Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem vágyom gazdag férfire, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vágyom gazdag férfire, de már egyre zavaróbb, hogy a párom nem elég lehetős. Külső szemlélő mit tanácsol?

Figyelt kérdés

Nem akarom, hogy emiatt legyen vége a kapcsolatunknak, de zavar most már, hogy lassan 3 éve vagyunk együtt és a plusz kiadásokat én fizetem. Nyáron el akarok menni a párommal Mallorcara, kb 700.000 lenne kettőnknek neki meg nem férne bele 50.000 felett. Megtehetném, hogy fizetem az ő részét, de nem akarok, lassan akarok egy saját lakást hitel nélkül, össze is jönne jövőre, de kajak egy rakás pénz elmegy rá. Nem rosszból írom, mert nagyon szeretjük egymást, de pl. heti 2x mozizunk amit én fizetek, kajával együtt, wellnessezni megyünk havi min. 1x, azt is én állom. Külföldre redszeresen utazunk Európán belül, amit szintén én állok.

Én ezekre a programokra vele(!) vágyom, ezért fizetem az ő részét is, rajta pedig azt látom, hogy rosszul érzi magát, kevesebbet/olcsóbb kaját eszik, vacsi ellé nem iszik semmit, szóval feszélyezi. De egyre jobban idegesít, hogy csomó dolgot nem tudok megtenni, mert ő nem teheti meg, pedig vágyom rá.


Mindketten 23 évesek vagyunk.


2014. jún. 3. 12:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/129 anonim ***** válasza:
92%

A forrása teljesen lényegtelen. Zavarja, hogy a párja nem ennyire tehetős, ergo: gazdagabbra vágyik. Logikailag egyértelmű, hogy a kiírással ellentétben gazdagra vágyik.

Vagy elfogadja hogy ő keres a jobban, és nem kezdenek el számolgatni, hogy kinek mennyi, vagy ha nem tud átlépni magán akkor egy hasonlóan gazdag vállalkozó az akit keresnie kell. A srácot meg sajnálom nagyon nyomorult érzés lehet ez neki, hogy ezt kell látnia a kapcsolatában és csodás érzés lesz neki amikor emiatt tönkre megy a kapcsolata (és férfiúi önbizalma)

Nem lennék a helyében ez az igazság :/

2014. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/129 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező:

23 évesen maximum egy sima alapképzéses diplomád lehet amivel az ország hasonló korú fiataljai 50% rendelkezik. Ahhoz, hogy felsőbb munkakörbe került egy munkahelyen ahhoz kell 5-10 év amíg bedolgozod és addig is képzed magad mert felső vezetésbe megkövetelik a magasabb képzettséget.

Ergo tisztességes (törvényes) úton, Magyarországon kötve hiszem, hogy egy 23 éves lány rendelkezik akkora jövedelemmel mint amit te írsz.


Valamint az egész kérdésed messziről bűzlik. Azt mondod nem a bevételforrásod a kérdés de attól még kötelességednek érezted beleírni a kérdésedbe miket szeretnél és azok pontosan mennyibe kerülnek. Ha nem ez a lényeg akkor mi értelme volt ezt beleírni?


Végszóként pedig, itt nincs is semmilyen kérdés. Ha minden úgy van ahogy leírtad akkor az marad, hogy a párod kevesebbet keres mint te, ennyi, kész, pont. Vagy elfogadod és éltek így tovább vagy nem. Most komolyan, milyen tanácsot vársz, opciókat arra hogyan tudjátok leghatékonyabban elkölteni a pénzt úgy, hogy egyikőtök önérzete se sérüljön?

Erről kérdezzetek meg egy könyvelőt vagy befektetési tanácsadót.

2014. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/129 anonim ***** válasza:
91%
ebben igazad van! csak ha nem a saját pénze, apuka nyomja belé akkor ne ugráljon!
2014. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/129 anonim ***** válasza:
91%

Valóban nehéz ezt mind elhinni, és nem irigységből, csak egyszerűen nem jön ki fejben ez a rengeteg dolog amit írsz, de örülök, ha neked ilyen jól megy... Én elhiszem, hogy az informatika rengeteget fizet, hogy ennyire sokat, egy pályakezdőnek... Hát akkor legyél rá te a példa, na.

Ettől függetlenül... Sztem ne ess a pénz bűvöletébe. Ha valóban hangsúlyozod, h kemény munkával keresed meg, stb., akkor ne pazarold, ebbe a hibába sokan beleesnek, akik hirtelen kóstolnak bele a jólfizető munkás életbe, pedig ez az életszínvonal nem tartható fenn örökké. Persze informatikában utazol, szóval valszeg nem lesz ilyen gondod, de soha nem tudhatod... Csak azt mondom, a lakással pl. várhatsz még simán. Kevesebb összeget tegyél félre, ha most jól keresel, később még jobban kereshetsz akár, nem érdemes ennyi idősen még ebben gondolkodni, főleg ha a kapcsolatotok ilyen bizonytalan... Vagy egyedül is ellennél a lakásban?

Hidd el, Mallorca is megvár, tényleg egyetértek, vannak közelebbi helyek is, amit írtál, h pl. egy főre 350ezer ft lenne per fő...... Ez rengeteg pénz, hidd el az az 50ezer ft is amit ő rá tud szánni, sok pénz, és ő talán azért nem kér kólát a vacsora mellé meg azért nem veszi meg azt a plusz pogit tízóraira, mert ezt spórolgatja össze.

Ha tényleg nem "apuci kislánya" vagy, és ezt nem bántásból írom, akkor gondolj vissza arra, mibe tartott neked is hogy jó életed legyen. Sokat dolgoztál és valszeg szerencséd is volt azért. Azért meg, mert a másik olyasmit csinál, amit szeret, és abból nem lesz sok pénze... Fogadd el, vagy tényleg keress mást. Ha nincsenek nagy kilátások ezen a téren, azt most érdemes átbeszélni, mert neked is jó időben felkészülni arra, h te fogsz többet keresni és te fogod állni ezeket a költségeket, vagy eldöntheted, h ezt akarod-e egyáltalán vagy sem.

Hasonló helyzetbe persze senki nem tudja beleképzelni magát, mert ez azért téll durva :D Ez a sok pénz. Ha én ennyit keresnék, most, még diák fejjel tudom csak azt mondani, ahogy elképzelem: igen, keményen dolgozom érte én, de mire költsem, ha ne arra, hogy jól érezzem magam (persze a felelős felnőtt dolgok mellett mint pl. lakás, amit tényleg nagyon jól teszel, ha elkezdesz félrerakni, de venni sztem még téll felesleges)? És ha ennyi pénzem van, és megtehetem, és elvihetem a páromat is, miért ne tenném meg? Az egy másik kérdés h nekem sem Mallorca és egy ilyen drága nyaralás lenne a célpont, de ha van pénzed, senki nem ítélhet el ezért. De te se tedd a barátoddal, akinek meg nincs. :S

2014. jún. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/129 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom ha fordítva lenne és ő állna mindent, akkor nem zavarna! Tipikus női gondolkodás...
2014. jún. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/129 anonim ***** válasza:
Drága kérdező a magyar valóságban élsz ahol a nagy átlagnak annyi keresete van (vagy kevesebb)mint a barátodnak.Igy ne csodálkozz hogy feszélyezi az ha te neked ennyivel több van.Mert nem két filléres kiadás amit magadra te itt elköltesz havi illetve évi szinten.Igy vagy pengetsz a barátodnak vagy keresel vmi felsővezetőt aki képes az ilyen jellegü igényeidet kielégiteni
2014. jún. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/129 anonim ***** válasza:
48%

A válaszadók figyelmébe ajánlanám, mielőtt válaszolnak:


Most ha a nemeket felcserélnénk, fordított esetben már azt mondanátok, hogy lehetne a Kérdező "lovagiasabb" a nővel, és hogy ne rinyáljon emiatt! Ilyenkor hogy is van az "egyenjogúság"?


Amúgy Kérdező, ha téged zavar, hagyd ott! Ő biztos jól járna, mert te egy nagyon anyagias csaj vagy! Egy kapcsolat kettőtökről kell szóljon,a szerelmetekről, de téged mivel ez zavar, ezért te az anyagiasségokra alapozod a kapcsolatot!


Hányszor ott hagyhattam volna a párom anno a párom, csak mert nem volt módosabb...


22/F

2014. jún. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/129 anonim ***** válasza:
88%
Ez alapján teljesen egyértelmű, hogy a pénz jobban számít neked. Ha nem így lenne, nem problémáznál.
2014. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/129 anonim ***** válasza:
94%

Ma 13:25-ös vagyok. (22/F)


Jah, és ha én annyira saját házat szeretnék hitel nélkül, akkor nem utazgatnék, meg wellnesseznék... Előbb a biztonság, utána a lazulás!

2014. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/129 anonim ***** válasza:
Én is csak a többiekkel tudok egyetérteni. A barátod nem egy ingyenélő senkiházi, hanem dolgozik becsülettel. Normális felek között innentől fogva nincs "ha", nincs "de". Ha zavar, hogy kevesebbet keres, akkor viszon'látás, hadd találjon egy normális felfogású csajszit.
2014. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!