Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy jelezzem finoman a páromnak, hogy ne rajtam spóroljon?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve vagyunk együtt, az elején mindenben a kedvemben járt, sok közös programunk volt, amikor elmentünk, a legjobb helyekre vitt és meghívott (előre szólt, hogy ő hív meg).

Én igyekeztem sokféle módon viszonozni, más alkalmakkor én hívtam meg, mindig vittem valamit, amikor hozzá mentem, főztem neki sokszor, stb.

Az utóbbi időben viszont teljesen megváltozott a helyzet. Kitalálta, hogy ő spórolni akar, és alig van közös program, mindig mindent centizgetve felezünk, úgy, hogy én továbbra is főzök neki, amihez én veszek minden alapanyagot, viszek neki ezt-azt.

Múltkor is kérdezte, hogy beülünk-e valahová, mondtam, nincs nálam pénz. Erre közölte, hogy akkor nem. A problémám ezzel az, hogy kb. 2 héttel előtte nála nem volt pénz és én akkor természetesnek vettem, hogy meghívom.

Szóval míg korábban oda-vissza működött, most már csak én költök rá.

Én megértem, hogy spórol, de ha abból áll a kapcsolat, hogy a lakásban ücsörgünk, és ha én nem viszek enni-inni, akkor nincs otthon semmi, úgy nem igazán érzem jól magam.

Hogy tudnám ezt finoman jelezni? Férfiak, ti miből értenétek? Nem kitolni szeretnék vele, és magammal, hanem értelmesen megbeszélni!


2015. nov. 19. 13:52
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
Megbeszéléssel....
2015. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
3%

Nem kell finoman jelezni, leülsz vele és elmondod, mi a baj, mi nem tetszik neked.

Az elején meg természetes, hogy egy férfi kapar, lovagias egy nővel, de nem azt kell alapnak venni onnantól fogva.

2015. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
18%
"Parazita vagyok, költs rám többet"
2015. nov. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
92%
szerintem ezt egy huszárvágással add elő neki, úgy mint ahogy ide leírtad. lehet, hogy rosszul teszem és magamból indulok ki, de egy fél éves párkapcsolatban én el is várnám, hogy ha valami nem tetszik a páromnak akkor azt értelmesen adja a tudtomra, ha esetleg magamtól nem jönnék rá. egyszerűen megmondod neki, hogy te szeretnél több programot! ha értelmes emberről van szó akkor meg fogja érteni és találtok valami kompromisszumot.
2015. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
91%

Valóban beszéljétek meg! Mond meg, hogy megérted, ha spórol, de az ő spórolása neked plusz költség, ne rajtad akarjon.

Egy megoldás: döntse el, hogy ő mennyit költene a közös programokra, te is dobj be annyit egy közös kasszába és abból finanszírozzátok ezeket. Ha elfogy ültök otthon, ha ügyesen beosztjátok, akkor nincs gond.

2015. nov. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
0%
Engem se vittek,meg is no vagyok en is huanyolom,de egy kapcsolattol ne azt vard ,hogy ide oda vigyenek en se kaptam ugy semmit,en is ha meghivattam nagam az igyszer volt,e megse kovetelozom,en se japtam ezt azt,meg is ugyan ugy no leteme meghivtam vagy vettem neki ezt azt,a japcsokat szeretebol all nem kihasznalasbol,
2015. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
10%
Nem kizsakmanyolasbol,alljon egy kapcsolat,egyszer egy funyiros boltba vittek el na ehhez mit szolsz
2015. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 Mi közöd Tőle ***** válasza:
47%

Nyilván érthető a probléma. Hozzá voltál szokva egy "színvonalhoz". Úgy látszik ennél a srácnál az volt a beetetés időszaka. Érdekes ez. Ezért nem jó, ha sokkal többnek és másnak mutatja az ember magát, mint ami.


Ja és persze beszéld meg ezt vele, ahogy ide is leírtad!

2015. nov. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
12%

Elég gáz, hogy képtelen vagy megérteni, hogy ő most spórolni akar, ezért nem visz téged sehova. Ő megvan azokkal a kajákkal, amiket magának vesz. Az, hogy te viszel neki, mert neked az, amit ő nem eszik nem jó, a te bajod. Hogy te főzöl, az a saját döntésed.

Ha ki akarsz mozdulni valahova, akkor fizesd te, ne az ő pénzét éld fel.


Nálunk én dolgozom, de párom teljesen megérti, hogy majd akkor megyünk bowlingozni, vagy kirándulni, ha ő is elkezd melózni, és több pénzünk lesz, lesz spórolt pénzünk. Ha veszek valami kajának valót, vagy főzök, akkor hármunkra főzök, és nem várok azért se anyumtól se páromtól viszonzást, mert én pénzt költök rájuk, úgymond. Ezt szeretetből teszem, ha nem futja, nem futja. Nem kezdenek rinyálni, ha épp azt mondom, hogy bocsi, hogy nincs rá keret.


A pasid helyében én már kivágtalak volna, hogy élősködsz a pénzemen, és be akarod osztani. Már bocsi, de mit képzelsz magadról?


26/n

2015. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
12%
Az a ö pénze mit varod el hogy vigyen ide oda?meg vegyen ezt azt,
2015. nov. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!