Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 40-éves férfi vagyok. Megismer...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

40-éves férfi vagyok. Megismerkedésünk előtt egy évvel meghalt a párom gyermeke. Még nincs túl rajta. Most terhes tőlem. Későbbre terveztük. Megijedt. Besokalt. Kidobott. És elveteti. Nincs párom, gyermekem, életem. Feladom! Megérti ezt valaki?

Figyelt kérdés

2015. okt. 14. 17:39
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:

Remélem kiheveri a barátnőd a sokkot, és újra boldogok lesztek!

Kérd az ismerősök, családtagok segítségét!

2015. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

A segítséget szinte rögtön kértem.De ott is falakba ütköztem. Sajnálják nagyon mert olyan szép pár voltunk és olyan jót tett neki ,hogy megismerkedtünk.De nem akarnak beleszólni az életébe ,elfogadják a döntését és tegyem én is ezt.Ráadásul pont most kapta azt ,hogy :végre egyszer kiáll a döntése mellett! De pontosan nem ezzel kellene elkezdeni.Mert ez egy hibás döntés amibe saját maga ellen menekül.És nem csak az én életem lesz rosszabb hanem az övé is.Saját magának sem vallja be de látom rajta,érzem a mondataiban és látom a szemében,hogy küzd az érzései ellen.Küzd és szenved azért mert elküld és kizár az életéből és a jövőjéből.De végig akarja csinálni.Becsapja magát és fájdalmat okoz magának.Harcol maga ellen is.Kitalál mindent ami szerinte azt erősíti,hogy nem volt jó a kapcsolatunk. Segítség kellene de honnan várhatok segítséget?

Mondtam neki,hogy nem bírom ezt így tovább.Nem akarok fájdalmat okozni azzal ,hogy írom,mondom neki azt ,hogy adjon egy esélyt.Mert így csak megerősítem benne.De nem tudom nem tenni.Mondtam ,hogy elmegyek,elindulok valamerre a nagy világba,hogy esélyem se legyen zavarni őt.És senki se tudja azt ,hogy mi van velem. Megértette,hogy megteszem mert nem tudok máshogy tenni. Ezután pár perc múlva már írás után már ott jártunk,hogy ha megígérem hogy össze szedem magam akkor ígéri ,hogy beszél velem.És keresni fog skype-on.És ez számomra azt súgja nagyon halkan ,hogy egy pici reménysugár van.

2015. okt. 16. 13:42
 33/63 A kérdező kommentje:
És nagyon nagy erőt ad az is ,hogy kapok tőletek támogatást és azt gondolom ,hogy ismeretlenül is de áll valaki mellettem. Örülök ,hogy valaki odafigyel arra amit mondok. És elmondja a véleményét. Vissza akarom kapni az életemet. Egy mondat csupán de mindenem benne van!
2015. okt. 16. 14:01
 34/63 anonim ***** válasza:
94%

Tudom,hogy nehéz,de most hagyd és ne keresd egy pár napig!

Több okból se.

Ha igazán szeret,keresni fog.Ha nem,akkor meg úgy sem tudsz mit tenni.

Ha szaladsz utána mint egy pincsikutya,annál inkább kiábrándul belőled.

21-es

2015. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom! Félek is tőle! Azért mert most azt gondolom,hogy erősítettem benne azt ,hogy nem jól teszi ,hogy kizár az életéből. Ha nem keresném akkor azt erősítené magában ,hogy jól döntött.Hagyná és felerősítené még jobban a félelmeit.Mert most azokból táplálkozik.Olyan dolgokat mond indoknak,hogy szerinte miért nem működik kettőnk kapcsolata amik szerintem abszolút nem akkora gondok mint aminek hiszi.PL: Suliba jár/egyetemre/ időre "kell" odaérni.Két órával az indulás előtt ébresztő.A gyerkőc 1 órával kel.Összepakolás .Már kb 10 perce útra kellett volna indulni de még a mamához sem értünk oda.Indulás.Megérkezés ,gyerekkel be mamához.Észre veszik,hogy nincs meg egy hátizsák amiben játékok vannak.Mondja :vissza kellene menni értük. Én: nem vágok jó képet hozzá( ez látszik) be a kocsiba és átviszem. Út közbe el mondja ,hogy ez rosszul esett neki mert kiakadtam.Mondom: nem kiakadtam csak jobban meg kellett volna nézni a cuccokat.El fogunk késni.De nem szóltam hanem mentem.És "pofát " vágtam hozzá. És most is ezt kaptam meg a kérdésemre! Hogy ez az eset azt bizonyítja ,hogy nem működik a kapcsolatunk.Mert neki kellett időre menni és őt nem zavarta ha elkésik. Most ez valóban ekkora bűn amit csináltam? Elmondtam most is neki ,hogy ez azért volt mert én időben el akartam indulni.De nem voltam ideges és nem csináltam semmi mást csak nem tetszett,hogy még mindíg nem indulunk el.Ez nem egy "válási" ok! Rossz neki is a tudat ,hogy elküld de "küzd" azért ,hogy így maradjon.És ha egyedül van akkor igen is megerősíti magában azt,hogy ilyen dolgok miatt nem működhet. Ezért csinálom azt ,hogy keresem.Nem pincsi kutyaként hanem azért mert azt látom,hogy elkezdett inogni.És tudod miért még? Mert a sorstól kaptam még egy picike kis időt.Még mindíg hordozza a babánkat!! Iszonyatosan közel vagyunk ahhoz ,hogy meg "keljen" tartani! Pontosa 1 (!!!) hét! És azt is tudom / pszichiátertől/ ,hogy ha megtartaná a babát akkor bármennyire is fél,szorong tőle ,akkor eljuthat oda ,hogy teljesen jó irányba viszi minden téren.Megnyugszik ,kitisztul olyan örömöket él meg amiről most nem is tud,hogy létezik. Na ezt mindet kell mérlegelnem. És nincs nagy esély ,hogy legközelebb sem fogják elvenni az életét ennek a kis emberkének de ki tudja.Egyszer már megtörtént, pedig akkor is azt gondoltam ,hogy biztosan megtörténik. És ezt neveztem én annak ,hogy kaptam egy picike időt! megpróbálok élni vele. Bármennyire is kicsi arra az esély hogy el tudom azt érni ,hogy "ébredjünk" már fel ebből a rémálomból!! Megértesz 21-es? Vagy valaki! :(
2015. okt. 16. 15:58
 36/63 anonim válasza:
59%

Szerintem ez a kis idő egy égi jel, én is azt gondolom, hogy addig kell ütni a vasat, amíg meleg, és kihasználni az utolsó percet is, ami adatott, hogy megmentsd a pici életét. Nagyon drukkolok és imádkozom a piciért.


Nem igazán értem, mitől lesz neki jobb, hogy ezt a gyereket halálra ítéli. A másik halála nem az ő lelkén szárad, csak fáj neki, de ez az ő lelkén fog száradni, ettől várja a boldogságot??? Vagy a nyugalmat? Vagy fél, hogy ezt is elveszítheti? Talán jobb lett volna, ha sosem ismeri meg a lányát? Kérdezd meg tőle, ha nem túl labilis, hogy ha választhatna utólag, akkor őt is elvetette volna, csak hogy ne okozzon ekkora fájdalmat a betegség miatti halála? Kérdezz rá, hogy hogy gondolhatja, hogy egy gyilkosság és szakítás után megnyugszik és boldog lesz. Nem lenne jobb, ha szeretetben együtt élne az új babával és azzal aki szereti és támogatja mindenben? Az új babának nem kell helyettesíteni az elvesztett gyermeket, nem is tehetné, de a kicsi lány sem akarta volna, hogy miatta más is meghaljon.


Elhiszem, hogy kivagy. Én is kilennék. Nagyon remélem, hogy az ég újra segít Neked. Kitartást és erőt kívánok a következő napokhoz. Nagyon érdekel, mi lesz veletek. Majd írd meg, kérlek. Kívánom, hogy a szeretet átsegítsen ezen a nehéz részen. Meg kell vele értesd, hogy nem megoldás semmire, ha saját magát bünteti azzal, hogy újabb gyerekét elveszti és Téged is eltaszít magától. Ettől nem lesz kevésbé fájdalmas a vesztesége. Nem támad fel a lánya. Csak idegroncs lesz belőle, aki nem tud egészséges felnőttet nevelni a kisfiúból.


Különben meg ezeknél, amiket leírtál, komolyabb problémákat is megoldanak azok, akik szeretik egymást. Csak kifogások, hogy vezekeljen, mert magát hibáztatja. Fél, hogy ha boldog lesz, akkor a lánya iránt érzett szeretetét és fájdalmát tiporja meg. Ha a kislány meghalt, ő sem lehet boldog, mert az igazságtalanság lenne szerinte. Én így látom, lehet, tévedek, de nem hiszem. Ebből kéne kirángatni. Sok sikert hozzá. Őszintén minden jót kívánok Neked.

2015. okt. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm ,hogy ennyi segítséget kapok tőletek.


36-os: Jelnek tekintettem ezt ,hogy kaptam még egy kicsi időt.Segítségnek.És megpróbálok mindent. Írtam egy olyan levelet amiben teljesen kiadtam magam.Elmondtam ,hogy tudom azt hogy mit érzek és azt is ,hogy ő mit érez.Nagyon részletesen elmondtam ,hogy hibát követ el ha ragaszkodik ahhoz a döntéséhez amiről tudja ,hogy téves.Ennyit tehetek.Ragaszkodom hozzá és nem tudom kezelni ezt a helyzetet. Ma este fogom elküldeni neki. És írtam egy másik levelet is. Abban az áll ,hogy bármit megtennék azért,hogy együtt lehessünk.Bármit ,hogy megszülethessen a gyermekünk.Ha így lenne akkor mindannyian kapnánk egy olyan hatalmas ajándékot ami megváltoztathatná és szebbé tehetné az életünket.Mert nincs nagyobb kincs ,ajándék egy gyereknél.Ezzel valószínű pont azt fogom elérni amit nem akarok. Teljesen el fogom veszíteni.De meg kell próbálnom.Ez az utolsó lehetőségem. Nincs több. És ha ez így lesz és őt is és az életem legjobban várt ajándékát is elveszítem akkor fel kell adnom.Ők a legnagyobb veszteség amit elvett tőlem a sors. És nem fogok senkit sem tovább gyötörni a fájdalmammal.Ő erős lesz mert fel kell nevelni a kisfiát és meg is teszi. Én viszont nem tudok minden nap úgy élni ,hogy ez van bennem.Ez akkora fájdalom amin nem tudok tovább lépni mert nem halványítja el az idő. NEM azt mondom,hogy megölöm magam.Legalábbis nem szó szerint.Arra nem lennék képes mert pár embernek nagy fájdalmat okoznék.Neki is.Mert önmagát is okolná. De nem csak így lehet megszabadulni ettől az érzéstől.Mert kedden fogok meghalni.Akkor nem csak a ő én is elvesztek valamit. Amit már sosem fogok visszakapni.

2015. okt. 18. 12:41
 38/63 A kérdező kommentje:
Hétfő van.Holnap reggel meg fog történni.Már belátom ,hogy semmit sem tudok tenni . Sem azért,hogy megtartsa sem azért,hogy mellette maradhassak.Teljesen elzárkózik mindkettőtől.Határozottan ragaszkodik a döntéséhez. Nem akarok még nagyobb fájdalmat és nyugtalanságot okozni neki azzal,hogy semmi másról nem beszélek vele csak arról ,hogy adjon még egy esélyt ezért meg ezért. Viszont saját magam elől nem tudok elbújni.A gondolatok és a fájdalom és a vágy bennem van.Minden másodpercben ő jár a fejemben.Erőszakkal tudom csak néha elterelni a gondolataimat.Az a "jó" amikor alszom.Akkor nincs semmi.Nem álmodom csak alszom.Akkor nem fáj. Azt lehet mondani,hogy ,majd elmúlik meg sajnáltatom vagy sajnálom magam.Elmúlni nem fog .Azért mert sajnálom magam és nem akarom ezt.Nem tudok és nem is akarok ebbe belenyugodni.De nem fogom ezzel Őt tovább kínozni.Nem akarom,hogy még meg is útáljon.Legyek szép emlék neki majd egyszer amikor végre felismeri a helyzetet. Viszont én ezt nem várom meg. Nem élhetek ezzel a tudattal.Bármibe is kezdenék részemről hazugság lenne.Ha netalántán megismerkednék valakivel akkor fájdalmat okoznék mert csak őt és az érzést keresném! De azt sosem kapom már vissza.valami olyasmi ez mint amit ő mond most nekem. Viszont én ezt nem teszem meg sem magammal se mással. Befejezem a panaszkodás és elindulok azon az úton ami elvisz abba az irányba ahol már eltűnnek ezek a nyomasztó érzések.Kitéptek belőlem egy akkora darabot ami nem fog begyógyulni.Ráadásul folyamatosan tépkedem is tovább. Várok még holnapig mert mikor hazatér fel fog hívni.Látni fogom és a szemébe tudok nézni.Ez borzasztó jó érzés de ugyan olyan fájdalmas is.Mert tudom ,hogy aki szemben ül velem az már nem az akivel órákat napokat beszéltünk arról ,hogy milyen jó és mekkora szerelem van.Ez a lány már csak fizikálisan az.Már nem érez abból semmit ami akkor benne volt.Elment elveszett nincs többé.Mellette lennék segítenék neki felállni.Talán sikerülne is. És utánna? Hozzá fog valaki majd tartozni.Aki megkapja azt ami után én vágyom.Ezt meg pont nem fogom kivárni. Nem-nem!! Inkább most fejezem be.Most sem bírom már. És erősnek kell lennem.
2015. okt. 19. 08:39
 39/63 anonim ***** válasza:

Szerintem ő annyira sérült, hogy ez a közös baba most tényleg nem jókor jött volna.


Ha erősebb lett volna,akkor kibírja a kapcsolat és nem veteti el a közös babátokat.


Szerintem nem egymásnak lettetek teremtve,engedd őt el.

2015. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg lefújni kicsit!

A helyzeted átélem, mert 2x váltam már el én is, és kapcsolatom is volt pár. Én annyit megtennék a helyedben, hogy beszélek vele még utoljára, és elmondod, hogy sajnálod hogy akaratodon kívül ekkora törést okoztál neki! De szereted és nem akarod elveszíteni.

Ha egy hónapot kér, annyit adhatsz, de tudom magamról hogy a görcs felőrli az embert! Ezen minél hamarabb túl kell lenned!

Ha nem megy akkor lépj tovább! Már ez is sok amit itt szenvedtél!

2015. okt. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!