Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El akart jegyezni engem a barátnőm, ez engem lesokkolt és nagyon negatív következménye lett a dolognak, mi most a teendő? 24F

Figyelt kérdés

3 éve járunk a barátnőmmel (ö 22 éves), tegnap pedig el akart jegyezni engem, a fiút. Elhívott engem kirándulni, egész nap együtt voltunk, aztán este csinált nekem meglepetés vacsit, amibe egy gyűrűt rejtett. Amikor észrevettem a gyűrűt, sokkot kaptam. Majd megkérdezte hogy "Szeretnéd velem leélni az életed, mint férj és feleség?"


Nem tudtam mire vélni a dolgot. Bár nagyon megható és romantikus volt, egyben megalázó is számomra... Talán most nem fog tetszeni sokaknak amit mondok, de én a szerelmi hagyományok híve vagyok, ÉN szerettem volna eljegyezni öt! És megalázónak tartottam, hogy engem, a férfit jegyezték el. Én azt feleltem neki "Nagyon szeretlek drágám, de ez most... Nagyon meglepett és én szerettelek volna eljegyezni téged majd egyszer, nem pedig fordítva. Ez nekem most nagyon furcsa felállás és..."


Ö erre lekezdett sírni és azt mondta "Azt hittem fontosabb vagyok neked mint egy merev és dogmatikus szabály, de úgy látom tévedtem..." Ezután felállt azt asztaltól, halkan becsukta az ajtaját és nem engedett be egész éjjel. Ma pedig elment, mielőtt én felkeltem, telefonja ki van kapcsolva.


Én voltam a hibás? Vagy mégis mit kellett volna tennem?


2012. jún. 22. 16:51
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
60%

hát szerintem nincs semmi szánalmas ebben a lány részéről

ezt ugyan úgy megteheti egy nő mint egy férfi

de ezek után ha én lennék a barátnőd és megkérnéd a kezem az tuti hogy nemet mondanék gondolkodás nélkül akármennyire is szeretlek

há te semmibe veszed az ő szeretetét és bátorságát akkor meg is érdemelnéd hogy ott hagyjon a francba

2012. jún. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:

17:02 vagyok. Érthető, hogy számodra megalázó, de képzeld el azt, hogy ő erre esetleg valamiért nem gondolt, és most csak annyit szűrt le belőle, hogy nem elég fontos neked.

Egyrészt ezt helyre kell tenni, másrészt el kell neki magyaráznod, hogy ez neked miért esett rosszul. A miért a lényeg, ami lehet hogy nem lesz könnyű. Nem látok a fejébe, így ezt is csak tippelem, hogy hasonlóan gondolhatott erre, mint más a házasságra papírként. Ott is elég nehéz lehet elmagyarázni a "házasság csak papír" félnek, hogy a másik miért képzeli el hatalmas lagzival, habos ruhával, ezer vendéggel, virágesővel. És bizony megalázó lehet neki, hogy a másik azt gondolja, hogy csak egy papír az egész, minek így felfújni? Azt gondolja, hogy hát nem vagyok neked elég fontos?!

Két különböző gondolkodás, és mindketten a sajátjukat élik meg igaznak és valóságosnak.

Teljesen jogos volt a reakciód, ahogy az övé is.

Most az a kérdés, hogy hogyan tovább. Szerintem teljesen felesleges ezt még jobban felfújni, és mondjuk olyasmit tenni, amit az egyik válaszoló írt, hogy véget vetne a kapcsolatnak.

Biztos, hogy nem direkt akart lealázni, szerintem halvány gőze nem volt, hogy mennyire megbánt ezzel. Próbáld elnézni neki. :) És megértetni vele a helyzetet, aztán próbáljatok túllépni rajta, és kérd meg a kezét valami nagyon romantikusan. Vagy csak vágd hozzá, lehet hogy neki mindegy, csak legyen már eljegyzés?! :D


(Ne haragudj, hogy ennyit írok, és szinte ugyanazt ismételgetem, talán sok hasznosat sem írtam, de korábban én sem értettem, hogy miért olyan fontos ez egy férfinak. Meg nem kértem volna egy férfi kezét, de úgy voltam vele, hogy "nem mindegy ki csinálja?". Hogy mitől és mikor változott meg a gondolkodásom nem tudom, viszont így én látom mindkét oldalt és megértem mindkét oldalt.)

2012. jún. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
Egy 22 eves lany...lehetne tobb esze! Talan a filmekben mukodik ez a- megkerem a parom kezet -dolog! Es, igen, megalazo!! Mintha kapuzarasi panikroham jott volna ra! Egy noben legyen tartas, akkor is, ha ultra szerelmes!!! Szerintem. Kicsit kettyos a holgyemeny, kedves kerdezo, en a helyedben hagynam, hadd menjen!!Persze, e kellett volna fektetni meg az elejen a szabalyokat, a tenyeket, ki mit var ettol a kapcsolattol, es mit nem szeretne...
2012. jún. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
Én a 17:21 illetve 17:37-es vagyok, 17,5/L :) Ja igen, és osszatok ki nyugodtan...
2012. jún. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

"szerelmesek között nincs tabu..."


Ezen érdemes lenne elgondolkodni.

2012. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon gáz.
2012. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

Aknamezőn nem rendeznek váltófutást, pont az ilyen előre elkönyvelhető katasztrófák miatt!


A csaj hibázott, te pedig kényszerhelyzetbe kerültél, és természetes volt hogy támadsz. A lány fejében teljesen más kép volt, és lehet hogy logikus egy kutyáról azt feltételezni hogy szeret autóban utazni, de akkor ne éljük meg tragédiaként ha a kutya nem így gondolja és igazolja a saját lényét, ami inkább valószínű!


Szerintem én is hasonlóképp reagáltam volna. A csajnak még fáj, de erről igazából ő tehet még ha senki sem haragszik őrá, csak borzalmasan sajnálja őt.


Ez egy ilyen időszak. Elmúlik. Ki kell bírni.

28F

2012. jún. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Egy kérdés van: SZERETED?

2012. jún. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
18:07 - Egyetértek. ez a fontos kérdés itt
2012. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
45%
jéééézusom 17:21 17:23 mekkora szükült nézőpontu nők... igenis a férfi dolga megkérni a nő kezét és nem, nem feltétlen jó megbeszélni az eljegyzést... a kapcsoaltokban az ilyesmi dolgokat nem mindig jó megbeszélni mivel elveszik az egész varázsa és egy 50 éves házaspárra fog hasonlítani a dolog. az eljegyzésben igenis a meglepetés a meghatottság és a romantika a domináló. az ilyen örömöket el lehet rontani az ilyesmi elővigyázatossággal. és igen erre van a FÉRFI mert elsősorban ő neki kell eldönteni hogy hogy alakítja az életét és a nő belátása szerint választhatja hogy kitart e mellette. mindazonáltal ebbe a szituációba te is hibás vagy csak nem éppen tudatosan. mondanám azt hogy jobban kellett volna fogadnod a hírt de gőzöm sincs arról pontosan hogyan is kellett volna. elsősorban a nő hibázott és nincs oka a megsértődésre ha szeret téged visszajön. VISZONT a kelletlenül elrontott válaszreakciód kiegyenlítésére és felé táplált szerelmed kimutatására elfogadhatod a dolgot, de igyekezz úgy alakítani hogy a lány lássa rajtad hogy bánod, hogy így reagáltál és valóban jó 5letnek tartod a dolgot csak váratlan volt. van sok ilyen nők által elkövetett hiba amit a férfi azzal tud csak elintézni hogy bár tudja a saját igazát mégis figyelembe veszi a nő érzelmeit és aszondja igazam van de többet ér nekem az együtlét vele és inkább szemethunyok felette.
2012. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!