Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért élünk ilyen társadalomba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért élünk ilyen társadalomban? Ezek a fiatalok mégis mit gondolnak magukról?

Figyelt kérdés

Ma egy "felkapottabb" bevásárlóközpontba mentem, ahova meghatározott céllal mentem, utána pedig beültem egy gyorsétterembe. Időközben arra lettem figyelmes, hogy 15-16 éves gyerkőcök kezdenek tömörülni egy arra alkalmas a bevásárlóközpontban kialakított nagyobb téren. Tipikus öltözékük: a fiúkon barna bokáig lelógó ülepes gatya, csöves sapka vagy a nagyon "menő" fullcap, "Pull & Bear" feliratú pulóver és az elmaradhatatlan Air Max cipő. Lányokon pedig az egyszerűen igénytelenül r*bancos kibolyhosodott cicanadrág, természetesen haskivillantós toppal és a legközelebbi kínaiban öccá forinté' vett műbör táskával. Az elfoglaltságuk a következőből állt: kb. fél óra azzal ment el, hogy mindenki mindenkivel arcrapuszit váltott, ezután az üres, felszínes hülyeségeikről csevegtek, megspékelve hangos vihogással és a jólismert "menjmááá any*dba" kifejezéssel.

Azt látom, hogy a helyzet egyre rosszabb és rosszabb lesz. Az idősebb társaik, akik már 20 év körüliek, kinőtték ezt, de ennek ellenére próbálnak lenézően viselkedni és úgy tenni, mintha belőlük állna a világ. Feltöltik Instagramra, hogy mit kajálnak, hova járnak kondizni és mennyi pénzt vernek el a Symbolban (kokain szívással).

Kérdem én, miért a normálisan, nőiesen, nem r*bancosan kinéző, intelligens (ámbár kissé introvertált) lányok, mint én és a hozzám hasonló, ugyanilyen tulajdonságokkal rendelkező fiúk vannak hülyének nézve? Nem túlzottan zavar, mert én úgy gondolom, hogy egy palotapincsi agyi szintjét sem érik el a mondandóm elején emlegetett emberek, de mégsem tudom felfogni, hogy ez miért van? Mit éreznek? Hogy gondolhatnak magukról bármi pozitív dolgot, amikor a társadalom szégyenei? Legszívesebben beolvasnék nekik, de aztán eszembe jut (és elszomorít) a tény, hogy fel sem fognák, amit mondok nekik...


(Nem kérek "ismerkedjünk, mert okosnak tűnsz", esetleg "merengjünk együtt az élet értelmén" leveleket)



2013. aug. 30. 23:16
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
Most vagyok 11.-es egy emelt info érettségivel középfokú nyelvvizsgával és közel kitűnő 11 évvel a hátam mögött, temérdek versenyeredménnyel amiket büszkén felfoghatok, úgyhogy nem érzem magam emiatt hátrányosnak, legfőképp analfabétának, mert lehet hogy így is értelmesebb vagyok nálad :)
2013. aug. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 A kérdező kommentje:

58!


hogy mi szánalomra méltót találok benne? igazából rossz kifejezés volt részemről a szánalomra méltó, nem szeretném szavakkal illetni azt aki mások kárán akar meggazdagodni vagy "sikereket elérni"... ahogy mondtad, ez pontosan attól függ, hogy kinek mi fér bele az erkölcsébe. semmiképp sem akarom magam szentnek beállítani, de én a tervezett sikereimet nem mások kárára akarom elérni... az a baj, hogy manapság ez már ilyen természetes életfelfogás, hogy gázoljunk át mindenkin, stb. de hát nincs mit tenni, ez a mentalitás

nem tervezem, hogy minimálbérét ápolónő leszek, de azt most megmondhatom (ahogyan említetted, hogy többet nézel ki belőlem) elég sokra fogom vinni az életben, a fizetésem sem lesz kevés (arról ne beszéljünk, hogy nem a pénzt tartom elsődleges, de még másodlagos célnak sem) és ennek ellenére embereken fogok segíteni :) tudod nekem az többet jelent, mint hogy "mások kárára" dolgozzak a hőn áhított sikerért


viszont a kedves tanácsokat, hogy ne pazaroljak erre időt, megfogadom... túlságosan is felidegesít az emberi hülyeség, ez tény... de túlleszek rajta


59. az olvasás témáról annyit, hogy nem én állítottam, hogy valaki, aki nem olvas kultúrálatlan...

szíved joga nem olvasni, de ettől függetlenül igenis sokmindent hozzá tud tenni egy emberhez, nem tudom elképzelni, hogy nincs olyan téma, ami annyira érdekel, hogy szívesen olvasnál róla könyvet :) de ha nem, hát nem... ne erőltesd

2013. szept. 1. 00:05
 63/67 anonim ***** válasza:

"Most vagyok 11.-es egy emelt info érettségivel középfokú nyelvvizsgával és közel kitűnő 11 évvel a hátam mögött, temérdek versenyeredménnyel amiket büszkén felfoghatok, úgyhogy nem érzem magam emiatt hátrányosnak, legfőképp analfabétának, mert lehet hogy így is értelmesebb vagyok nálad :)"


Attól, hogy nem érzed magad analfabétának, még bizony az vagy, legalábbis a leírásod alapján. Méghozzá funkcionális analfabéta. Azt meg, hogy ki az értelmesebb inkább ne vitassuk, én is csak pár éve érettségiztem, nagyon jól tudom, hogy az emelt infó, kb annyit ér mint a... hát mint a semmi, nyelvvizsgát meg kb nulla nyelvtudással tettem le, úgy hogy előtte pár hétig tanultam rá, előtte nulla. Ráadásul én is mindig jeles voltam, és kb lófüttyöt nem tanultam :)


"funkcionális analfabetizmus: az érintett tud írni-olvasni, de nagyon rosszul. Kibetűzi a szavakat, de nem érti meg a használati utasítást, és nem tud a saját örömére olvasni. Ez akadályozza a további tanulást. Magyarországon a különböző becslések szerint a felnőttek 16-33%-a funkcionális analfabéta."

2013. szept. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
Talán rossz volt a szóhasználatom, de én nem vágyok arra, hogy más embereket nyomorba döntve jussak el a célomhoz. Én lennék a legboldogabb, ha egyetlen idiótával se kéne találkoznom egész életemben, de ez sajnos nem így működik. Nem célom meggyőzni téged arról, hogy az én elképzelésem helyes, mivel közel sem egyezik a te nézeteiddel. Én inkább úgy állok ehhez, hogy meg lehet élni belőlük, mivel ők az átlag fogyasztói társadalom. Sokan elítélik a Playboy magazint is mivel erkölcstelen(vagy valami olyasmi), mégis milliárdokat lehet beszedni vele azoktól, akik épp egy pár női mellre vágynak. Valószínűleg olyan munkát nem tudnék végezni, amiben másokat magam elé helyezve segítek, mivel ilyen a természetem, de ez már legyen az én gondom. Ez persze nem jelenti, hogy egyetlen és végső célom a pénzszerzés lenne. Dicséretes dolog, ha valaki másokon akar segíteni, nincs is ezzel gondom.Szép cél,de azt előbb el is kell érni.
2013. szept. 1. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
Akkor így jártam, részemről ennyi, mert nem fogok vitázni egy provokatív emberrel mert amit te csinálsz az provokáció. Fáj hogy valaki kevesebb forrásból és megtudja tanulni azt amihez neked temérdek könyv és egyéb ismeretterjesztő szövegek, böngészés és stb szükséges :D Akkor én egy analfabéta vagyok.
2013. szept. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem érted a funkcionális analfabéta és az analfabéta közti különbséget, de nem is baj, mert ugye írásban másoltam be. Nem baj, majd valaki elmeséli szóban. További jó mulatást.
2013. szept. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 A kérdező kommentje:

én vagyok az utolsó, aki megakarja mondani mi helyes és mi nem, azt teszel amit akarsz a saját életeddel, csak aztán nehogy boldogtalan légy ;) könnyen előfordul ez a hozzád hasonlóan ezen a területen elhelyezkedni kívánó embereknél...


egy szóval sem említettem, hogy a munkámban magam elé fogok helyezni más embereket, ugyanis az hogy segítek másokon, nem egyenlő azzal, hogy magamat háttérbe szorítom..

amiatt pedig ne aggódj, hogy nem érem el a céljaimat

2013. szept. 1. 20:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!