Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El akart jegyezni engem a barátnőm, ez engem lesokkolt és nagyon negatív következménye lett a dolognak, mi most a teendő? 24F

Figyelt kérdés

3 éve járunk a barátnőmmel (ö 22 éves), tegnap pedig el akart jegyezni engem, a fiút. Elhívott engem kirándulni, egész nap együtt voltunk, aztán este csinált nekem meglepetés vacsit, amibe egy gyűrűt rejtett. Amikor észrevettem a gyűrűt, sokkot kaptam. Majd megkérdezte hogy "Szeretnéd velem leélni az életed, mint férj és feleség?"


Nem tudtam mire vélni a dolgot. Bár nagyon megható és romantikus volt, egyben megalázó is számomra... Talán most nem fog tetszeni sokaknak amit mondok, de én a szerelmi hagyományok híve vagyok, ÉN szerettem volna eljegyezni öt! És megalázónak tartottam, hogy engem, a férfit jegyezték el. Én azt feleltem neki "Nagyon szeretlek drágám, de ez most... Nagyon meglepett és én szerettelek volna eljegyezni téged majd egyszer, nem pedig fordítva. Ez nekem most nagyon furcsa felállás és..."


Ö erre lekezdett sírni és azt mondta "Azt hittem fontosabb vagyok neked mint egy merev és dogmatikus szabály, de úgy látom tévedtem..." Ezután felállt azt asztaltól, halkan becsukta az ajtaját és nem engedett be egész éjjel. Ma pedig elment, mielőtt én felkeltem, telefonja ki van kapcsolva.


Én voltam a hibás? Vagy mégis mit kellett volna tennem?


2012. jún. 22. 16:51
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
31%

Istenem...hogy gyes nők milyen hülyék tudnak lenni!

Abszolút ne hibáztasd magad. Nem te tehetsz róla.

Viszont azon elgondolkodhatnál, hogy valóban őt akartad? A barátnőd nyilván már vágyott arra, hogy komollyá tegyétek a kapcsolatotokat, és neked sem azt kellene már 3 év után válaszolnod, hogy "majd egyszer". Én is utáltam, amikor az exem mindig ezt mondta.


Beszélj konkrétumokban, és akkor ő sem csinál hülyeséget.

A dogmatikus szabályról meg csak annyit, hogy ez neked is megalázó volt, meg neki is. És még több száz nőnek és férfinak, aki szereti a hagyományokat követni.

2012. jún. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
86%

Nem utalgatott eddig arra, hogy várja már, hogy eljegyezd? Talán megunta a várakozást, és a tettek mezejére lépett. Ebben az esetben nem csak ő volt a hülye, hanem te is, hogy nem vetted az adást.

Le kellett volna ülni, és megbeszélni, hogy akkor majd eljegyzed őt te, csak még várjon egy kicsit.

2012. jún. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
nekem ebben az egészben az a furcsa, hogy egy 3 éve tartó kapcsolatban nem ismert meg a barátnőd annyira, hogy tudná: ezzel megsérti a férfiasságod...
2012. jún. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:

Hűha... én a lányra semmi rosszallót nem merek mondani, mert én tulajdonképpen pillanatnyilag hasonlóra készülök...

Egyébként abszolút megértem, miért tiporta ez sárba a férfiasságodat. De hidd el nekem, nem azzal fogod a méltóságodat visszaszerezni, ha elutasítod őt. Kérdezhetek valamit?? Mit érzel iránta? Mennyire szereted őt?

2012. jún. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
58%

Igen, kedves Kérdező. Te voltál a hibás. "Én megalázónak tartottam, hogy engem, a férfit..." - nos, ez a mondat mindent elárul rólad. Téged, a férfit...Na neee. Ha azt írtad volna: "én kissé meglepődtem a hagyományokhoz viszonyítva fordított felálláson" - még értenélek is. De "téged, a férfit.."?! Miért? MI egy férfi? Nem ugyanolyan ember, mint - az őt szerető - nő?!


A kedvesedet teljesen megértem. Az eset még szerencsésen is alakult: volt módja felmérni, mekkora szemléletbeli szakadék tátong közöttetek - és a legkövetkezetesebb, legegyenesebb megoldást választotta. Remélem, tartja magát hozzá. Biztosan tisztességes, értékes fiú vagy - de nem vagytok ti egymáshoz valók (hacsak nem válsz rugalmasabbá, nyitottabbá és - férfi-mivoltodban - szerényebbé.)

2012. jún. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

17:16


Beszélgettünk mar a közös életről, és igen, utalgatott erre a dologra, pl "Én nem venném zokon ha már eldőlne mostanság életem további kimenetele" vagy "Annyira szeretek veled élni hogy remélem ez örökre így is lesz!" És valóban, könnyen elképzelhető, hogy már várta az eljegyzést, méghozzá annyira, hogy a tegnapi eljegyzési szándéka lett a dolog vége.


És igen, igazad van, meg kellett volna beszélnünk ezt az eljegyzés dolgot

2012. jún. 22. 17:23
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

"Én mindig azt hittem, az egy lány legnagyobb alma, hogy a férfi aki szereti öt eljegyzi egy gyönyörű, romantikus napon. Azt hittem, ez nagyon fontos egy nőnek, hogy tőlem varjak el a lányok, nem fordítva."


Ez pontosan így van. Egy nő akkor jut el ide, ha már nagyon-nagyon el van keseredve, hogy miért nem kéred már meg!

2012. jún. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
62%
Tedd jóvá. Ha teljesen komolyan gondolod vele, csak sokként ért, hogy nem adta meg neked ezt a lehetőséget, akkor jegyezd el te őt!
2012. jún. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim válasza:

17:11

Én megértelek téged, hogy neked ez megalázó. De nem értem hogy ezért mért kéne elhagynod a barátnőd, feltéve tegyük fel 3éve jártok már, szerintem ez hülyeség. De ez az én véleményem.

Kérdező:

Hááát nem tudom én még nem tartok ott hogy feleségem legyen, sőőőt. Van egy jó ötletem. Ha tényleg szereted és vele akarsz élni. Azt ajánlom vigyél neki egy szép csokor virágot, kérj tőle bocsánatot, mond el hogy te akarod őt megkérni. Hidd el megfogja érteni a dolgot. 1héttel később mikor már ismét a régi a helyzet vidd el valami romantikus helyre, utána otthon valami finom kaja/esetleg étterem. ÉS KÉRD MEG A KEZÉT. szerintem nagyon megfog lepődni örömében.;) Remélem segítettem, és sikerülni fog.:)

2012. jún. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
Azt kérdezed mit tegyél? Keresd meg őt. Gondold át, mit érzel iránta. Ha szeretnél a férje lenni, akkor fogadd el az ajánlatát, és nyeld le a 'sértettséged békáját' ha tudod. Mond el neki, hogy szereted őt, de ez egy furcsa, számodra túl modern elgondolás volt. Biztosítalak róla, hogy igazad van, ez nem szokványos, bárkit meglepett volna. De mesélek neked egy sztorit: meg akartam kérni a páromat, de ő megelőzött engem. Egy kicsit fájt, de hihetetlenül boldog voltam, és igent mondtam neki. Aztán két hónappal később megfogadtam, hogy én is meg fogom kérni őt. Nem is akárhogyan. Most is arra készülök. Azt mondják hülyeség, de én akarom. Én hiszek magamban. Hiszek benne is. Kettőnkben. Ha szereted őt, majd kitalálsz valamit. De ha nem vagy biztos magatokban, ne áltasd. Légy hozzá őszinte, de kíméletes. Ez az, amit tehetsz.
2012. jún. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!