Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek valóban úgy van,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek valóban úgy van, hogy a fiatal lányok/nők sokkal magasabb elvárásokat támasztanak a pasikkal szemben?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy nem provokatív szándékból teszem fel a kérdést, ahogy nem is akarok másokat vádolni, és végképp nem panaszkodni. Csupán érdekelne a véleményetek, mivel ezzel a kérdéssel egyre gyakrabban találkozom, jellemzően fiúktól hallom. Amúgy nem értem az olyan jellegű beskatulyázásokat, hogy valaki átlagos és valakinek nem az a szintje mint amilyenre vágyik, ezért próbálkozzon az ő szintjén. Ugyanígy egy tízes skálán adott úgymond minősítés mennyire lehet reális vagy éppenséggel mit takarhat? A szép, az átlagos, a csúnya. Vagy ez mindig csak a külsőre vonatkozik? Csak ezen fogalmak kedvéért nevezném magam átlagosnak vagy mondjuk csúnyának, mert én úgy gondolom nem minden a külső, bár ahogy elnézem egyre többet nyom a latba. Amúgy egy 23 éves, átlagos srác vagyok, nem túl sikeres a nőügyek terén. Barátaim túlnyomórészt jó és helyes pasik, mindig válogattak nők terén. Én valahogy mindig az átlagosnak nevezett lányokhoz vonzódtam, szerintem nem felszínesek és rendszerint sokkal értékesebbek. Így is sokszor azt hallottam, mi tetszik benne, mit látok benne. Akkor tényleg minden a külső? És az is igaz lenne, hogy az átlagos lányok nem érik be az átlagos srácokkal? És fordíta? Az átlagos pasiknak is csak az úgynevezett jó nők kellenének? Ki támaszt magasabb elvárásokat, egyáltalán ez mennyire tekinthető mérvadónak? Remélem olyan válaszokat kapok, amiktől okosabb leszek, mert egyre inkább önértékelési zavarban szenvedek.

2014. szept. 25. 19:39
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
Hát barátom mondhat bárki bármit, a jlenlegi fiatal generáció nagy része bizony egyedül fog megdögleni. 24F
2014. szept. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:
Utolsó, úgy gondolod ennyire kilátástalan a helyzet? Ez azért elég siralmas jövőképre enged következtetni...
2014. szept. 29. 17:49
 23/55 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Hát figyelj, ha abba a szerencsés kisebbségbe fogsz tartozni, akkor nem lesz rossz dolgod. Az jó, hogy pozitívan állsz hozzá, én is erre biztatlak. Alapvetően én is pozitívan állok a dologhoz, de egyre többet csalódom. Pedig én szerintem egy kicsivel az átlag pasik felett vagyok külsőre, egy csaj is megmondta nekem, hogy a karjaimba hullhatnának a nők (szó szerint idéztem) és egy közel 180 cm-es modell alkat volt, neki udvaroltam, de azt hiszem azon múlott, hogy nem jöttünk össze, hogy nekem lett elegem belőle emberileg. Nekem elég kicsi az önbizalmam és alapvetően sem vagyok társasági ember ennek ellenére. Plusz a belső értékek, amik nagyon számítanak és ezen a téren hadilábon áll a mai fiatalság. Nem lehet senki sem tökéletes, na de azért van egy határ...
2014. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
Ja és még anniyt, hogy igen, így gondolom. Egyszerűen megindoklom, bár ebben az egy szóban benne foglaltatik 100+ oldalnyi sztori, amiről lehetne beszélni, ha gondolod privátban: FEMINIZMUS ÉS KÁROS HATÁSAI, és innentől kezdve évekig visszamenőleg lehet tanulmányozni és látni, mi is folyik körülöttünk, és lassacskán nálunk is.
2014. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
Csak a saját elvárásaimról tudok nyilatkozni. 23 éves vagyok és a saját korosztályomban levő pasik abszolút nem felelnek meg. Pont, hogy nem külsőre gondolok. Igénytelenek, bunkók, nem figyelmesek, nem is tudják felkelteni az ember érdeklődését csak erőszakoskodnak élőben és üzenetekben is. Nem lehet velük elmenni sehova, hiányzik belőlük az alapvető udvariasság. Mások azt mondják, magasak az elvárásaim, de én nem gondolom úgy. Semmi lehetetlenek nem vártam még el pasitól. 30+os korosztályban gond nélkül találtam magamnak párt, aki mindenben megfelel. Szóval feltételezem, hogy a fiatalabbakkal van valami gáz, hogy még közeledni se tudnak.
2014. okt. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:

# 25/25

Mindenképpen érdekes a megközelítésed és nem kételkedem abban, hogy így látod a helyzetet. Az általad leírtakhoz, csak annyit fűznék hozzá, hogy az utóbbi időben amikor figyelmes voltam a nőkkel, akkor átnéztek rajtam. Ami az alapvető udvariasságot illeti, azt azon nőknek is megadom, akiktől konkrétan nem akarok semmit, de mostanában kellemetlen tapasztalataim vannak e téren. Például amikor előre engedném őket, mert ugyebár nőké az elsőség, akkor őket nem érdekli, mondják menj mrá, mire vársz, mit szarozol, magyarán bénának, gyengének tartottak Szóval bunkósággal inkább a nőknél szembesültem. Bár tudom, nem szabad általánosítani, nincsenek általános érvényű igazságok, lehet nekem nem volt szerencsém. Biztosan a 30+ nők ezt jobban értékelnék, de azok már igazi férfira vágynak, nem egy magamfajta huszonéves tacskóhoz. De köszi a válaszod :)

2014. okt. 21. 14:52
 27/55 anonim ***** válasza:
Nem írtam külön, de nem kifejezetten rád gondoltam, hogy bunkó lennél a nőkkel és udvariatlan. Olvastam, mit írtál és szerintem nincs veled gáz. Meg kell jegyezzem, hogy lányok között sokkal több bunkó van, mint pasiknál. Bi vagyok, és egy ideje pont ezért nem is ismerkedek lányokkal, mert egy mondatot nem lehet velük váltani, mert kilóg a kapa a szájukból. Minden megnyilvánulásuk bunkó, ha meghívom őket, az a baj, mert mégis mire fel, ha nem, akkor én vagyok a bunkó. Na most úgy vagyok vele, ha lánnyal megyek valahova, meghívom, de az esetek többségében ezt ingyen kajáláson kívül másként nem tudják értékelni. Nem vagyok szeretetház, csak adott esetben udvarias. Pasiban meg ennek az a megfelelője, hogy ő első randin márpedig nem fog meghívni, mert még nincs köztünk semmi. Azt mondom erre, akkor nem is lesz. Nem az értéke a lényeg, hanem a gesztus. Azt meg ki tudja fejezni egy kávéval éppúgy, mint egy 9 fogásos gourmet vacsorával.
2014. okt. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:

# 27/27

Érdekes, mindaz amit írsz. Csupán az a kérdés, hogy mi lehet a megoldás, mert én kezdem úgy érezni, hogy ez egy komoly társadalmi probléma vagy az lesz. Ettől függetlenül köszi a válaszod, mert nem volt sablonos és egyedi volt a maga nemében :) Remélem te is én is és minden jóérzésű, értelmes ember megtalálja a párját :)

2014. okt. 21. 18:03
 29/55 anonim ***** válasza:
Ebben egyet értünk, hogy ez a társadalom hibája. Pl. nincs példamutatás idősebb generációktól, mert egyszerűen annyi a válás, meg a szétzilált család, hogy a gyerek azt látja példakánt, ami ugye negatív példa, de gyerekkorban meg éretlen fiatalkorban ez még nincs letisztázódva. Na meg mi folyik a médiából?! Nem idilli családkép az biztos. Egyébként meg abszolút nem önállóak a mai fiatalok, mert tanulnak kb 30 éves korukig, főiskola, egyetem, OKJ-s képzés, egyebek, ami kitölti az időt, lesz végzettsége, de ne mindenkit visz előrébb. Persze ez nem igaz mindenkire, és nem látok benne kivetnivalót, ha valaki felnőttként tanul, de az ne menjen rá az önállóságra. De hogy mi lenne a megoldás, azt nem tudom. Nehezen és véletlen találtam párt magamnak, aki mind belsőre, mind külsőre megfelel elvárásaimnak, de családot biztos, hogy nem fogunk alapítani, mert 18 év korkülönbség van köztünk, és én nem akarok abszolút gyereket, ő meg nem akar még egyet. Nem tudsz mit csinálni, ha belefutsz bunkó lányokba, kell keresned másikat, amíg meg nem unod. Részemről a pasik az első randin elvéreznek, mert vagy el se jönnek, vagy úgy viselkednek, mint valami kulturálatlan vadállat. Amit írtál az elején, hogy átlagos meg jó nő, az nem lehet mérvadó, mert mindenkinek más az átlagos, a szép, a vonzó, a jóképű és a felejtős. Teljesen relatív a dolog, nekem pl. kevés olyan pasim volt, akit igazán helyesnek gondoltak, de számomra jól néztek ki. Lányokban se a klasszikus szépségekhez vonzódok, sőt, szokták mondani, hogy az igazán ronda lányokat szeretem...
2014. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
Én is bekapcsolódnék a dologba. Az előttem szóló nagyon jól látja a helyzetet, nőben ez ritka. Szerintem is társadalmi probléma, és ez még csak a jéghegy alja. Én is tapasztaltam azt, hogy az ismerkedés elején jött a nő a kislistával, hogy ő mit vár el... Teljes káosz, én a lelkemet kitettem érte ő meg csak a trónon ülve "tudomásul " vette, azt jóvan. Ez így nem működik hogy az ember szeretetet adna de vagy bunkóságot vagy semmit nem kap vissza... Nekem nehezen megy az ismerkedés a nőkkel mert mindig zavarba jövök egy szép lánytól és baromira össze kellett szednem magam hogy eljezdjem megnyíljak stb. És akkor ezt kapom vissza és sokan mások is... Gondolhatjátok mennyire elvette azt a kevés bátorságomat és bizodalmamat a témában és az ellenkező nemben. Mondanom sem kell hogy kapcsolatom sem volt még egyáltalán nem tudom mihez kezdjek nagyon kevés a rendes megbízható nő meg gondolom férfi is a nőknél... 24F
2014. okt. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!