Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért élünk ilyen társadalomba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért élünk ilyen társadalomban? Ezek a fiatalok mégis mit gondolnak magukról?

Figyelt kérdés

Ma egy "felkapottabb" bevásárlóközpontba mentem, ahova meghatározott céllal mentem, utána pedig beültem egy gyorsétterembe. Időközben arra lettem figyelmes, hogy 15-16 éves gyerkőcök kezdenek tömörülni egy arra alkalmas a bevásárlóközpontban kialakított nagyobb téren. Tipikus öltözékük: a fiúkon barna bokáig lelógó ülepes gatya, csöves sapka vagy a nagyon "menő" fullcap, "Pull & Bear" feliratú pulóver és az elmaradhatatlan Air Max cipő. Lányokon pedig az egyszerűen igénytelenül r*bancos kibolyhosodott cicanadrág, természetesen haskivillantós toppal és a legközelebbi kínaiban öccá forinté' vett műbör táskával. Az elfoglaltságuk a következőből állt: kb. fél óra azzal ment el, hogy mindenki mindenkivel arcrapuszit váltott, ezután az üres, felszínes hülyeségeikről csevegtek, megspékelve hangos vihogással és a jólismert "menjmááá any*dba" kifejezéssel.

Azt látom, hogy a helyzet egyre rosszabb és rosszabb lesz. Az idősebb társaik, akik már 20 év körüliek, kinőtték ezt, de ennek ellenére próbálnak lenézően viselkedni és úgy tenni, mintha belőlük állna a világ. Feltöltik Instagramra, hogy mit kajálnak, hova járnak kondizni és mennyi pénzt vernek el a Symbolban (kokain szívással).

Kérdem én, miért a normálisan, nőiesen, nem r*bancosan kinéző, intelligens (ámbár kissé introvertált) lányok, mint én és a hozzám hasonló, ugyanilyen tulajdonságokkal rendelkező fiúk vannak hülyének nézve? Nem túlzottan zavar, mert én úgy gondolom, hogy egy palotapincsi agyi szintjét sem érik el a mondandóm elején emlegetett emberek, de mégsem tudom felfogni, hogy ez miért van? Mit éreznek? Hogy gondolhatnak magukról bármi pozitív dolgot, amikor a társadalom szégyenei? Legszívesebben beolvasnék nekik, de aztán eszembe jut (és elszomorít) a tény, hogy fel sem fognák, amit mondok nekik...


(Nem kérek "ismerkedjünk, mert okosnak tűnsz", esetleg "merengjünk együtt az élet értelmén" leveleket)



2013. aug. 30. 23:16
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 A kérdező kommentje:
elírtam: mutatna
2013. aug. 31. 00:25
 52/67 anonim ***** válasza:

Ezzel egyet értek, mivel az esetek 80%-ában ezt ugyan olyan szintű emberek hangoztatják, csak épp a másik táborból. Mivel nem sok különbséget látok a fenti eset és a "a média az ördög és fúj" jellegű válaszok között, ezért nem értem, hogy ilyenkor miért nem lép érvénybe nálad az "ezen nem lehet változtatni,idegeskedni meg kár" elv.


Bár igaz, hogy picit vicces, mivel akárhányszor láttam, hogy leírtad ezt, még egyszer se láttam normális választ rá. :)

2013. aug. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:

Nem is mondtam, hogy CSAK a külsőségeket hoztad fel. Csupán azért írtam, mivel te ezzel csak egy speciális csoportot írtál le, akiket manapság már divat is utálni(főleg ezen az oldalon), pedig rengeteg olyan rétege van a társadalomnak, ami hasonlóan problémás.


Én a médiában nem látok ellenséget. Akit az tud befolyásolni az életben, hogy mit lát egy tévéműsorban, az így járt...igazából nem is kár érte. Az pedig, hogy valaki a tévét okolja azért, mert az emberek buták, pont olyan ostobaság, mint a Mcdonald's-ot okolni az elhízásért. Én sem nézek tévét, bár igazából nézhetnék is, sok minden nem változna. Valahogy mindig is furcsáltam, hogy sok ember azért nem néz tévét, vagy olvas valamit, mert fél attól, hogy megváltoztatja őt.

2013. aug. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:

Amúgy nem idegeskedek rajta,csak ilyenkor szeretem egy kicsit letörni a szarvukat.

És ez a sorozatos kérdéseknél látszik is,hogy őket mennyire zavarja.

2013. aug. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 A kérdező kommentje:

52. ott már bajok vannak, ha egy helyre sorolod a két tábort...

szerintem van egy kis különbség az alapjáraton buta emberek és azok között, akik csak egyszerűen próbálnak választ találni dolgokra.. de nem újdonság, hogy ezen az oldalon az embernek minden szavát kiforgatják.

amúgy egy szóval sem említettem, hogy a média az ördög (megintcsak szókiforgatás), azt mondtam, hogy nem ebben az irányban kéne haladni... érdekes módon más országokban (nem Amerikáról beszélek) nem butítja a népet a média

úgyhogy erre csak azt tudom mondani, hogy persze igen, az is hülye aki hagyja magát, de az is szánalomra méltó, aki más hülyeségéből akar megélni, nemde? :)

2013. aug. 31. 12:05
 56/67 A kérdező kommentje:

53. nem azért nem nézek tévét, mert félek, hogy megváltoztat

itt a mélyen gyökerező problémákról beszélek, mint például arról, hogy valakinek napi program az Éjjel nappal Bp. nézése és ez számít normálisnak ÉS az országban élők elég nagy százalékára igaz, de már meguntam az érvelést, senkivel nem fogok ezen vitázni... aki látja, úgyis látja

2013. aug. 31. 12:10
 57/67 anonim ***** válasza:

Régen ugyan ilyenek voltak a fiatalok, csak akkor rockerek voltak, punkok, gruftik, emósok (igen, már ez is ritkaságszámba megy, pedig régen mennyi volt), rapperek meg tudja tököm mik voltak. Most meg ez.

Kérdező, ha valóban olyan érett lennél mint te azt állítod, akkor tudnád ezt és nem ezzel foglalkoznál. Törődj a magad dolgával, mert 50 év múlva te leszel az utca bolond, cicás nénije.

2013. aug. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Az 52-es válasz nem neked szólt és nem is rád céloztam vele. Semmi gond nincs azzal, ha valaki választ keres, azzal már inkább, ha csak demagóg módon ismételgeti, hogy minden a média hibája. Más országokról nem tudok nyilatkozni, mivel itt élek, de azért épp elég ország van, ahol az embereket mondhatni hülyének nézik, csak épp jobb az átlag-életszínvonal.


Nem teljesen értem, hogy mi szánalomra méltót találsz abban, ha valaki sikereket ér el az ostobák kárára. Mindenki a saját életéért felelős. Mondjuk ez részben függ attól, hogy kinek mi fér bele az erkölcsébe, de ha te szívesebben leszel minimálbérért ápolónő, hát csináld.( bár belőled azért jóval többet kinézek, de ez már más kérdés)


Az, hogy valakinek a napi programja az Éjjel nappal Budapest, megint csak egy olyan dolog, hogy lehet nézni és lehet a szerint élni. A kettő dolog nem összekeverendő. A normálist nem az határozza meg, hogy sok ember tartja annak. Nyilván, akik nézik, azok jó eséllyel ezt normálisnak fogják mondani, hiszen senki sem fogja beismerni a saját hibáját. De ezzel felesleges is foglalkozni, hisz úgy sem tudsz ezen változtatni. Mindig voltak hasonló divatirányzatok. Ez is el fog tűnni hamarosan és újabb, talán még rosszabb dolog jön a helyére. Ezt nem lehet tudni. Mindenesetre erre tényleg annyit tudok mondani, hogy a saját érdekedben ne pazarolj ilyen dologra több időt, mivel teljesen felesleges.

2013. aug. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:

Én sok mindenben egyet értek az itt hozzászólókkal, és ha a kérdező stílusát nem vezsem figyelembe akkor vele is, viszont mi ez a dolog ha nem olvasok akkor egy kultúrálatlan barom vagyok?


Engem speciál nem foglal le olvasás, egyszerűen olvasok, és nem figyelek oda, elterelődnek gondolataim, elolvastam 200 oldalt de azt sem tudom mit! Nem tehetek róla, nem foglal le, sokszor próbálkoztam már és esküszöm szeretném ha szeretnék olvasni de nincs így.


Innentől akkor elvagyok ítélve? Nem tartom magam idióta embernek és egy alaptudáson kívül mást nem tudok felmutatni az irodalomban, viszont nem gondolom hogy ez ok arra hogy lenézzenek engem!

2013. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:

"Engem speciál nem foglal le olvasás, egyszerűen olvasok, és nem figyelek oda, elterelődnek gondolataim, elolvastam 200 oldalt de azt sem tudom mit! Nem tehetek róla, nem foglal le, sokszor próbálkoztam már és esküszöm szeretném ha szeretnék olvasni de nincs így. "


Ezzel nem kéne dicsekedni, mert az ilyeneket funkcionális analfabétának hívják. Lehet, hogy pont most nem jelent ez gondot az életedben, de ha ez így marad, akkor nem igen fogod gyártósori munkásnál többre vinni.

2013. aug. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!