Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El akart jegyezni engem a barátnőm, ez engem lesokkolt és nagyon negatív következménye lett a dolognak, mi most a teendő? 24F

Figyelt kérdés

3 éve járunk a barátnőmmel (ö 22 éves), tegnap pedig el akart jegyezni engem, a fiút. Elhívott engem kirándulni, egész nap együtt voltunk, aztán este csinált nekem meglepetés vacsit, amibe egy gyűrűt rejtett. Amikor észrevettem a gyűrűt, sokkot kaptam. Majd megkérdezte hogy "Szeretnéd velem leélni az életed, mint férj és feleség?"


Nem tudtam mire vélni a dolgot. Bár nagyon megható és romantikus volt, egyben megalázó is számomra... Talán most nem fog tetszeni sokaknak amit mondok, de én a szerelmi hagyományok híve vagyok, ÉN szerettem volna eljegyezni öt! És megalázónak tartottam, hogy engem, a férfit jegyezték el. Én azt feleltem neki "Nagyon szeretlek drágám, de ez most... Nagyon meglepett és én szerettelek volna eljegyezni téged majd egyszer, nem pedig fordítva. Ez nekem most nagyon furcsa felállás és..."


Ö erre lekezdett sírni és azt mondta "Azt hittem fontosabb vagyok neked mint egy merev és dogmatikus szabály, de úgy látom tévedtem..." Ezután felállt azt asztaltól, halkan becsukta az ajtaját és nem engedett be egész éjjel. Ma pedig elment, mielőtt én felkeltem, telefonja ki van kapcsolva.


Én voltam a hibás? Vagy mégis mit kellett volna tennem?


2012. jún. 22. 16:51
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
98%
nem te vagy a hibás, nem is értem hogy jutott ilyen az eszébe. ez a csaj nem vágyott soha arra hogy majd egyszer megkérik a kezét? jesszus isten, egy pasit eljegyezni... nem értem, bocsi nem tudom mit kéne tenned :/
2012. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
95%

Hát, igaz hogy én is hagyománytisztelő vagyok, és sztem ez nagyon gáz, egyszerüen rosszul lennék egy ilyentől. Egy nőnek az a dolga hogy ha szeretné hogy eljegyezzék, akkor ugy alakitsa a dolgokat fifikásan :P


Ez nagyon durva.....ne haragudj, de csak a számat tudom húzni....totál megértelek. EZ GÁZ :(


23L

2012. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
63%
Valld be hogy egy szerelmes regényt irsz és csak ötleteket meritenél a hölgyek válaszából.
2012. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:

Bizonyos szempontból igaza van, talán nem gondolta át, hogy ez neked miért eshet rosszul. Talán tényleg csak egy szimpla szabályként tekint rá, ahogy vannak emberek akik a házasságot egy papírnak, mások életük legfontosabb napjának tekintik.

Talán nem gondolta, hogy ez neked ilyen fontos.


Szerintem, ha szeretnéd elvenni, és most is megkérnéd a kezét, akkor tedd meg most. Vigasztald meg, magyarázd el neki, hogy ez téged miért zavart, és előtte, vagy utána, vagy közben kérd meg.

Vagy ne kérd meg, csak próbáld elmagyarázni neki, miért zavar. Szerintem meg fogja érteni.

2012. jún. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

16:57


Hidd el, én lennék a legboldogabb ha ez így lenne... Senkinek nem kívánom azt ami tegnap történt velem. Úgy érzem, most nagyot zuhant a férfiasságom...

2012. jún. 22. 17:03
 6/48 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem elég szánalmasan megalázta magát, nem irigylem.

Nem is értem, hogy jutott ilyesmi eszébe...

2012. jún. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom szóba került már nálatok ez a téma,eljegyzés, család, közös jövő?


Én már sok kapcsolatnál észrevettem, hogy együttélnek évek óta, s még egy eljegyzés sem volt meg.

Nekem meg igazából ez a megalázó, hogy élnek egymás mellett évekig, de közös jövőről meg szó sem esik.


Lehet nála is ez volt a gond,s azt érezte, hogy ha 3 év múlva sem jegyezted el, akkor nem is fogod.


Ezért is érdekelne, hogy mennyire beszéltetek ti ezekről a dolgokról,hogy mit szeretnétek, vagy mikor.

2012. jún. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:

Hát az a helyzet, hogy ez nem kicsit megalázó. Annyira, hogy én nem tudnám folytatni a kapcsolatot. De ez én vagyok...


40/F

2012. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
27%

Ez kamu, a stílusból kiderül.


Egy 22 éves nő nem fog olyat mondani, hogy "dogmatikus" Plane nem egy veszekedés hevében.

2012. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

17:02


Egyetértek veled és meg tudom érteni amit most mondtál. Talán tényleg csak egy szabály volt ez neki, amit úgy érezte , értem át kell hágnia. Én tudom, hogy a jóindulat vezérelte, talán úgy tekintett erre az egészre hogy "Annyira szeretem ezt a fiút hogy még ezt az ősi szabályt is megszegem a kedvéért!"


Csak azt is látnotok kell, hogy ott, abban a pillanatban ez olyan volt mint egy alom, mert SOHA életemben nem hittem volna hogy engem fog eljegyezni egyszer valaki.


lehet hogy konzervatív vagyok, de engem a szüleim arra neveltek hogy én hívjak el csajt randira, én legyek az aki eljegyzi majd szíve nőjét. És szerintem ezért is voltam így ledöbbenve tegnap.


Én mindig azt hittem, az egy lány legnagyobb alma, hogy a férfi aki szereti öt eljegyzi egy gyönyörű, romantikus napon. Azt hittem, ez nagyon fontos egy nőnek, hogy tőlem varjak el a lányok, nem fordítva.


De abban igazad van, hogy meg kellene öt vigasztalnom, egészen biztosan rosszul érzi most magát. Hogy szeretem e öt? Igen, abszolút! De ez a tegnapi nap nagyon mélyen érintett engem, nem jó értelemben...

2012. jún. 22. 17:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!