Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem elszórja a pénzt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem elszórja a pénzt betegesen, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ragaszkodik hozzá h magánál tartsa a fizut bevásároljon stb,és olyan dolgokat vesz h a hajam égnek áll,pedig nem keres rosszul 130e nettó...de rettenetesen szorja a zsét.Mindenki látja ezt,a barátnőim,anyukám,de még anyósom is aki amugy nem bír engem mindenki megmondta neki h nekem adja a pénzt mert ö egyszerűen kimegy a nyakán...nem vicces dolog mert van egy egyéves lányunk.Már kénytelen vagyok részmunkaidős állást vállalni mert máskülönben ott lennék ahol a part szakad,kocsink,házunk van HITELMENTES,a rezsiben segítenek a szüleim,130e ből ilyen feltételekkel sztem igencsak lehetne élni...de nem tudom mit tegyek h ideadja a pént.Szépen kérem nem adja,ha ordítok se.Persze hó végén bűnbánó pofát vág...am semmi baj nincs vele,nem iszik nem cigizik,nem nőzik de ez kikészít :(21 éves nő
2014. máj. 26. 22:40
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

Ez nekem annyira fura, ha tízezrek lapulnak a zsebemben, akkor is fáj kiadni 300 Ft-ot a büfés szalámis zsömléért, ha közben otthonról meg csomagolhatnék magamnak kb 80 Ft-ért ugyanolyat. Sőt jobbat, mert a büfés a lejárt ARO szalámit is belerakja, én meg otthon valami jobb szalámit választanék. Egyetemen is volt olyan, hogy inkább nem ettem egész nap, mert otthon teli volt a hűtő otthonról vitt normális főtt kajákkal. Csak ugye azt nem tudom elvinni napközben, és nekiállni kajálni, de sajnáltam a 6-800 Ft-ot kiadni egy menüre teli hűtő mellett, úgyhogy ha elfelejtettem szendót csinálni, akkor maradt a koplalás :D


Férjednek is mondd, hogy legyen kompromisszum.

Szendvicset otthonról vigyen. Ne 5 energiaitalt, hanem csak 2-t igyon napközben.

2014. máj. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
különben is, annyi energiaital egy elefántot is szétszed záros határidőn belül...
2014. máj. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
Azért az a 130 ezer nem egy hű, de nagy összeg. Egyébként ők keresi, full normális, ha magára is költeni akar. Az energiaital, meg a büfés kenyér részét nem értem. De, ha csomagolnál neki reggel, azt elvinné, akkor lehet nem így tolná. Egyébként házasságban vagyonközösség van, szóval nyomhatnátok közös bankszámlával.
2014. máj. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:
ööö...nem mondtam h hu de nagy összeg de meg lehet élni belőle...ja és már irtam h nem kell neki amit én csomagolok.érdekes h mikor ideadta én simán be tudtam osztani-a büfé meg olyan h sztem felesleges uri huncutság,már ha am is kevés az a 130e nem?
2014. máj. 27. 01:51
 25/51 A kérdező kommentje:
És az is full normális,h közben az ennivalóra nekünk már nem jutott vna,ha nem megyek el melózni a gyerek mellől???
2014. máj. 27. 01:52
 26/51 anonim ***** válasza:

Full ő kereste, az rendben van, de én is úgy osztom be a full saját keresetem, hogy először a kötelező: rezsi. Aztán ami muszáj: a kaja. Csak ezután kezdek elgondolkodni, hogy vegyek-e energiaitalt, elmenjek-e moziba, stb.

Ha van családom, főleg gyerekem, akkor pedig az ő szükségletei az elsők.


Jelen helyzet szerint viszont a szülők fizetik a rezsit, a kérdező keresi meg a kajára valót, amibe néha a szülők még pluszban besegítenek. Tehát a férfi gyakorlatilag "zsebpénzként" elszórja a teljes fizetését. Ez nem nagyon van rendben, rengeteg zsetont el lehetne rakni megtakarításba is, és akkor ahelyett, hogy döntené magába a cukros löttyöt, elmehetnének egy szép nyaralásra, meglephetné a feleségét néha egy-két szép éttermi vacsival, nem kaki rendelt kajákat tömnének magukba otthon.

2014. máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

Nekem több dolog nem tetszik a történetben.

1. Te mindenáron be akarod szedni a pénzt, mert ezt láttad és szerinted ez a jó. De ez a legtöbb kereső félnek(jelen esetben a férjednek) nagyon szúrja a szemét. Szerintem már dacból sem adja le.

2. A férjed leszar mindenkit és elveri, az amúgy sem magas fizetését. Ha belegondolsz 130e/3, az talán a létminimum alatt van.


Amit lehetne tenni:

i)A kötelező kiadásokra(kaja, vésztartalék, baba cuccok, gyógyszer, mit tudom én) a pénzt egyből elkülönítitek egy másik számlára. A maradékot pedig elfelezni.


ii)Ha van tartalék vagy anyukád tud segíteni, akkor hagyni, hogy egész hónapban azt csinálni, amit akar. Abból főzöl, amit vásárol, stb. Ha elfogyott, akkor pedig ti a tartalékból a babával el tudtok lenni abban a pár hétben. Ő pedig vagy tanul az esetből vagy nem.

2014. máj. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

De könyörgöm, ez hol házasság? Nektek az alapok nincsenek meg. Nem tisztelitek egymást. Egyébként energiaitalból a spar/hell/tudjatököm full ugyanaz. Ha ezekkel akarja mérgezni magát, akkor vesztek a 79 Ft-osból 4 kartont aztán egy tízes alatt megvan /hó. De az sem várható el, hogy a csávó végigdolgozza az életét gondolom valami szar munkában ennyi pénzért... És kuncsorognia kelljen alamizsnáért az asszonynak, aki otthon van.


Amúgy nem vágom, hogy miért akkora dolog 4 órában dolgozni, ha van is, aki vigyáz a gyerekre. Mellé gyes+családi az már azért alulról közelíti a 130 ezret.

2014. máj. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
Ha jól értem akkor te nem is dolgoztál eddig és nehezményezed, hogy el kellett menned részmunkaidős állásra. Sajnálod a férjedtől a nasit de te azért te is vedzel néha egy-egy csini rucit mi és az nem baj. Hát nem sok a 130 még rezsi nélkül se. Vállalj szépen teljes munkaidős állást!
2014. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:
de dolgoztam méghozzá 19 éves korom óta és nemh csini rucit nem vettem de még egy hajcsatot se jó régota.és igen nehezményezem,mivel sztem fontos lett volna h az 1 éves picivel együtt legyek még amennyit csak lehet,úgyhogy nem NEM JÓL ÉRTED.
2014. máj. 27. 10:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!