Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én reagálom túl? Normális,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én reagálom túl? Normális, hogy a barátom anyja benne van a kapcsolatunkban?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy összeveszünk és mindenképp tudni akarja, hogy min vesztünk össze. Rám szól hogy "ne hisztizzek" (úgy kezel mintha csak én lennék a hibás a fia meg tökéletes), a magánjellegű dolgaimat is tudja mivel faggatja a páromat, akit hiába kértem hogy ne beszéljen ki mindent rólam. pl. hogy a papám kórházban van, kifaggat hogy mi a baja (hiába nem akarok róla beszélni, mivel fáj!). Számon kéri, hogy hogyn sikerlt a próbaérettségim, és hasonlók.. Amúgy is nagyon zárkózott vagyok, szinte a saját szüleimmel nem beszélem meg a gondjaimat, nem hogy még egy idegennel! Normális hogy belekényszerít, mindent számon kér és mindent tudni akar? Én reagálom túl?? Úgy érzem, mintha vele is járnom kellene, nem csak a fiával...
2013. máj. 4. 11:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Utolsónak:A kérdező írta,hogy a barátját is faggatja az anyja.Tehát nem feltétlen a kérdező visszahúzódó,és ha mondjuk az is,akkor meg hagyni kellene,hogy megnyíljon.Az én anyós jelöltem is hasonló volt,pedig én nem vagyok ilyen típus,tudom miről beszél a kérdező.Nem szabad ráhagyni a fiának a dolgokat,mert csak jobban beleártja mindenbe az orrát az anyuka.Erről ennyit.
2013. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Hozzá kell tenni, hogy nem csak a barátod könnyen befolyásolható, hanem te is. Hiszen, az anyja pontosan eléri azt, amit tőled akar. Hiszen, már végleg a szakításon gondolkozol. Pedig lehet, hogy az egész kapcsolatot ez rontotta meg. Te pedig gondolom, nem az anyjával akarsz járni, tehát mi köze van neki hozzá? Ne hagyd, hogy ez befolyásoljon...!
2013. máj. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Igen, alapból zárkózott típus vagyok. Ezt miért nem tzdja tiszteletben tartani egy felnőtt ember?

Mellesleg próbáltam nyitott lenni feléjük, IDŐRE lett volna szükségem. Csak miután az anyuka elém állt és közölte hogy hisztis vagyok és a fia el fog hagyni (mindezt úgy, hogy a fia által elkövetett hibákról nem tud semmit és baromira jogosan "hisztiztem"), nos attól a ponttól már görcs van a gyomromban és képtelen vagyok nyitni...

2013. máj. 4. 12:04
 24/30 anonim ***** válasza:
Ajánlhatok neked egy érdekes könyvet, ami segít tiszta szívvel és lélekkel, egyenes háttal kezelni az ilyen konfliktusokat?
2013. máj. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Igen, megköszönném ha ajánlanál könyvet! :)
2013. máj. 4. 12:49
 26/30 anonim ***** válasza:
A volt páromnak az anyja 5 év alatt azt se kérdezte meg tőlem ,hogy hogy vagyok ! Attól ,hogy próbál hozzád közeledni , beszélgetni veled , annyira nem gonosz szerintem. De azért azt tényleg meg kellene vele beszélni ,hogy ne szóljon bele az életekbe...
2013. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Írj privátot ott elküldöm a könyv címét. :)
2013. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Nem levelezek senkivel ezen az oldalon, megköszönném ha ide kiírnád a könyv címét! Köszönöm.
2013. máj. 4. 13:29
 29/30 anonim válasza:

Szia! Az én párom édesanyja is ilyen volt. Ráadásul az ő anyja nem magyar, amikor náluk voltam végig egy olyan nyelven beszéltek, amiből én egy kukkot sem értek, szóval kb. azt beszéltek rólam, amit akartak. Hiába kértem őket, hogy legalább előttem beszéljenek magyarul (az anyja is beszél folyékonyan), sosem teljesítették. Az "anyósjelölt" este 9-ig dolgozik, a páromat (21 éves!) arra kötelezte, hogyha hazaér az egyetemről, azonnal hívja fel minden nap, hogy tudja, hogy épségben hazaért, pedig este így is- úgy is találkoztak. Megtiltotta neki, hogy biciklizzen, mert az balesetveszélyes! Engem is megállás nélkül faggatott, hogy milyen gyógyszert veszek be, mert biztos örökletes betegségem van (C-vitamint szedek), meg mennyiért vettem a szandálomat. Ha túl drágának találta a ruháimat, akkor megjegyzést tett rá, ha a turkálóban vettem valamit, az sem tetszett neki. Próbálta győzködni a barátomat, hogy hagyjon ott, de sosem mondta el, hogy mi baja van velem. Megjegyzést tett, hogy ilyen buta lány miért jár egyetemre (becsúszott pár 2-es, 3-as, pedig amúgy jók a jegyeim). Ha összevesztem a barátommal, mindig én voltam a hibás, számára a barátom tökéletes. Nagyon megbántottak az egésszel mindketten. A legrosszabb az egészben az, hogy sokáig le sem esett az egész! Előttem sosem beszéltek magyarul, kezdetben pedig az "anyós" csak a hátam mögött fúrt. Éreztem, hogy nem kedvel engem, de ezt álmomban sem gondoltam volna! Amikor a barátomat kérdőre vontam, sosem mondta el az igazat, mert nem akart megbántani. Végül ő is besokallt a korlátozástól, meg hogy folyton engem szidott és kitálalt nekem.


A vége az lett, hogy a barátom elköltözött otthonról kollégiumba. Az anyja most egyedül él. Párom azért rendszeresen meglátogatja, néha olyankor teljesen normális, úgymond visszavesz egy kis időre, máskor meg sírva könyörög a páromnak, hogy költözzön haza.


Az én véleményem az, hogy nem természetes az, hogy szülők ilyen mértékben beleszólnak a gyerekeik életébe még 20 éves kor fölött is. Had döntse el a barátod egyedül, hogy kivel szeretne lenni! Az hogy érdeklődnek, az még tényleg nem tűnik durvának, de ez, hogy "remélem ez már végleges szakítás". Látszik, hogy valójában nem kedvel az anyja. És ne vedd magadra. Sajnos velem is ez történt... ápolt vagyok, egyetemre járok, jól tanulok, tudok főzni, udvarias voltam vele is mindig. Ő meg beszólogat, hogy "nem vagyok elég csinoska". Meg arról is faggatta a páromat, hogy megkap-e tőlem mindent szexuális téren. Szerintem próbálj még beszélni erről a barátoddal, mert ennek így nem lesz jó vége. Szerintem nem neked kéne megbeszélned ezt az anyjával. Mivel az anyja valószínűleg nem kedvel téged, nem fog meghallgatni, vagy ha igen, nem fogja érdekelni, neked ez milyen érzés. Addig ez fog menni, amíg a barátod ki nem áll melletted, és meg nem véd. Vagy legalább nem mondja el a bizalmas dolgaidat anyucinak.

2013. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A barátom 2x mondott vissza bármit az anyjának 8 év alatt.

Ha ezt nem tudod vele lerendezni és ő nem fogja fel, akkor ennyi esze van. Töketlen, értetlen pasival ne kezdj inkább hosszútávon.

(fordítva is működnie kell, a párom is szól, ha valami velem nincs rendben)

2017. febr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!