Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hisztis periódus alatt mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hisztis periódus alatt mit lehet tenni a nővel? És mire jó ez egyáltalán evolúciós szempontból?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy minden nőnél van egyfajta hisztis periódus (ezt én neveztem el így, de szerintem minden férfi tudja, mire gondolok), ami nagyjából havonta egyszer, de van akinél hetente is előjön.

Ez a következőképpen zajlik:

Teszed a dolgod, mint férfi, semmi nem csinálsz másképp mint egyébként, mégis arra leszel figyelmes, hogy a nő valamiért másképp viselkedik, mint előtte: duzzog, vagy szomorú, és amikor rákérdezel mi a baj, azt mondja, semmi.

Amikor tovább firtatod, mert már unod a szomorú arcát, akkor előjön valami teljes lehetetlenséggel - ez nálam jelen esetben az, hogy pár napja azt mondtam neki viccesen: "túlságosan elkényeztetlek a bókjaimmal".

Na ezt pörgeti magában már 3-ik napja, hogy én hogy mondhattam neki ilyet. Hogy konkrétan hol ment félre ez a vicc, vagy mit lehet ezen félreérteni, azt ő sem tudja megmagyarázni. De a duzzogás azért megy.


Ki szeretném emelni, hogy itt nem egy buta nőről beszélünk, akinek másból sem áll az élete, mint a műkörmöshöz való járásból. Vannak céljai, szenvedélye, önálló véleménye a világról és ráadásul még szeret is.

Ezek a napok általában elmúlnak maguktól, de attól félek, soha nem fogom megérteni, hogy mire szolgál ez mégis minden egyes nőnél azon kívül, hogy egy zavart, rossz WTF-hangulatban kell eltölteni ilyenkor pár napot.



2023. júl. 26. 15:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Nőként értem a kérdezőt. Én sokszor vagyok hisztis azokon a napokon,és nagyon túl reagálok dolgokat. Olyankor a semmibe is belekötök,amibe egy héttel előtte nem,utána meg én is nevetek rajta.
2023. júl. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nem èrtem nőkènt a kèrdezőt, nem vagyok hisztis picsa. Igaz, én szedek is receptes fájdalomcsillapìtót az első nap, ìgy nincs mièrt hisztiznem.
2023. júl. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Mit szedsz?
2023. júl. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Cataflamot, de a flector por is jó. Mind a kettőt házi orvosnál iratom. Nekem ugyan nincsenek hangulat ingadozásaim, viszont nagyon fáj első nap.
2023. júl. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell ezeket recepthez kötni... barmok.


Nekem sem szokott hangulatingadozásom lenni, se csokizabálási mániám, és erre van egy elméletem, de amiatt lepontoznának.

2023. júl. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Én sem èrtem, nem normálisak. Hát ìrd le nyugodtan, èn majd felpontozlak :)
2023. júl. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akinek nem fáj, csak hisztis, annak vagy kifogás, hogy hisztizzen, vagy "társadalmi szuggesztió".


Nekem 10 évesen jött meg először, és anyukám szervileg, fizikálisan mindent elmondott, de azt nem mondta, hogy ilyenkor sírni fogsz meg ideges leszel meg csokit kívánsz. Ideges akkor vagyok a menzeszem alatt, ha el kell mennem itthonról, és erősen vérzek, és nem tudom, hol tudok majd cserélni. Tehát praktikus okok miatt, nem ilyen "jaj, hormonok, hihi, azt sem tudom, ki vagyok".

Ha mondjuk 14 évesen kezdek el mensizni, és filmek készítenek fel, lehet én is bemesélem magamnak, hogy hisztis vagyok. Tehát sztem ez ilyen önszuggesztió. Lehet, hogy ha most elkezdenénk mondani, hogy menzesz alatt fejfájást okozhat a sárga szín, akkor akik könnyen beetethetők, azok bekajálnák.


A csoki meg, ha beírod googlebe, hogy "period chocolate craving myth", ki fog adni pár cikket, hogy érdekes módon a nyugati kultúrákban van ez elterjedve.


Én személy szerint a menzeszem alatt húst kívánok, amiben ráció is van, mert vérszegény vagyok.

2023. júl. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Ez azért eléggé nő-függő, mert nem csak ettől lehet hisztis valaki és nem mindegyik hisztis. Van, akit jobban megvisel, van akit kevésbé és még ez változhat is a korral.

Szerintem bármilyen hangulata volt, ez biztos bántó volt neki, pláne ha 3 napja agyal rajta. Egyszerűbb ha megbeszélitek.

2023. júl. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Úr isten, annyira okosak itt néha egyesek. Szóval 27-es arra következtet, hogy "akinek nem fáj, csak hisztis, annak társadalmi szuggesztió vagy kifogás" 😂 ok girl, szóval nem fáj a menzeszed nem is működnek a hormonjaid, oké értem 😂 én is abból tudom, hogy meg fog jönni, hogy evés rohamaim lesznek és nagyrészt csak a szénhidrátot kívánom. Befolyásolni nem tudom hogy kívánós vagyok-e vagy sem, csak azt hogy mit eszek.

"Személy szerint te húst kívánsz", oké, attól még más nem kívánhat csokit? SZEMÉLY SZERINT pl. néha csokit kívánok, néha húst. Néha meg a hűtőt is megenném. Nem értem mi bajod van a csokival.

Sőt, nem csak ebből, hanem a hangulatingadozásokból is tudom, hogy valami készülőben van. És ha “hisztis” vagyok, akkor mi van? Majd elmúlik, a hormonok miatt van, nem tudok vele mit kezdeni. Talán google-ben arra is rákereshetnél, mennyire eltérő lehet ez a nőknél, a helyett hogy “hogyan hazudtoljuk meg a többi embert azért, mert nem egyeznek a tapasztalataik az enyémmel."

2023. júl. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

#20. Ha valami simán felbax, azon ideális esetben egy felnőtt ember nem forog még a 3. napon is, ahogy az a leírásban szerepel.

Ha egy szituáció nagyon felzaklat és nem múlik el ha alszol rá egyet + 100%-ig biztos vagy benne, hogy nincs hormonális oka, de még x nap múlva is azon zsörtölődsz, akkor szerintem tarts azért némi öndiagnosztikát, hogy mi lehet ennek az oka, mert ez minden, csak nem normális.

2023. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!