Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi van akkor, ha az ember fia...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor, ha az ember fia (28) szerelmes egy nőbe évek óta, aki párkapcsolatban él évek óta? Elakadás. De mégis, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Mást keresni nem akarok, nem fogok.
2014. júl. 21. 01:28
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:
szó nincs házasságról, annyit tudok, hogy van valakije, ennyi
2014. júl. 21. 14:36
 12/60 Nagyon gyakori ***** válasza:
79%
A hatos állatokról írt (macskák), én meg emberekről:) A macskák rengeteg hímet felpróbálnak ivarzáskor, szerintem te nem ilyen nőre vágysz. Az előzőnek abban teljesen igaza van, hogy ha miattad elhagyja, akivel él, akkor utána te nem ugyanerre számíthatsz? Jön valaki érdekesebb, és lelép vele. Aki egyszer megcsinálja, miért ne csinálná meg többször is? Szerintem most hiába mondaná neked bárki, hogy nem helyes (mert nem az, csak nem érzed), amire készülsz, bevetted a fejedbe, és meg akarod csinálni. De ne csodálkozz, lehet, ha a kiszemelt nő lesz legjobban felháborodva, amikor előadod magad. Ez is lehetséges. Meg az is, hogy az erősebb kan megkerget. Ha már állati szint:)
2014. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 Nagyon gyakori ***** válasza:
Nem "ha", hanem "hogy". Siettem:)
2014. júl. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 A kérdező kommentje:
Nem helyes... Az életben ha mindent helyesen akarnék csinálni, akkor papnak mennék, meg gyöngybetűkkel írnék stb. Te nem értesz engem, Nagyon gyakori. Hogy stílszerű legyek, állati szerelmes vagyok, már évek óta, és nem múlik. És attól félek, ha nem írok neki most (amikor még nem házas és nincsenek gyerekei) akkor 20 év múlva megbánom, hogy még csak meg se próbáltam.. Ez itt a lényeg. Engem más tényleg nem érdekel, most már 4 éve. És nem is akarok mást senkit. Érzem, hogy ő az igazi - akármekkora közhely is ez az utolsó mondat.
2014. júl. 21. 23:41
 15/60 A kérdező kommentje:
10-es: nem akarom, hogy megcsaljon bárkit is. Szerintem is ocsmány dolog. Ha adtak rá okot, ha nem. Egyszerűen azt szeretném, tudjon arról, hogy szeretném megismerni. Mielőtt esetleg elkötelezné magát. Mert utána már én se tennék semmit. Ezért gondoltam, hogy a legjobb megoldás elhívni randizni.
2014. júl. 21. 23:55
 16/60 Nagyon gyakori ***** válasza:
92%

Nem kötekedni akarok, de ha tud arról, hogy érdeklődsz iránta, és veszi a lapot, aztán elhagyja, akivel él, hogy veled legyen, az pont az, amiről a 10-es beszélt. Utána mi a garancia, hogy nem teszi meg ugyanezt veled is valaki másért? Neked kellene ilyen ember? És a nő helyében kellene olyan ember, aki elszereti más társát?

Amúgy elég jól fogadod a kritikát, az írásodból az látszik, hogy gondolkodó ember vagy, csak túlságosan belelovalltad magad ebbe a dologba az elmúlt négy év alatt. Tudom, hogy elzárkózol előle, de az lenne a megoldás, ha nyitnál mások felé, nem pedig csak azon pörögnél, hogy ő az igazi. Nem is ismered közelebbről, egy idealizált kép van a fejedben. Ez így durván hangzik, de ez a helyzet.

2014. júl. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 A kérdező kommentje:
A kritikát - h konstruktív jellegű - érdemes jól fogadni, tanulni lehet belőle. Van, amiben egyetértek Veled, és van, amiben nem. Itt-ott sarkosnak látom a hozzáállásod. De most ezeket hagyjuk, ne nyissunk 3 vitafrontot, arra az egyre fókuszáljunk, ami nekem a lényeges: várhatóan mi lesz akkor, ha a szívemre hallgatok (mert én hiszek benne, hogy arra kell, szívügyekben legalábbis), és kötöm az ebet a karóhoz továbbra is, és csak ő érdekel, más nő nem?
2014. júl. 23. 23:41
 18/60 Nagyon gyakori ***** válasza:
100%

Ezt az állapotot jobbára úgy érted el magadnak, hogy nem nyitottál más felé, mert elgondoltad, hogy úgysem lehet nála jobb. Nem te vagy az egyetlen, teljesen emberi dolog, de boldoggá tett ez téged? Ha a négy év alatt aktívan megismersz lányokat, akár minden héten csak egyet, akkor is legalább 200 lányról beszélünk. Nem random lányokról, hanem olyanokról, akikben azért valami fantáziát láttál, kizártnak tartom, hogy ne lett volna köztük, aki jobb. Akár 10 is... Vagy jóval több. Mindenki másmilyen, mindenki másban jobb, mások a hibái, mert az is van mindenkinek. Most ki kell lépni a gondolkodási keretedből, amibe saját magadat zártad be, igen, képzeld el, hogy valahol, valaki összességében jobb lehet nála. Jobban megfog. Gondold csak el, hogy lehet ilyen, és nem is kevés. (Ha aktívabb, nyitottabb lettél volna, már rég meg is tapasztalod.) Nem nekem, hanem számodra, személy szerint. A helyedben ma látnék neki körülnézni magam körül, nem holnap, eddig is elég időt vesztegettél egy idealizált álomképre, ha hús-vér lányokkal valódi élményeid lettek volna, és most egyáltalán nem szexről beszélek, hanem legyen az akár egy kirándulás, vagy egy bármilyen program, egyáltalán nem is mondanál ilyet, hogy "Mást keresni nem akarok, nem fogok." Mert nem is lennél így rápörögve, egy önmagát erősítő körbe raktad magad, ami már négy éve nem visz sehova. Igen, lehet érezni olyat, amit mondasz, hogy valaki eleve annyira "bejön", hogy érzed, hogy van egy plusz, egy közös hullámhossz, stb. És ha nyitottabb lennél, többször is érezhetted volna már ezt... Ugyanezt a vágyódást. De még ez sem garancia arra, hogy működne is egy kapcsolat, de még arra se, hogy az első pár találkozáson túl is lenne egyáltalán bármi, mert ettől akár még irritálhatnátok egy ilyen lánnyal egymást a közös hullámhosszal együtt is - közelről, a valóságban. Mert ilyen eset is van. Szándékosan hoztam ide ezt a szélsőséges példát, könnyebb megfogni a lényeget.


Egy "technikai" kérdés: nekem a "párkapcsolatban él" úgy jött le, hogy együtt élnek. Jól értettem? Mert az a veszett fejsze nyele. Nem megharagítani akarlak, de ha így van, például téged nem zavar, hogy azt, akibe szerelmes vagy, lehet, hogy ebben a pillanatban is "kényezteti" a fickója? Nekem már csak erre gondolni is elég kiábrándító lenne az egész álomképből.

2014. júl. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:
Nem élnek együtt. Amit leírtál, az a B alternatíva. Egyszerűen elhatározás kérdése, elkezdem-e. Egyelőre nem. De a téma leszűkítésekor feltett kérdésemre konkrétan nem válaszoltál! Ami ugye az A alternatíva.
2014. júl. 24. 12:17
 20/60 A kérdező kommentje:
És elhiheted, hogy nem az általad szorgalmazott nyitottság mondatja velem :) , csak kíváncsi vagyok, hogy egy hány éves ember véleményét olvasom, Nagyon gyakori. Hány éves vagy?
2014. júl. 24. 13:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!