Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Két keresztény meleg fiú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két keresztény meleg fiú között lehet több mint barátság?

Figyelt kérdés
Nem szexre gondolok, hanem arra, hogy az együttjárás még belefér-e szerintetek. Az a helyzet, hogy nagyon tetszünk egymásnak, csak nem tudom, hogy most mi legyen. Főként keresztények válaszát várom. Köszi. :)

2013. nov. 30. 04:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim válasza:
100%
Azonos helyzetet megtapasztalóként gondoltam érdemes lehet véleményt nyilvánítanom. „Igaz dolog-e az Isten szemében, hogy inkább emberekre hallgassunk, mint Istenre.” – Nem az az első számú szempont, hogy mit mondanak keresztény, vagy nem keresztény testvéreink. A tiszta forráshoz mindig visszatérve Istent kérdezd, hogy például ebben az esetben mi a személy szerint neked (nektek) rendelt út. Ha tiszta szívvel kéred, biztosan megkapod az útmutatást (ami idővel változhat is!), és ha akként is jársz el, akkor senkinek nincs joga elítélni, bárhogy is határoztok kapcsolatotok kérdése (szintje) felől. „…csak légy hű mindhalálig…”
2013. dec. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 A kérdező kommentje:
Épp erről beszéltem, hogy Isten nem válaszol, hiába kérdem. Gondoltam ezért megkérdek embereket is.
2013. dec. 1. 15:41
 23/69 anonim ***** válasza:
87%
Hát ha nem válaszol, akkor valószínűleg rád bízza.
2013. dec. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim válasza:
24%

Szia!


Én keresztény vagyok, és a feleségemmel élek boldog házasságban, aki nő!

Nem akarlak megbántani, de a Biblia álláspontja egyértelművé teszi, hogy két azonos nemű ember közt BŰN a szerelem, házasság és minden ami ezzel együtt jár, például a szex. Vallásos emberként ezt neked tudnod kellene. Lehet, hogy ezzel a véleményemmel én vagyok a válaszadók közül a leg ódivatúbb, de Isten igéje nem fog megváltozni a kedvedért. Nem csak a házasság előtti szex bűn, hanem két féri és két nő közti szerelem is az.

Mivel indoklom? Például azzal, hogy "teremtett hozzáillő társat" mégpedig egy NŐT, Ádámnak, aki egy FÉRFI. Vagy olvasd el a Pál Rómaiakhoz írt levél 1.fejezet 25-27. közti igeszakaszt. Nem én mondom, hanem a BIBLIA, hogy tévelyegsz a barátoddal együtt.

Te csak vallásos vagy, de hogy keresztény nem vagy, az biztos!

2013. dec. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nem olyan dolog, amit választ az ember. Én már 4 évesen fiúba voltam legalábbis szerelmes. Azóta többe is. A lányokra sosem volt még merevedésem, pedig egy évtizedig próbálkoztam.


A Bibliában az is benne van:


"Eddig még csak ez a szó hangzott el Isten szájából: jó. Most első ízben mondta Isten, hogy nem jó. Valami nem jó. Nem jó az embernek egyedül lenni."


Valamint:


"Mert csak én tudom, mi a tervem veletek - így szól az Úr -: békességet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövőt adok nektek."

2013. dec. 1. 23:10
 26/69 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az első idézetet rosszul idéztem, az a rész volt benne csak, hogy "nem jó az embernek egyedül lenni"
2013. dec. 1. 23:11
 27/69 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező!


Az előző válaszolóval nem értek egyet. A szerelem nem bűn, szerelmet érezni teljesen természetes. Az, hogy ti férfiként éreztek szerelmet az sem bűn. Nincs benne a Bibliában, hogy a szerelem érzéséért valakit meg kell kövezni, sőt az Újszövetségben is meleg szexuális kapcsolat elítéléséről van szó nem az érzelmi dimenziójáról. A testi kapcsolat bűn-e két férfi között, ha monogám, élethosszig tartó kapcsolatot tartanak fent, nem tudom. Ezt én magam sem tudom, hogy elfogadják-e odafönt. Valami 60-40% az arány az igen javára bennem. Viszont, ha a Bibliát nézzük és a homoszexualitás tényleg bűn, abban kimondottan a meleg testi kapcsolatról van szó, nem a párkapcsolat egyéb (egy háztartás, társként való együtt élés stb.) elítéléséről. Sőt tovább megyek, ha megnézzük Sámuel könyvét ott láthatjuk Dávid és hadvezére Jonatán már-már szerelmet súroló kapcsolatát. A Biblia úgy fogalmaz "lelkük összeforrt", és mikor Jonathán meghalt Dávid így siratta: "Szereteted több volt az asszonyok szerelménél". Ami azt illeti egy melegnek nem kötelező nő mellett élnie házasságban, sőt tovább megyek egy heterónak sem kötelező ez. Pál apostol így ír erről "Mindenki maradjon meg úgy ahogy ő (nőtlen/hajadon) is van. Vagy azt mondta az apáknak: "ha valaki férjhez adja lányát (mert el jár felette az idő) jól teszi, de ha nem adj még jobban teszi". Igából ha ti képesek vagytok egy egész életre szex nélküli párkapcsolatban elköteleződni, azzal nem követtek el bűnt, sőt példát is mutattok a melegek száméra, hogy a szex nélküli párkapcsolattal nem vétünk Isten törvénye ellen, ugyanakkor megélitek a párkapcsolat egyéb szépségeit is.

2013. dec. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményed. :)


Kb. mi is így gondoljuk egyébként. :)

2013. dec. 2. 01:58
 29/69 anonim ***** válasza:
100%
én is meleg vagyok és keresztény, és nekem Isten azt mondta, hogy a Bibliában nem párkapcsolatokat ítélte el, hanem a meleg prostitúciót (Pál korintusi levelei), a meleg eroszakot (Sodoma), a meleg orgiákat (Pál római levelei), illetve a zsidó népnek tiltotta meg, hogy a másik népektōl elkválaszza ōket.
2013. dec. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
91%

Hány évesek vagytok? Gondolom elég fiatalok.

Szép dolog a hit, a mai világban elég kevés ember gyakorolja a vallását. De én azt gondolom, hogy attól még hihetek Istenben, hogy ne járok templomba, próbálok jó ember lenni és esténként imádkozom.

Ha a bibliából indulunk ki akkor sok része már "elavult", a megírása óta rengeteg idő eltelt, mára már teljesen más az emberek élete mint akkor. Ha jól tudom akkor az ellenkező neműek között is bűn a szex, hacsak nem gyermeket akarnak... ők sem tarját ezt be. Az önkielégítés is bűn kivéve a serdülőknél, ezt sem sokan tarják be...

Szóval a lényeg attól még lehetsz jó hívő, hogy van egy azonosnemű párod, és ha komolyabbra fordul a kapcsolatotok, természetes hogy szeretkeztek! Isten azt szeretné, hogy boldogok legyünk, az hogy boldogok vagytok együtt miért lenne bűn? Kinek ártanátok ezzel? Az igazi boldogság beteljesülése pedig a szeretkezés. Miért lenne jó ha visszafognátok az érzéseiteket a vágyaitokat? Hidd el akik vallásosak is követnek el bűnöket, de egy szerelem nem bűn!

Most lehet azt gondolod hogy csak dumálok itt, pedig nem vagyok igazán vallásos, és valamilyen szinten így is van, de tudom hogy igazam van, és Isten nem tartja bűnnek a szerelmet :)

2013. dec. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!