Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan háborodtam fel?

Figyelt kérdés

A barátom szülei huszonpár év után válni készülnek. Az anyukájával nagyon jó a viszonyom, egy igazán kedves nő, de hangulatember. És most csalódott és dühös.

A párom elutazott néhány napra, és az anyukája felhívta, beszélgettek. Azt mondta neki, hogy ott a sok csinos lány, ne siessen el semmit, éljen, próbálja ki milyen mással (ez nekem úgy jött le, hogy csaljon meg engem/hagyjon el), stb. A barátom ezt elmesélte nekem, de úgy, hogy ne mondjam vissza, és ne legyek mérges, csak jót akart az anyja, és ő különben se osztja anyuci álláspontját.

Én megértettem ezt, de képtelen voltam szó nélkül hagyni, ezért megvártam, amíg megnyugszok, mert nem akartam az anyukájával összeveszni, csak tisztázni akartam a dolgokat, és pár óra elteltével írtam neki, hogy ez nekem nagyon rosszul esett. Nem bunkón, nem szemtelenül, csak ennyit. Ő tajtékozva hívta fel a fiát, hogy mi az, hogy elmesélte nekem, és én ezt hogy képzelem. A barátom most engem okol a történtekért, de azt mondta, hogy ő is ugyanezt tette volna a helyemben... (igen, a logika...)

Értem én, hogy nem kellett volna visszamondanom, de azért ez nem az én hibám volt szerintem... Ti mit gondoltok? (18L, 18F, 2 éve együtt)


2013. jún. 13. 16:05
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
79%
Felnőtt anyósod is és a párod is, de ez most extrém eset. Egy család hullott szét.
2013. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
64%
Nem akartál elhidegülni? Hát most majd fogsz akkor. Mégis mit vártál, ha felhívod? Ezt mondta kész. Ezen mit kell megbeszélni? Ezzel csak jól felcseszted kettőjüknek is az agyát.
2013. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
43%
Bocsánat nem felhívod, hanem írsz neki. Tök minedgy.
2013. jún. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

najó, látom, hogy kezditek kicsit nem figyelembe venni azt, hogy egyrészt én felfogtam, hogy nem kellett volna elmondani, de kulturáltan igyekeztem ezt tisztázni, mert mi van ha később, mikor rosszabb lesz a helyzete, mással próbál alám rakni? elkezd más hülyeségeket beszélni...? ez nem b*szogatás, az idő éppen megfelelő, mert nem a legnagyobb zűrzavarban támadok neki, hanem amíg még nem csinált bajt, addig kedvesen, normálisan tisztázni a történteket. Hogy legyen lehetősége arra, hogy azt mondja, hogy csak félreértettük egymást.

lehet hogy válik, váltak az én szüleim is, mégse ok ez arra, hogy ilyet mondjon, szerintem. Ő se húú de fiatalon ment férjhez, kiélhette magát, mi pedig nem tervezünk elsietni semmit. Szerintem azért jogosan esett rosszul és a helyzethez képest, ha nem is a legjobban, de nem a legrosszabbul reagáltam.

2013. jún. 13. 16:47
 25/35 anonim ***** válasza:
73%
Ha így folytatod, akkor nem fog tudni sokáig alád tenni, mert majd a pasid tesz a talpadra útilaput, mert eljátszod a bizalmát és anyja ellen vagy egy ilyen nehéz helyzetben.
2013. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

épp ez az h azért akartam megbeszélni anyóssal hogy ezt miért, mert nem akartam azt hinni, hogy...

egyébként nem útilapu-szintű vita van ebből, és mint írtam, ő is ezt tette volna. (mármint a barátom)

2013. jún. 13. 16:53
 27/35 anonim ***** válasza:
86%
Abszolút jogosan esett rosszul, és a helyedben én sem tudtam volna csak úgy lenyelni, mert mindent a szívemre veszek. Sőt, ezek után még a sértődöttet is játszanám egy ideig, jól mondta egy előbbi válaszoló, megjegyezném ezt egy életre neki. Sajnos én olyan helyzetben vagyok, hogy a párom anyja nem kifejezetten van oda értem, persze semmi oka rá, mégis mindenféle megjegyzést hint el a fiának velem kapcsolatban. Én is megértem, ha valaki nehéz időszakon megy keresztül, de könyörgöm, elméletileg felnőtt, értelmes emberekről beszélünk.
2013. jún. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
63%
18 évesen azért ne gondold, hogy majd te leszel a felesége :D Játszd tovább a sértődőtett kislány
2013. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
68%

"Bizalmasabb viszonyban van velem, mint a fiaival, ezért is gondoltam, hogy rákérdezek.

Mikor rákérdeztem, ő rávágta, hogy nem várja el, hogy megértsem, amit mond, ha már a saját gyerekei se értik meg és hogy ő nagyon szeret engem..."


Bocs, de szerintem nincs veled bizalmasabb viszonyban mint a fiaival.


1, Mert ők a fiai.

2, Mert hiába ideges, mérges, szomorú, stb. a válás miatt, mégis párhuzamba vonta a saját elfuserált kapcsolatát a TI kapcsolatotokkal, és azt tanácsolta a barátodnak, nézzen szét, hátha van jobb. Mondjuk olyan, akivel nem szünetelnek alkalmanként, mint ahogy írtad, hogy volt erre példa?


Szemtől-szemben lehet nagyon kedves a nő, de úgy gondolom, hogy elmérted a kapcsolatotokat, és valójában egyáltalán nem ez a helyzet. Ha szeretne téged, mint a leendő menyét, mint a gyerekei közül egyet, nem mondott volna ilyet. Ezt te is érzed, azért esett ilyen rosszul.


De ha meghallasz egy ilyet, akkor nem a tisztázás a legjobb módszer, hanem amit az egyik előző válaszoló írt, a távolságtartás növelése. És most ezt a taktikát válaszd a továbbiakban, a barátodtól meg kérj bocsánatot, amiért elmondtad a közös titkotokat. Aztán lépjetek tovább, mert mint írták előttem helyesen, te jó eséllyel nem jöhetsz ki anyós-meny "harcból" győztesen, főleg, ha még a barátod ilyen fiatal. Már csak azért sem, mert a nő remekül színlel.

2013. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Továbbra is köszönöm mindenkinek a válaszokat :) (főként az építő jellegűeket-akár pozitív, akár negatív)

Nem gondolom, hogy én leszek a felesége, nem is várom, hogy ezt itt és most kijelentse, de nem is egy futó kaland vagyok azért :)

Hát ha színlel, akkor elég jól színlel, 'kicsi lányomnak' 'babámnak' hív, anyukámmal is jó viszonyban vannak. Sokmindent megbeszélünk, olyat is, amit 'Józsikának nem szabad elmondani...' EZÉRT furcsállottam és akartam tisztázni, mert agyrém, hogy ilyeneket mondott.

bizalmasabb viszonyban van velem, hiába a fiai. ezt ő is elismerte már. abszolút jóban vagyunk. (voltunk...) mint írtam, miután beszéltem vele, is azt mondta, hogy szeret engem... a kedvessel szüneteltünk, 2 hétre, mert stresszeltünk mind a ketten a suli miatt, és csak martuk egymást. Ennek egy éve már, azóta nagyjából minden rendben.

Bocsánatot kértem, beláttam. Csak nem esett jól. Nem tudtam volna szó nélkül elmenni mellette.

2013. jún. 13. 17:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!