Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy jelezzem finoman a páromnak, hogy ne rajtam spóroljon?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve vagyunk együtt, az elején mindenben a kedvemben járt, sok közös programunk volt, amikor elmentünk, a legjobb helyekre vitt és meghívott (előre szólt, hogy ő hív meg).

Én igyekeztem sokféle módon viszonozni, más alkalmakkor én hívtam meg, mindig vittem valamit, amikor hozzá mentem, főztem neki sokszor, stb.

Az utóbbi időben viszont teljesen megváltozott a helyzet. Kitalálta, hogy ő spórolni akar, és alig van közös program, mindig mindent centizgetve felezünk, úgy, hogy én továbbra is főzök neki, amihez én veszek minden alapanyagot, viszek neki ezt-azt.

Múltkor is kérdezte, hogy beülünk-e valahová, mondtam, nincs nálam pénz. Erre közölte, hogy akkor nem. A problémám ezzel az, hogy kb. 2 héttel előtte nála nem volt pénz és én akkor természetesnek vettem, hogy meghívom.

Szóval míg korábban oda-vissza működött, most már csak én költök rá.

Én megértem, hogy spórol, de ha abból áll a kapcsolat, hogy a lakásban ücsörgünk, és ha én nem viszek enni-inni, akkor nincs otthon semmi, úgy nem igazán érzem jól magam.

Hogy tudnám ezt finoman jelezni? Férfiak, ti miből értenétek? Nem kitolni szeretnék vele, és magammal, hanem értelmesen megbeszélni!


2015. nov. 19. 13:52
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

"Nekem ez érzékeny pont, mert az előző kapcsolatom éppen arra ment rá, hogy mindig ott volt a "majd", hogy ha majd ez meg az meglesz, akkor lesz egymásra energiánk."


Nem értettem félre semmit. Attól, hogy neked van lakásod, meg autód, attól a párodnak még nem lehet? Akkor a párod már ne is spóroljon rá? Attól, hogy neked van valamid, meg kellene érteni, hogy a másik is vágyik rá, és ő is szeretne saját autót, lakást, stb.


Nagyon könnyelmű csaj lehetsz, hogy azon akadsz fenn, hogy valaki spórolni akar.


Nincsenek majd-ok, azt engednek meg maguknak az emberek, akire nem sajnálják a pénzt. Rád sokat kellett költeni, a párod már sajnálja rád a pénzt. Az eszedet elnézve meg is értem.

2015. nov. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:

# 31: Miből jött le, hogy rám sokat kell költenie? Egyáltalán nem nagy összegekről beszélünk, havi szinten mondjuk tízezer forintos nagyságrend, úgy, hogy én is költök rá legalább ennyit. (A hobbijára ennél sokkal, de sokkal többet költ, ahogy én is költök a hobbijára, ha vele szeretnék lenni. Ez nagyságrendekkel több, mint a "beülünk egy italra" és társai dolgok.)

Írod, hogy nem kell étterembe menni, lehet otthon is főzni. Ha figyeltél, akkor azt írtam, hogy főzök neki, és azt nehezményeztem, hogy ennek a költségét mindig én állom egyedül. Korábban ez úgy volt, hogy én főztem, ő meg néha meghívott egy étterembe... vagy ő is főzött rám, és akkor arányban volt a kettő.

Lehet, hogy téged kielégít az, hogy otthon megnézel egy filmet, engem nem. Nincs ezzel semmi gond, mindenki úgy szórakozik, ahogy neki jólesik. De én egy olyan emberrel jöttem össze, akinek volt igénye kimozdulásra (és nem mozira, mert filmet mi is otthon nézünk, de mondjuk egy színdarabot, vagy egy koncertélményt elég nehéz letöltéssel pótolni). Tehát itt arról van szó, hogy nekem van/volt egy igényszintem, és ahhoz kerestem partnert. Amikor összejöttünk, akkor is spórolt, de mellette futotta hétköznapi dolgokra, magára a kapcsolatra. Ez változott. És szerintem senkinek nincs joga egyoldalúan megváltoztatni a kapcsolat kereteit és elvárni a másiktól, hogy ha ő változik, akkor a másik is változzon vele. Ha úgy ismertem volna meg, hogy ő a hosszú távú céloknak él, és emiatt nem jut neki a jelenre, akkor nem jöttem volna vele össze, mert tudom, hogy engem ez nem elégít ki. Szíve joga spórolni, de akkor olyan társat keressen, aki hasonlóan gondolkodik az életről, akinek még nincs meg az egzisztenciája és maga is a távlati céloknak szeretne élni. Én nem ilyen vagyok, nekem a távlati céljaim már megvalósultak, és én már szeretném élvezni az életet. Ha például utazgatni szeretnék, akkor olyan társra vágyom, aki ebben partner, és nincsenek filléres anyagi gondjai! Nem várom el, hogy finanszírozza az én részem: azt várom, hogy a saját részét tudja finanszírozni, hogy együtt szerezhessünk élményeket! Nyáron például rengeteget utazgattunk, amit nem is én kezdeményeztem, hanem ő. Ebből joggal gondolhattam szerintem, hogy hasonló az életstílusunk. Egy-két hónapja vett más irányt, amikor már egyáltalán nem voltak számára fontosak a közös élmények, csak a távlati célok.

Akkor szerinted nekem most várni kéne 10 évet egy újabb közös nyaralásra, mert neki addigra valósulnak meg a céljai? Úgy, hogy én most is megtehetném?

Én nem a saját értékrendemet akartam ráerőltetni valakire, hanem olyan partnert kerestem, akivel azonosan gondolkodunk, élünk. Eddig legalábbis így gondoltam. De a változás számomra olyan, mintha mondjuk összejöttem volna valakivel, akinek van egy átlagos szexuális élete, majd bejelentené, hogy ő mostantól a szado-mazo szexet kedveli, és nekem ehhez alkalmazkodnom kell. Tehát vele együtt változzak én is. Na ez az, ami nekem nem megy! Valamennyi kompromisszumra természetesen képes és hajlandó vagyok, de 180 fokos fordulatra nem, ezt senki nem várhatja el tőlem. Én sem várom el mástól. Ha ő hirtelen megváltoztatja az elképzeléseit, szíve joga, de én ebben nem tudok partner lenni.

2015. nov. 23. 13:58
 33/53 anonim ***** válasza:
32%

Akkor meg mit rinyálsz itt? Te miért akarod őt most korlátozni a céljai elérésében? Most fontosabb lett neki a spórolás, biztos oka van rá. Lehet gyűrűt akart venni, bár nem értem miért pont neked, de ez is lehet...


Erre te azért balhézol, mert kicsit alkalmazkodnod kellene... Ha ez ennyire elviselhetetlen neked, akkor szakíts vele, hadd élje az ő életét, és ne kényszerítsd rá a tiédet. Önző vagy, és azt várod, hogy ő alkalmazkodjon hozzád, te képtelen vagy hozzá. Nem vagy igazi társ, csak egy élősködő.

2015. nov. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
én férfi létemre maximálisan értem amit a kérdező mond! az van, hogy egy fiatal nő aki szeretne elmenni ide-oda, néha szórakozni élvezni az életet, de a párja nem ilyen, ő sokkal spórolósabb. én nem azt vettem ki a kérdésből, hogy a szórakozás alatt itt olyan nagy dolgokra és százezer forintos nyaralásokról lenne szó, hanem arról, hogy időnként ki kell mozdulni a négy fal közül és "élni" ami nincs ingyen!
2015. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
35%
Nekem meg csak az nem tetszik, hogy a pasija spórolni akar, amit ő a pici buksijával képtelen megérteni... akkor minek van a pasival? Hagyja, hadd rendezze az életét, csajszikám meg keressen más szerencsétlent, akinek rátelepedhet az életére.
2015. nov. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
# 35 ha nem tudják a kettejük "akaratát" összehozni akkor az lenne a leglogikusabb.
2015. nov. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:
Ha nem sikerül összeegyeztetni, akkor nyilván szakítás lesz a vége. Csak gondoltam, előbb megpróbálom megbeszélni a probémát és nem megfutamodni rögtön.
2015. nov. 24. 13:01
 38/53 anonim válasza:
74%

Amikor elolvastam a kérdésed, nem gondoltam volna,hogy ennyi negatív válasz lesz, sőt ha pontosítani akarok egy melléd álló kommentár sem volt.

Ha visszaakarjuk nézni az elmúlt éveket, teljes mértékben természetes volt az ( még a szüleink- nagyszüleink korában ), hogy a legény fizessen mindent. Nem nagy dolgokra gondolok, hanem ilyen " apróságra ", hogy most menjenek el kávéra, menjenek el enni, menjenek el egy közös hobbit űzni. Stb.


Míg a mai világban ez már felháborítónak van tartva, pedig természetes lenne ( ott az illemkönyv,ellehet nyugodtan olvasni, mielőtt belém kötne bárki is.)


Én teljesen megértelek kérdező, volt nekem is pár kapcsolatom, ahol alig lettem megtisztelve kávéval, és mivel egyetemista vagyok, annyi pénzem nincs is. Idén lett vége egy hosszú kapcsolatomnak, mert nem tudtam finanszírozni a tengeri utat magamnak, és egyéb külföldi utat. Olyan volt a párom, hogyha nem volt pénzem, tegyük fel 3000 ft nálam, és megtetszett valami, akkor ő azt megvette, én pedig összegyűjtöttem, és visszaadtam a "tartozásomat" :D


Tehát, ha a saját korosztályunkból nézünk párt magunknak ( Én 23L) akkor ez így fog maradni. Mivel ők még nem készek az érett, hosszú távú kapcsolatokra. Nálunk is úgy volt, hogy örökkön örökké, erre addig érvényes az, amíg nem jön egy másik, egy jobb, egy gazdagabb, aki fizet saját magának is, és Neki is...

2015. nov. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

Vagy épp egy korrektebb, nem? Attól, hogy nő vagy, még nem nyúlhatod le a másik pénzét.


Én komolyan sajnálom a mai pasikat, hogy mennyi pénzéhes csaj mászkál, és hajt a pénzükre. A mai világban nehezebb megélni, egy életet felépíteni, hadd spóroljon már az istenadta, ha ezt akarja. Te meg ne várd el, hogy minden h.lyeségedet fizesse, csak mert te vagy a nő. Szánalmas. Én nő létemre elvárom, hogy minimum felesbe fizessünk mindent, és hadd vegyem meg én magamnak amit akarok. Ezt hívják tartásnak.

2015. nov. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:
# 39: Te se olvastad végig... Pont azt írtam, hogy korábban minden felesben ment, az utóbbi időben pedig én fizetek csak. Ez pénzéhség lenne?
2015. nov. 26. 09:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!