Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Két keresztény meleg fiú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két keresztény meleg fiú között lehet több mint barátság?

Figyelt kérdés
Nem szexre gondolok, hanem arra, hogy az együttjárás még belefér-e szerintetek. Az a helyzet, hogy nagyon tetszünk egymásnak, csak nem tudom, hogy most mi legyen. Főként keresztények válaszát várom. Köszi. :)

2013. nov. 30. 04:32
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én agnosztikusnak mondanám magam,nem teljesen ateistának,nem zárom ki semmi létezését,de nem is bizonyítható.

Én úgy vagyok vele,hogy ez nem szabad,hogy központi téma legyen egy ember életében.


Alapvetően magukról a vallásokról megvan egy elég negatív véleményem,hogy miről szólnak.

Ha egy ember hisz vmiben én azt tiszteletben tartom,az ő dolga.

Másrészt már különböző kutatások bebizonyították,hogy az erre való hajlam,hogy miben hiszel,az is egyfajta genetikai jellemző.

Tehát én nem tudok mit kezdeni egy olyannal,aki hisze ezekben,mert ő nagy eséllyel alapvetően ezt örökölte is,én meg mást.


A baj ott kezdődik amikor már egy dolog,adott esetben egy vallás túlnő az emberi kapcsolatokon.És akadályoz téged abban,hogy boldogan élj,mint mások.

Ha így folytatod,lehet 40 éves korodra úgy megfogod gyűlölni az eégszet,amiben hittél,mert elvette az életedet.

Szerinted ezt akarja vki?Ez szerinted igazságos,hogy mások élhetnek boldogan,te meg nem?

Ezen gondolkozz el.


Egy realista meleg fiú.

2013. dec. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
86%
hol írja a Biblia hogy két meleg ember szerelme bűn lenne? Miféle ostobaság ez?
2013. dec. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy esetleg szexuális kapcsolatig fajulhat a viszony hosszú távon. És ezért bűnre vezető alkalomként/alkalmak sorozataként fel lehet fogni.
2013. dec. 31. 01:36
 34/69 anonim ***** válasza:
79%

Sajnállak benneteket!

Hosszú távon tuti mentális problémákhoz vezet a szex nélküli élet és a bigott vallásosság is.

Egy normális embernek a szex ugyan olyan szükséglet mint az evés, ivás, kultúra, szórakozás.

[link]

Alsó sor a piramisban!


Nem lenne egyszerűbb bevállalni a "poklot" és normálisan, szeretetben együtt élni?

Egyébként minden isten akaratából történik, ő teremtett benneteket ilyennek...

Keressetek egy olyan gyülekezetet ahova melegek is járnak, abban a közösségben remélhetőleg segítenek a gondjaitokon.

[link]

[link]

stb stb


Még ha vidékiek vagytok akkor is megér néhány utazást...

2013. dec. 31. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, ismerem a Maslow-féle piramist. :)


Pestiek vagyunk egyébként, de a közösséghez való csatlakozás azt hiszem későbbre marad, de mindenképp elgondolkodunk rajta. :)

2013. dec. 31. 13:01
 36/69 PearlDiver ***** válasza:
84%

Katolikus vagyok, általában nem követem vakon az Egyház tanításait hanem igyekszem meggyőződni a jogosságukról. Legtöbbször sikerül, ha meg nem, akkor megpróbálok kialakítani olyan véleményt, ami humanista és leginkább illeszkedik a szeretetparancshoz.

Ez alapján a ti esetetekben én is úgy indulnék neki, hogy szex nélküli, diszkrét kapcsolat, de ha látszik, hogy az elnyomott vágyaitok túl sok frusztrációval járnak, nem zárkóznék el tőle. Semmiképp nem mondanám hogy keressetek 1-1 lányt és próbáljatok meg velük boldogok lenni - még ha meg is próbáltok heteróvá válni, ha ez egyáltalán lehetséges, valahogy érzelmileg is működnie kell...

Tudom én is, milyen érzés a házasságra várni a barátnőmmel, miközben megveszünk egymásért, valólszínűleg le is fogunk feküdni egymással ennél korábban, ha már semmi kétségünk hogy ez a javunkra válik és nem kell tartanunk a kapcsolatunkra nézve bizonytalanító hatásától.

24F

2014. jan. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

Ha mindketten életre szólóan melegek vagytok (ezt úgy értem, hogy 100% biztosak vagytok benne, hogy csak a saját nemetek érdekel titeket, és ebben nem lesz változás) és tetszetek egymásnak, akkor miért ne? Mivel ráadásul mindketten keresztények vagytok, így az ehhez kapcsolódó dolgokat is meg tudjátok beszélni, és meg tudjátok érteni a másik érzéseit, hiszen ugyanúgy vagytok...

Szerintem: járjatok nyugodtan, de szex még ne legyen (már csak azért sem, mert, gondolom, még fiatalok vagytok), aztán a későbbiekben majd meglátjátok. Számoljatok azzal is, hogy a családotok esetleg nehezen fogadja majd el ezt a dolgot... de ha látják, hogy ti így vagytok boldogok, akkor biztos nem fogják tovább ellenezni :-)

2014. jan. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
20%

ha keresztények, akkor ők maguk se akarnák.

ha ilyen lityi-lötyi vallásosak, akkor minden lehet.

2014. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nyugodtan legyen kapcsolatotok, értelmesnek tűntök, biztos tudjátok kezelni a vallásosság ellenére is

az együtt járás teljesen belefér, a többit meg ráértek eldönteni később is (ha annyira vallásos vagy, akkor a szex egyáltalán, semmilyen esetben se férne bele házasság előtt? mert akkor ez még bőven ráér, megbeszélhetitek később)

2014. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
100%

Én is vallásos vagyok. Katolikus iskolába is járok. Viszont az én véleményem, akkor is az, hogy Isten mindent okkal tesz, és miért ne lehetne egy szexuálisan más beállítottságú ember boldog, miért ne élhetne szexuális életet, hiszen, ha Isten azt akarná, hogy ezt ne tegyék az emberek, akkor nem így teremtette volna őket, vagy legalábbis tenne ellene. Miért ne élhetne egy férfi vagy egy nő boldog, kiegyensúlyozott életet, csak mert a saját neméhez vonzódik. Szerintem senkinek nem árt ezzel. Isten se akarná, hogy azért szenvedjen, mert éppen az okosok azt mondják, hogy nem lehet. Ők miért állnak "közelebbi" kapcsolatban Istennel mint akárki más? Csak azért, mert benyalták a Bibliát? Ugyan már. Egyébként én azt sem értem, hogy egy férfi és egy nő között elfogadott és mondhatni "elvárt" dolog, de két azonos nemű közt meg már "szentségtörés"?

Én azt javaslom, hogy a SAJÁT elvárásaid szerint élj, ne aszerint, ahogy azt elvárja pl. az egyház. Az érzéseidet úgysem te befolyásolod. A szerelem pedig egy gyönyörű dolog :)

Sok szerencsét!

2014. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!