Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Öngyilkossággal fenyegtőzik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Öngyilkossággal fenyegtőzik, de én már nem akarok vele lenni! Mit tegyek? Félek.

Figyelt kérdés
Szakítottam 2 hete a barátommal 3,5 év után, mert nem volt már meg az a tűz, már a szerelem elmúlt. Most azzal fenyeget hogy megöli magát, és mondta ha bárkinek is elmondom tényleg megteszi, és az én lelkemen szárad. Nagyon félek, tegnap írt hogy nem akar tovább élni mert senki nem szereti és egy vesztes, azóta semmi..fogalamam sincs mi van vele és félek nagyon. De kényszerből meg nincs értelme együtt lennünk, de ő nem érti meg. Nem hiszem hogy képes lenne megtenni, de kitudja. nagyon gyenge jellem, pedig eddig nem volt ilyen... Mit csináljak ebben a helyzetben?? 19/L
2011. okt. 22. 10:18
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:
Nagyon félek, semmit nem tudok róla tegnap este óta...
2011. okt. 22. 10:30
 12/64 anonim ***** válasza:
93%

Ha olyan mélyen van, hogy úgy megtenné, akkor úgy is megteszi előbb-utóbb, hogyha nem szólsz senkinek. Figyelj, ez egy pszichés probléma, és sok mentálisan beteg ember (mert ő az, ezt be kell látnod), nem látja elsőre, hogy segíteni akarnak neki. De aztán majd belátja. Kötelességed ilyenkor szólni valakinek. Komolyan mondom, benne van a pakliban, hogy tényleg megöli magát, és akkor nem lenne lelkiismeret-furdalásod?

Olyanhoz tudnám hasonlítani a helyzetet, hogy ő ott van az óceán közepén, körülötte cirkál egy mentőcsónak, aki a vízben levőket keresi, de ő nem kiabál, mert inkább meg akar fulladni. Erre te mit csinálsz? Ahelyett, hogy segítenél a mentőcsónaknak, inkább ülsz és vakarod a fejed, hogy "jajj istenem, mit tegyek?"

2011. okt. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:
nem.. Szólni fogok valakinek, de ez egy borzalams helyzet.. Azért mert szakítottam vele...
2011. okt. 22. 10:37
 14/64 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Aki fenyegetőzik vele, az nem teszi meg. Az ilyen ember annyira jellemtelen és önző, hogy úgysem ölné meg magát. Csak az a fontos neki, hogy meglegyen az ő akarata. Aki ennyire narcisztikus az nem ölné meg magát semmiért sem...


De tény, hogy jobb ha szólsz a szüleinek, hogy figyeljenek már oda jobban a fiukra, mert súlyos lelki beteg és ne tetted azzá! Ha nem csinálsz semmit és ő tényleg hajlamos az öngyilkosságra, akkor tök mindegy, hogy mi lesz, ő akkor is megöli majd magát valamiért. Neki segítség kell!

2011. okt. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 Smartguy86 ***** válasza:
*nem te tetted azzá
2011. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:

"Aki fenyegetőzik vele, az nem teszi meg."


Smartguy ne írj hülyeséget, írtam már, hogy az öngyilkosok 95%-ának van az öngyilkossága előtt valamilyen formában cry for help. Ez egy nagyon nagy tévhit. Kifejezetten az az öngyilkos ritka, aki senkinek nem szól, egy icipici jelet sem tesz, mielőtt megöli magát.

2011. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
41%

Egyébként azért írok erről ilyen biztosan, mert sajnos többet tudok a pszichiátriáról személyes tapasztalat alapján, mint egy átlag ember :(

De tényleg, egy ilyen helyzetben szólnod kell, és kész. Te nem tudsz máshogy segíteni, márpedig ezzel segítséget kér.

2011. okt. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak figyelem felkeltes. Ne foglalkozz vele s csak megunja. Esetleg le is oszthatod h eszre vegye magat. Mond neki h nem erdekel mit tesz magaval, tegye meg ugyse meri stb. Csak arra vigyazz h nehogy teged bantson.
2011. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 Smartguy86 ***** válasza:
100%
10:40 - Lehet, hogy vannak jelek, de aki manipulatív szándékkal használja fel, az nem teszi meg. Ez az önzés legbiztosabb jele, és egy önző ember nem ölné meg magát.
2011. okt. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:
az előbb rejtett számról felhívtam. nem szóltam bele, csak tudni akartam felveszi-e. Felvette... Nem tudom mit gondoljak.. Szólok a szüleinek az lesz a legjobb, de remélem csak engem fenyeget vele.. azt nem tudnám elviselni ha miattam tenné meg..
2011. okt. 22. 10:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!