Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan háborodtam fel?

Figyelt kérdés

A barátom szülei huszonpár év után válni készülnek. Az anyukájával nagyon jó a viszonyom, egy igazán kedves nő, de hangulatember. És most csalódott és dühös.

A párom elutazott néhány napra, és az anyukája felhívta, beszélgettek. Azt mondta neki, hogy ott a sok csinos lány, ne siessen el semmit, éljen, próbálja ki milyen mással (ez nekem úgy jött le, hogy csaljon meg engem/hagyjon el), stb. A barátom ezt elmesélte nekem, de úgy, hogy ne mondjam vissza, és ne legyek mérges, csak jót akart az anyja, és ő különben se osztja anyuci álláspontját.

Én megértettem ezt, de képtelen voltam szó nélkül hagyni, ezért megvártam, amíg megnyugszok, mert nem akartam az anyukájával összeveszni, csak tisztázni akartam a dolgokat, és pár óra elteltével írtam neki, hogy ez nekem nagyon rosszul esett. Nem bunkón, nem szemtelenül, csak ennyit. Ő tajtékozva hívta fel a fiát, hogy mi az, hogy elmesélte nekem, és én ezt hogy képzelem. A barátom most engem okol a történtekért, de azt mondta, hogy ő is ugyanezt tette volna a helyemben... (igen, a logika...)

Értem én, hogy nem kellett volna visszamondanom, de azért ez nem az én hibám volt szerintem... Ti mit gondoltok? (18L, 18F, 2 éve együtt)


2013. jún. 13. 16:05
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, kivétel nélkül mindenkinek ment a zöld kéz.

8-as, értem h haragszik, írtam a kérdésben h tudom, h nem kellett volna visszamondanom, de a párom CSAK rám haragszik amiatt, h az anyja hülyeségekkel tömte a fejét és utána leüvöltötte h miért mondta el. Egyébként várható volt, hogy elmondja, mivel mindent megbeszélünk. Mindentmindent. És ezt az anyukája is tudja.

2013. jún. 13. 16:23
 12/35 anonim ***** válasza:
71%
Lehettél volna te az értelmesebb és hagyhattad volna a francba, amit mondott. És lehet, hogy ezek után nem mond majd el mindent. Mindentmindent. És ezen ne lepődj meg!
2013. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
37%

Nem kell mindenkivel görcsösen lenni, mindent mindenkivel tisztázni, mert akkor ez a vége.


Lehet azt hiszed, jóban vagy az anyjával, de abból, amit a barátod mesélt neked, láthattad, hogy ez félig-meddig látszat dolog volt, az anyjának majdnem mindegy, ki van a helyeden, ő csak kedves a fia barátnőjével, és ennyi.


Hülyeség volt írni erről neki, és megszegted a barátoddal kötött megállapodást is, hogy nem beszélsz erről. A barátod anyja olyan, amilyen (megint hangsúlyozom, nem KELL jóban lenned vele) a barátod őszinte volt veled, te meg visszamondtad az egészet... Hát fölösleges volt, a barátodnak inkább igaza van.

2013. jún. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
lehet, és nem fogok meglepődni, de majd megnyugszik. viszont a te véleményed is érdekelne a kérdéssel kapcsolatban. miszerint ez csak az én hibám?
2013. jún. 13. 16:27
 15/35 A kérdező kommentje:
bocsi, az előző a 12esnek ment, kedves 13as. :) köszönöm a válaszaitokat :)
2013. jún. 13. 16:28
 16/35 anonim ***** válasza:
53%

Nekem az ilyen esetekre megfelelően beválik, hogy ha nem teszem szóvá, viszont egy életre megjegyzem, és onnantól kezdve beszélgetést nagy mértékben csökkentem azzal aki sértőt mondott, valamint távolságot tartok. Egy idő után rájönnek, hogy azért nem kell a társasága, mert tudom hogy a hátam mögött miket mond. Viszont én szóvá nem teszem, ezért egy szava nem lehet rám. A további konfliktusok elkerülésére a tisztes távolságtartás pedig beválik. (még ha ez azt is jelenti, hogy napi szintű beszélgetést 4-7 naponta ejted csak meg, érezhető a különbség)

Egyébként tényleg nagyon sértő ilyet mondani, még ha csak jót akar is, de mint említettem, nem érdemes az illetővel háborúzni. Inkább kerüld, mint hogy még te legyél a 'még szar@bb', mert ugyebár tuti hogy te leszel és nem ő.:/

2013. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
74%
12: A te hibád volt az, hogy visszamondtad anyósnak. Hagyni kellett volna, biztos ideges, mérges, szomorú stb. a válás miatt. Nem kellett volna tovább szítani a feszültséget. Mert ezzel most nem értél el semmit, csak azt, hogy a párod is haragszik rád, anyós meg a fiára meg rád is. Semmi jó nem sült ki ebből
2013. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

köszönöm :) hát igazából azért próbáltam vele megbeszélni, mert nem akartam elhidegülni, hiszen 2 éve szinte töretlenül jó viszonyban vagyunk, még akkor is tartottam vele a kapcsolatot, mikor a kedvesemmel egy kis időre szüneteltünk, és nagyon mellettem volt. el se akartam hinni, hogy ezt mondta, és nagy tüske lett volna nekem, ha nem beszélem meg vele. Bizalmasabb viszonyban van velem, mint a fiaival, ezért is gondoltam, hogy rákérdezek.

Mikor rákérdeztem, ő rávágta, hogy nem várja el, hogy megértsem, amit mond, ha már a saját gyerekei se értik meg és hogy ő nagyon szeret engem...

2013. jún. 13. 16:34
 19/35 A kérdező kommentje:
12: ebben igazad van, és írtam már, hogy beláttam, hogy hibáztam. de a barátom csak engem okol. se magát, hogy visszamondta, se az anyukáját, aki egy felnőtt nő, hiába van érzelmi válságban... és nem támadni akartam, csak tisztázni... csak sajnos nem úgy sült el. de köszönöm :)
2013. jún. 13. 16:37
 20/35 anonim ***** válasza:
51%

Persze, hogy rád haragszik, mert visszamondtad. Megbízott benned, megkért, hogy ne mondd vissza. Az anyja meg válik, van elég baja beszél hülyeségeket, te meg még zaklatod.


Vagy amúgy is hülye, ezt mi nem tudhatjuk, mindenesetre akkor is minek zaklatod olyan dolgokkal amikről elvileg neked tudnod sem kéne? Ráadásul most a pasid úgy érzi, hogy az anyja is csalódott benne, mert a kettejük közti beszélgetéssel rögtön futott hozzád. Mindegy mi volt a téma, neki mondta nem neked, ezt a pasid is tudta ennek ellenére elmesélte, mert azt hitte van annyi eszed, hogy befogd a szádat. De sajnos nincs.


Amit még tanulj meg, ő szidhatja, kritizálhatja az anyját, neked max egyetérteni szabad, de csak úgy felhozni, vagy neki támadni dolgok miatt nem. Ez a világ rendje.

2013. jún. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!