Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy jelezzem finoman a páromnak, hogy ne rajtam spóroljon?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve vagyunk együtt, az elején mindenben a kedvemben járt, sok közös programunk volt, amikor elmentünk, a legjobb helyekre vitt és meghívott (előre szólt, hogy ő hív meg).

Én igyekeztem sokféle módon viszonozni, más alkalmakkor én hívtam meg, mindig vittem valamit, amikor hozzá mentem, főztem neki sokszor, stb.

Az utóbbi időben viszont teljesen megváltozott a helyzet. Kitalálta, hogy ő spórolni akar, és alig van közös program, mindig mindent centizgetve felezünk, úgy, hogy én továbbra is főzök neki, amihez én veszek minden alapanyagot, viszek neki ezt-azt.

Múltkor is kérdezte, hogy beülünk-e valahová, mondtam, nincs nálam pénz. Erre közölte, hogy akkor nem. A problémám ezzel az, hogy kb. 2 héttel előtte nála nem volt pénz és én akkor természetesnek vettem, hogy meghívom.

Szóval míg korábban oda-vissza működött, most már csak én költök rá.

Én megértem, hogy spórol, de ha abból áll a kapcsolat, hogy a lakásban ücsörgünk, és ha én nem viszek enni-inni, akkor nincs otthon semmi, úgy nem igazán érzem jól magam.

Hogy tudnám ezt finoman jelezni? Férfiak, ti miből értenétek? Nem kitolni szeretnék vele, és magammal, hanem értelmesen megbeszélni!


2015. nov. 19. 13:52
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
Akkor mondtam már, keress egy magadhoz valót! Nagyon az anyámra emlékeztetsz a megnyilvánulásaiddal... Pénzéhes dög volt!
2015. nov. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy anyáskodó a kapcsolatom? :D De jó, hogy látatlanba meg tudod mondani, hogy párom anyapicifia típus :D Gratulálok hozzá, jót fog röhögni rajtad :D


Az, hogy 39 évesen nem bírsz megállapodni, elég gáz :D Nem lehet annyira önálló, ha képtelen vagy a kompromisszumra és a változásra. Tényleg pénzéhes és spúr vagy :D Oda neked az oroszlánt is, a másik meg maradjon kussba :D


Esküszöm majd fele annyi idősen több eszem van, mint neked :D Gáz :D

2015. nov. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 A kérdező kommentje:

10 éves kapcsolatom volt, amiben azt tanultam meg, hogy a túl nagy értékrendbeli, életmódbeli különbségek hosszú távon mérgezik a kapcsolatot. Én voltam az, aki a 10 éves kapcsolatban többet alkalmazkodott. Ezután döntöttem úgy, hogy eleve olyan társat keresek, akivel megegyezik az igényszintünk, csak minimális csiszolódás kell. Az elején így is volt, majd a párom 180 fokos forduulatot vett. Nem minimális változásról van szó, hanem egyik napról a másikra teljesen megváltozott a hozzáállása. Olyanná vált, hogy ha ilyennek ismerem meg, akkor nem jöttem volna össze vele. Elismerem,hogy 39 éves koromra már elég rugalmatlan lettem, túl nagy változásokra nem vagyok képes, ragaszkodom a kialakult életemhez. Kis csiszolódás belefér, de 180 fokos fordulatot nem tudok venni senki kedvéért. Megjegyzem, korombeli ismerőseim ugyanígy vannak ezzel, ezért mindenki olyan párt keres ebben a korban, akivel hasonlóan működnek a hétköznapokban. Én is ezt tettem. Csak közben a párom rájött, hogy mi mindent mulasztott el eddig, és most hirtelen akar mindent bepótolni. Néhány beszélgetés után az derült ki, hogy most valami olyasmire számít, hogy amíg ő építgeti a jövőjét, addig én eltartom. Ez 20 évesen még valamilyen szinten működhet, de egy negyvenes férfi esetében már nem tartom elfogadatónak.

Pláne egy viszonylag friss kapcsolatban. Jeleztem, hogy gondolja ezt át, mert ebben nem szeretnék partner lenni. Most itt tartunk.

2015. nov. 27. 13:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!