Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfiak, mit gondoltok azokról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, mit gondoltok azokról a nőkről, akik nem akarnak gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Negatív dolognak számít? Csak mert én nem akarok szülni.

2014. ápr. 1. 09:41
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
48%
Általánosságban véve kb. azt gondolom róluk, amit a 6-os válaszoló írt. Viszont én szeretnék gyereket, és olyan kapcsolatba már bele sem kezdenék, ahol a másik fél nem; minek vesztegessük egymás idejét. Az előzőnek is részben ezért lett vége, 3 évet dobhatok ki a kukába.
2014. ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 PearlDiver ***** válasza:
48%

Aki nem akár szülni, arról azt gondolom, kár. De semmiképp nem kényszeríteném rá. Ennek önálló döntésnek kell lennie. Viszont nem jönnék össze olyan lánnyal, aki ezt mondja, mert én majd szeretnék, ha oda jutunk.

24f

2014. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Na eddig úgy látszik, hogy ha a gyerekről lemondok, akkor a férfiakról is le kell. Szép élet, de szebb, mintha kényszerből szülnék.

2014. ápr. 18. 16:52
 34/48 anonim ***** válasza:
Nem ítélem el, én sem szeretnék.
2014. ápr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
86%

Én sem vágytam soha gyerekre, és így 50 fölött sem bántam meg. Belőlem a saját anyám ölte ki az anyai ösztönt. Egész életemben azt hallgattam, hogy milyen nehezen szült meg, hogy mennyire fájt neki, hogy baba koromban hasba rúgtam, hogy nem is akartak, csak elszakadt az óvszer.

Anyám sosem szoptatott, és rengeteget hagytak egyedül otthon, így féltem a sötétben. Másfél évesen el kezdtem falba verni a fejem, amit anyám később viccesen mesélgetett, hogy ők is kipróbálták, hogy vajon fáj-e, és hát fájt. Később, már felnőttként a pszichiáterem mondta, hogy ezt a szeretethiány miatt tettem.


Mikor rossz voltam, akkor ilyeneket mondott, hogy: Csak azt kívánom neked, hogy olyan gyereked legyen, mint amilyen te vagy! Meg, hogy: Majd te is visszakapod ezt a saját gyerekedtől, ne félj! Pedig egy csendes, magába forduló kislány voltam, kamasz koromban meg persze tele gátlással, szorongással, amit a szüleim nevelése, állandó pocskondiázása alakított ki bennem.


Még ha eszembe is jutott volna, hogy mi lenne, ha lenne gyerekem, eltántorított tőle az, hogy biztos nem tudnám kikerülni, hogy anyám hogy ne romboljon le benne is dolgokat, hisz a találkozásaik alkalmával hatással lenne rá. Mondhatnám azt is, hogy jobban szerettem a nem létező gyerekemet annál, hogy megszüljem, de ez persze visszásan hangzik, és nem hangzik hihetően, pedig így van.


Nekem van egy férjem, már huszonéve együtt vagyunk. Én rögtön az elején megmondtam neki, hogy nem vágyom gyerekre, de velem maradt, mert neki a velem való kapcsolat fontosabb volt, mint hogy apa legyen, és nem is bánta meg, mert ő meg nagyon dühös tud lenni, mikor látja, hogy egy gyerek hisztizik, és mondta, hogy biztos nem lett volna hozzá türelme (az apjának sem volt, aki verte őt).


Szóval ilyen okok is közrejátszhatnak abban, ha valaki nem válik szülővé, nemcsak az önzés, a szépség féltése, a karrier és hasonlók, és ki tudja, hány nő hordoz ilyen emlékeket, és kapott hasonló szülői mintát.

2014. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként Popper Péter mondta egyszer egy vele készült interjúban, hogy az a nő, aki gondolkodik rajta, hogy legyen-e gyereke, vagy sem, és nincs benne elementáris vágy arra, hogy anya legyen, annak inkább ne legyen gyereke.
2014. ápr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
Nekem kettős érzéseim vannak a szüléssel kapcsolatban, úgyhogy teljesen egyetértek az előttem szólóval.
2014. ápr. 19. 15:19
 38/48 anonim ***** válasza:
76%

vannak akik sosem akartak és nem is fognak akarni.

én sem akarok gyereket 31F

2014. ápr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
83%

Nem hinném,hogy selejt lennék attól,mert nem akarok gyereket.

Szerintem ez olyan primitív dolog.Az ember ettől különbözik az állattól,hogy gondolkodik.


Sokan azért alapítanak családot,mert semmi nem érdekli őket,nekik ez a hobbijuk,másban nem látják az élet értelmét.


Én nem születtem gazdagnak,amit elérek majd,azt mind magamra akarok költeni,megadni mind azt,amit nem kaphattam meg soha.

Amíg nincs társadalmi egyenlőség addig szerintem elég gusztustalan másoktól elvárni,hogy ki mit tegyen.

Kapitalizmus van?Jó,rendben,de akkor van szabad akarat is.

Amibe ne szóljon bele senki.

Engem nem izgat,hogy ez a divat,meg sokan ezt csinálják,én szerencsésnek érzem magam,hogy nincsenek ilyen vágyaim,így magamnak szentelhetem az életemet.

Ha társaságra vágyom,akkor találok barátokat,olyan embereket akikkel szívesen megosztom az életemet,ha akarom.De nem kell ennek örök függőségnek lennie.

Amúgy a gyerekcsinálók jó része megbánja,hogy eladta a szabadságát a divatnak.Engem nem izgat mit gondolnak rólam,nem másokért élek,nem akarok senkinek megfelelni.

Igyekszem mindenkivel kedves lenni,akitől viszont ezt megkapom,de kb ennyi.


Amúgy az hogy csökken az emberek kedve ehhez annak is betudható,hogy nem bírható hosszú távon sérülés nélkül ez az életmód.Dolgozol annak a tudatában,hogy másokat kell eltartanod és stresszelsz,lebetegszel,van a helyedre más.

Aztán lásd el a házimunkát,ami megint nem kevés idő.

És emellett még foglalkozni is kell a gyerekekkel.Mert aki nem foglalkozik velük,annak minek?

De ezekre nincs ereje az embernek.

Talán majd ha az embereknek lesz pénze takarító személyzere,szakácsra,alkalmi dadusra,akkor majd nem egy rabszolgasorsot látnak az egészben:)


Nekem még ezek megléte mellett sem kellene soha gyerek,de biztos több ember vállalná be.

2014. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
Érett vélemény! Köszönöm!!!
2014. júl. 21. 15:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!