Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Két keresztény meleg fiú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két keresztény meleg fiú között lehet több mint barátság?

Figyelt kérdés
Nem szexre gondolok, hanem arra, hogy az együttjárás még belefér-e szerintetek. Az a helyzet, hogy nagyon tetszünk egymásnak, csak nem tudom, hogy most mi legyen. Főként keresztények válaszát várom. Köszi. :)

2013. nov. 30. 04:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező!


Én is keresztény srác vagyok. Mikor olvastam a kérdést, csak egyetlen dolog merült fel bennem, mégpedig az, hogy miért ide írtad ki ezt a kérdést. Ha keresztény vagy, pláne ha élő hitű keresztény és nem csak valami vallás bigott követője, akkor feltételezem, hogy jársz gyülekezetbe, vannak körülötted hasonlóan keresztény emberek (még ha melegek feltétlenül nem is). Nem itt kellene kérdezni, ahol mondanak neked fűt-fát, mindenki a saját vélekedését. De neked Isten kijelentett igéjét kellene megkérdezned. Azt hiába várod, hogy egyszer csak megkapod útmutatásul, hogy igen, szabad az út, legyetek egy pár. Ilyet nem találsz az igében se.

Én nagyon szívesen dumálok veled, már ha egyáltalán igényeled, mert én is foglalkoztam a témával az utóbbi időben, és azt hiszem, Isten sok mindenre megtanított ez alatt az idő alatt.

És ha megengedsz egy tanácsot. Sose emberekhez, valláshoz, felekezetekhez szabd az életed. Sose ahhoz igazodj, hogy mit mond a pápa meg ez meg az. Mindig csak és kizárólag Isten igéjében lefektetett törvényekhez igazodj. És ne foglalkozz azzal, hogy mások erről mit gondolnak. Véleménye mindenkinek van, sokan úgy fújják a saját vélekedésüket, mintha tudnának valamit, meg mintha az igazság birtokában lennének. Holott nem tudnak semmit. Egyedül Isten igéje az, amire szilárdan lehet építeni. Ez az egyetlen élhető út a mai összes lehetőség közül.

Ha szeretnél beszélgetni, szívesen meghallgatlak, illetve a témával kapcsolatban is segítek szívesen, ha tudok. Szóval írj rám, ha gondolod.


Minden jót nektek.


22/F

2014. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
78%
Kedves 41-es, az általad felvázolt javaslattal csak egy aprócska gond van: mindenki másképp értelmezi ugyanazt, és teljesen mást jelent nekik "Isten igéje"...
2014. ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
Az aprócska gondja mindenkinek az, akár meleg, akár nem, hogy nem kell Isten igéje. Pedig itt van, megkaptuk, és abszolút élhető. Mindenki úgy viszonyul hozzá, ahogy akar, de csak annak fog működni az életében, aki nem egyénileg okoskodik hozzá, hanem teljesen elfogadja, mi több, éli. Ha nem így van, na az az aprócska gond...
2014. ápr. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
Jó pár emberrel beszéltem, akik saját bevallásuk szerint teljesen elfogadják, aztán mégis totál más következtetésekre jutnak...
2014. ápr. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
Most ezen a végletekig el lehet pontpontpontozva vitatkozni, de nekem ez nem áll szándékomban. Csak annyit mondok, hogy az egy dolog, hogy valaki azt mondja, hogy elfogadja, aztán a gyakorlatban mégse nyilvánul ez meg teljes mértékben; és az meg egy másik dolog, mikor valakinél szinkronban van a beszéd és a gyakorlat. Magyarán nem egyénileg kiokoskodva, kiskapukat keresve "űzi" a kereszténységét. Ilyen egyszerű.
2014. ápr. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
54%

"Mindig csak és kizárólag Isten igéjében lefektetett törvényekhez igazodj."


na igen. szóval ahogyan te értelmezed a Bibliát, az az "igazi" Isten igéja, a többiek, akiknek más az interpretációjuk, azok meg félremagyarázzák, eltaláltam? :D

2014. ápr. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
52%
Namost én nem vagyok se keresztény se semmijen, ugyanis pogány vagyok! :D de meleg is szal, én ugyvélem, hogy a hit az egy dolog. De a "való" életben attol több kell, hogy én hiszek valakiben. Ha tetszetek egymásnak akkor ne habozz! :D Na most egy másik dolog az a szexualitás, én véleményem szerint azon két ember akik szeretik egymást azok közt ez ugyis kialakul. Jójó meglehet hogy egy ideig elég a szeretet de több kell annál :D
2014. ápr. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:

"a többiek, akiknek más az interpretációjuk, azok meg félremagyarázzák"

Hát igen, ezt próbáltam magyarázni fentebb én is...

2014. máj. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
Nem találtad el. Ha értve olvastál volna, akkor valószínűleg értetted volna, mire gondolok. Nem azt írtam, hogy a saját elképzelései szerint értelmezze a Bibliát. Pusztán csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy ma gyakran előfordul, hogy gyülekezetek irányítják szinte a végletekig a tagok életét. Megszabják, mit tehetnek és mit nem, kivel járhatnak és kivel nem. Nekem van egy pünkösdista barátom, húszéves jóképű srác, hívő ember, és pár éve nagyon tetszett neki egy lány a gyülekezetükön belül (!), és hiába volt kölcsönös a szimpátia, a "lelki vezetők" addig szőtték a szálakat, amíg szét nem lettek választva. Szóval nagyon nem jó, mikor emberi parancsok meg vélemények határozzák meg valakinek az életét. És igenis vannak a Bibliában lefektetett törvények, amiket csak az nem tud megérteni, aki nem is akarja megérteni.
2014. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 zhyzhcu válasza:
0%

"Férfiúval ne hálj úgy, amint asszonnyal hálnak. Utálatosság az."

(Mózes harmadik könyve, 18;22)

2014. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!