot hazahozok azt kipakolom.


én erre mondom neki, hogy hát nem barlangban lakunk, nyugodtan kapcsolja be a TV-t, és akkor nézze. ( mert tudom, hogy szeret tv-ni). vagy beszélgethet a fiútesómmal vagy apukámmal. (egyébként jól kijönnek).



De erre meg az a válasz, hogy ő nem kapcsolja be a TV-t mert hogy milyen tiszteletlen másnál bekapcsolni a TV-t meg nézni...



Szóval szerintetek mit csináljak, hogy ne unottan, noszogatva jöjjön? (ha egyáltalán hajlandó jönni).?


Most is azt mondta, hogy ő csak akkor jön le velem, ha nem megyek a tanárhoz.



2023. máj. 15. 20:18
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:
#9 köszi!!!
2023. máj. 15. 20:59
 12/56 anonim ***** válasza:
64%

Dobd ki!


Aki nem tudja elfogadni a másikat, aki unatkozik... Nos, az nem hozzád való

2023. máj. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
30%

Én megértem az álláspontját.


Végiggondoltam, hogy az eddigi exeim rokonaival sem örültem, ha egyedül hagynak, nem azért, mert bármi bajom volt velük, egyszerűen csak introvertált vagyok és velük nem volt olyan közeli kapcsolatom, mint az aktuális párommal. Most már férjnél vagyok, nagyon aranyos anyósom van, de nem szívesen töltenék vele kettesben 2-3 órát, a sógorommal meg aztán pláne... Egyszerűen csak kínos lenne, nem tudunk a semmiről beszélgetni és az aktuális témák is hamar kimerülnek.


Szóval ha a párod is introvertált, akkor próbáld picit a helyébe képzelni magad. Lemegy vendégségbe, és ott ül olyan emberekkel, akikkel nincs szoros viszonya, nincs meg a "kémia", nem akar bunkó lenni, aki csak a tévét bámulja (szerintem ez önmagában értékelendő tulajdonság), de különösebb programja sincs ott a városban.


Ha ez a helyzet, amit tippelek, akkor nem kényszeríteném bele a társas interakcióba, inkább keresnék külső programot. Ha sportol, akkor pl ahhoz edzőtermet, vagy hozzon magával bringát és tekerjen egyet, ilyesmi. Én pl. hasonló szituban elmennék kutyát sétáltatni vagy futni, míg a párom tanul.

2023. máj. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni mi is igazából a problémája. 13-asnak igaza lehet, bár azt nem értem miért nem tudja elfoglalni magát....Beszéljetek róla, kérdezd meg miért érez úgy ahogy, mond el neki te mit érzel ezzel kapcsolatosan. Ha meg nem értitek meg egymást, nem tudjátok elfogadni egymást, akkor később más kapcsán is kifog jönni, nem illetek egymáshoz valaszínűleg.
2023. máj. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
82%
Párod egy 24 éves GYEREK. Szomorú, hogy szabotálni akarja a tanulmányaidat. Meg értem, hogy szeret meg veled jött össze, de attól miért kell minden percet közösen tölteni?
2023. máj. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
72%

Itt alapvetően, egy alap helyzettel van baj.

Én úgy látom, hogy te egy igazi vidéki kis csaj vagy.

Ott nőttél fel, neked természetes a vidéki közeg, a vidéki élet, a vidéki egyszerűség.

Aranyosan mondod, hogy "segítkezek a konyhában, takarítgatok, kipakolom a kis cókmókomat."

Te ilyen vagy, te így nőttél föl, neked ez a természetes.


Ő viszont egy Budapesti fiúcska. Ő egy anyuka kedvence. Ő egész más körülmények között nőtt fől. Nehezen fogadja el a vidéki körülményeket.

Ez a szakadék, ez sajnos mindíg meglesz köztetek.

Én ezt azért tudom, mert én is kis városban nőttem fől, de már nagyon régóta Pesten élek.


Az már egy másik téma, hogy azt a 2 órácskát amíg te a tanárnál vagy, hogy ezt nem bírja ki, ez már viszont baj.

Véleményem az, hogy ha ez Pesten történne, nem lenne semmi baj.

Neki az a baja, hogy addig a szüleiddel kell lenni, olyan körülmények között, ami neki nem igazán tetszik.


Ezzel sajnos nem tudsz túl sokat tenni, majd talán fokozatosan alakúlgat a dolog.

2023. máj. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:
Igazaból ő nem budapesti fiucska egy 600fős kis faluban nőtt fel.
2023. máj. 16. 14:31
 18/56 anonim ***** válasza:
79%

Akkor viszont érthetetlen, mert neki tökéletesen be kellene illeszkedni a te otthoni közegedbe. Sőt.

Ha te megyeszékhelyen laksz, és oda mentek haza, akkor az nemis annyira gáz.

Ha ő egy 600 fős kis falucskában jőtt fel, akkor ő hozzád képest egy igazi paraszt gyerek.

Má elnézést kérek mindenkitől, de ez az igazság.

Én egy kissebb városban nőttem föl, de sajnos tájszólásom van, és emiatt én is parasztnak mondom magam.

Én most pont társat keresek, és volt olyan, hogy eljutottam valakivel a telefon beszélgetésig, és a hölgy visszavonult.

Megkérdeztem tőle, hogy mi a probléma, és azt mondta, hogy ézezte a beszédemen, hogy hiába hogy már Pesten élek, én akkor is csak egy vidéki paraszt vagyok. Egy igazi vályogház szökevény. 😢


Úgyhogy nem értem akkor, hogy mi a baja a barátodnak.

Légy határozott, és mond meg neki, hogy márpedig minden úgy lesz ahogy te szeretnéd.

Ha nem, akkor utilapu.

Szerintem te egy aranyos kis teremtés vagy, fiú meg annyi van, mint égen a csillag.

16#

2023. máj. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
22%

Az ilyen "bájcsevegés" nekem is nehezemre esik, én sem találtam az eddigi anyós-após jelöltekkel a közös hangot, pedig mindegyik nagyon kedves volt.

Gondolom a párod is szeretne megfelelni, neki sem mindegy, hogy mit gondolnak róla, így fel sem tud oldódni. Meg néha jobb is hallgatni, mint hülyeségeket beszélni.

Külön dicséretet érdemel a tisztelettudó hozzáállása. Én még a saját szüleimnél sem telefonozok/tévézek, nemhogy vendégségben. Nagyon illetlen dolognak tartom.


Gondolom az 5-ös matek meg a te felfogóképességednek jár, ugyanúgy elérted volna egy másik tanárral is, de akkor meg alkalmazkodnod kellene.

+ nagyon szerethet téged, ha képes akarata ellenére a szombat estéket a szüleidnél tölteni. Meg már nem azért, de milyen tanár az, aki hetente 2 órát csak úgy elajándékoz a szabadnapjából. Én ezt még akkor is szégyellném elfogadni, ha egy idős, egyedülálló, nyugdíjas rokon lenne...

2023. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
66%

#18


A pestiek szerint a vidékiek a parasztok.

A vidékiek szerint, pedig a pestiek.

Szóval én ezen nem aggódnék. 😅

2023. máj. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!