Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek valóban úgy van,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek valóban úgy van, hogy a fiatal lányok/nők sokkal magasabb elvárásokat támasztanak a pasikkal szemben?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy nem provokatív szándékból teszem fel a kérdést, ahogy nem is akarok másokat vádolni, és végképp nem panaszkodni. Csupán érdekelne a véleményetek, mivel ezzel a kérdéssel egyre gyakrabban találkozom, jellemzően fiúktól hallom. Amúgy nem értem az olyan jellegű beskatulyázásokat, hogy valaki átlagos és valakinek nem az a szintje mint amilyenre vágyik, ezért próbálkozzon az ő szintjén. Ugyanígy egy tízes skálán adott úgymond minősítés mennyire lehet reális vagy éppenséggel mit takarhat? A szép, az átlagos, a csúnya. Vagy ez mindig csak a külsőre vonatkozik? Csak ezen fogalmak kedvéért nevezném magam átlagosnak vagy mondjuk csúnyának, mert én úgy gondolom nem minden a külső, bár ahogy elnézem egyre többet nyom a latba. Amúgy egy 23 éves, átlagos srác vagyok, nem túl sikeres a nőügyek terén. Barátaim túlnyomórészt jó és helyes pasik, mindig válogattak nők terén. Én valahogy mindig az átlagosnak nevezett lányokhoz vonzódtam, szerintem nem felszínesek és rendszerint sokkal értékesebbek. Így is sokszor azt hallottam, mi tetszik benne, mit látok benne. Akkor tényleg minden a külső? És az is igaz lenne, hogy az átlagos lányok nem érik be az átlagos srácokkal? És fordíta? Az átlagos pasiknak is csak az úgynevezett jó nők kellenének? Ki támaszt magasabb elvárásokat, egyáltalán ez mennyire tekinthető mérvadónak? Remélem olyan válaszokat kapok, amiktől okosabb leszek, mert egyre inkább önértékelési zavarban szenvedek.

2014. szept. 25. 19:39
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

# 30/30

Nekem is rengeteg kellemetlen vagy megalázó tapasztalatom van, de ennek ellenére nem tudok beletörödni. Csak találok valakit akinek én is jó leszek. A kompromisszumokra való készség hiánya itt a nagy gond. Nincsenek szőke hercegek, meg királylányok. Mindenkiben van hiba, el kell fogadnunk egymást, a realitás talaján mozogva.

2014. okt. 21. 21:30
 32/55 anonim ***** válasza:
Egyébként eddig minden lány elutasított? Értem én, hogy nem adod fel, meg nincs olyan, hogy nem találsz senkit. De kb hányan voltak akik egy az egyben elküldtek? Én olyat csak a nagyon gázos pasikkal szoktam, de írás alapján nem tűnsz annak.
2014. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:
Fúú...hát nem szoktam számolni...de simán van az 25... Én az előnytelen külsőmnek tudnám be mindezt. Nagyon csúf az arcom. Voltak kisebb, időszakos sikerek, de azok annyiban is maradtak. Még soha nem volt barátnőm, szűz vagyok. Igaz, két alkalommal elveszíthettem volna, de nem akartam az illető lányokkal. Az egyik részeg volt, a másik meg fűvel-fával. Azóta semmi, ennek már néhány éve, és időnként nagyon bánom. Lehet én vagyok a béna, ez is valószínű. De nincs bennem utálat a nők irátn, csak a sikertelenség és a frusztráció emészt, ha magamra maradok. Kb ennyi a történet.
2014. okt. 21. 22:29
 34/55 A kérdező kommentje:
Ja, hogy a kérdésedre konkrétan válaszoljak, akkor igen, eddig ahányszor próbálkoztam mind elutasítottak. Kétszer volt, hogy volt két hétig tartó kapcsolatom, ha ezt annak lehet nevezni, de utólag mindig kiderült, hogy csak sajnálatból voltak velem. De annak örülök, hogy így látatlanban nem találsz gáznak. Nekem minden apró megerősítés sokat jelent :) Te miben látnád a problémát, mit nem csinálhatok jól?
2014. okt. 21. 22:45
 35/55 anonim ***** válasza:
Hol ismerkedsz lányokkal? Ha 2 hetet voltak veled, akkor nem hiszem, hogy a külsőddel van a baj. Úgy vagyok vele, ha valaki nem tetszik, az elsőre kiderül, és nem áltatom azzal, hogy tali, meg akkor halasszuk el, aztán bocs, de mégse kellesz. Tényleg nem tudom, mi lehet a gond, belsőre szerintem rendben vagy, külsőre nem tudom, de ha már szóba állnak veled, akkor biztos azzal sincs gond. Lehet, rossz szériát fogtál ki, ennyi. Én is volt, hogy egymás után olyan pasikat találtam, hogy nem győztem levakarni őket magamról, vagy ők untak meg 1-2 találkozás után.
2014. okt. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

# 35/35

Hát nem is tudom. Az első kéthetes úgymond kapcsolatom 14, míg a második 15 éves koromban történt, azóta semmilyen előrelépés nem történt. Hát több helyen is próbálkoztam, suliban, sportegyesületen belül, szórakozóhelyeken, idegen, külföldi lányoknál is, ám mindhiába. Szerintem a csúf arcom a fő oka. Többször visszahallottam, hogy ha nem olyan külsővel rendelkeznék, mint amilyennel egyébként igen, akkor szívesen lenne az illető lány a barátnőm. De bennem is van hiba, biztosan. Már nem vagyok határozott, az önbizalmam nagyon megcsappant a sok csalódás után. Különböző típusú és beállítottságú lányoknál próbálkoztam,de a sikerélmény elmaradt. Halkan megjegyzem, hogy a dekoratív, mások által fullos csajnak tekintett lányokra nem bukom, nem ők az esetem. Nem támasztok senkivel szemben irreális elvárásokat, de valami mégis hibádzik. Tanácstalanságomban írtam ezt a kérdést, mert ahogy elnézem ezzel nem csak én vagyok egyedül. Sajnos. De értékelem, hogy segíteni akarsz és egyáltalán érdekel ez az egész :)

2014. okt. 22. 14:06
 37/55 Költőnő? ***** válasza:

Sztem az irreális elvárások a mai fiatalok körében általánosak. És ezt nem csak a párválasztásra értem. Mindenből a legjobbat és azonnal. De úgy, h lehetőleg nekik semmit v minimálisat kelljen cserébe tenni. Valahogy úgy tűnik h a "jogaival" mindenki túlzottan tisztában van, de a "kötelezettségeivel" csak kevesen.

Mintha ma a fiatalsága vetett hit egyenlő volna a halhatatlansággal, a legyőzhetetlenséggel.

2014. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

Szerintem valószínűleg nincs benned semmi olyan extra, ami kiemelne a szürke tömegből, és ezért nem vagy érdekes a lányoknak hosszútávon. Most nem feltétlenül a külsőre kell gondolni, de mondjuk komoly célok, jó állás, autó, lakás akármi, ami többé tesz mint az átlag, legalább úton lenni ezek felé, nem csak ellenni mint a befőtt az életben. Valszeg ez az ami hiányzik. Ez ellen viszont tudsz tenni, megfelelő hozzáállással és kitartással.


Én például lassan végzek gépészmérnökként, aztán már most tervezem, hogy egyből utána megcsinálok egy pénzintézeti informatikusi képzést, emellett sportolok, ha ezek összejönnek meglesznek az autó, lakás stb dolgok is, amik tetszik vagy sem, manapság szimbolizálják ki mekkora értéket képvisel a társadalomban és a nőknél ez nagyon sokat dob a latba. Mondom, barátnőm nekem sem volt, de ha akarnék szinte bármikor lehetne, viszont nekem számít a belső is, és eddig mindig nálam kezdeményeztek a lányok. Az emberen meglátszik, hogy mennyire céltudatos, és ez tetszik a lányoknak, de nagyon. Ha nem hiszed, majd rájössz később.

2014. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel ez az egész, mert kb 20 éves korom óta nem jövök ki a saját korosztályommal párválasztás szempontjából. Eljön a randira és csak áll, mint egy faszent, közli, hogy nem akar semmire meghívni, nem akar sehova menni, mert vagy pénze, vagy energia, vagy ideje nincs, vagy igénye, vagy ő se tudja, csak azt várja, hogy a nyakába ugorjak, ha már elmentem. De én nem vagyok kapcsolatfüggő és nem eszerint élek. Szerintem reálisan magasak az elvárásaim, mert azt a figyelmességet és törődést várom el, amit én is megadnék. Egyébként mi olyan csúnya az arcodon? Ha te se a klasszikus szépségekre vágysz, nem tudom, hogy lehet,hogy nem találsz senkit.
2014. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:

# 39/39

Hát szomorú amit írsz. Nem a klasszikus szépségekre vágyom. Dehogy. A mások által lesajnált átlagos, netán átlagon alulinak kezelt (általam nem) lányokra vágyom. Ha már randinál tartunk. Legutóbb mikor randira hívtam egy ilyen lányt hátat fordított és faképnél hagyott. Csak úgy simán. Még a legmerészebb álmaimban sem merek olyanra gondolni, hogy nyakamba ugorjon, már az is sikerélmény ha legalább szóra érdemesnek talál...

2014. okt. 23. 17:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!