Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy jelezzem finoman a páromnak, hogy ne rajtam spóroljon?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve vagyunk együtt, az elején mindenben a kedvemben járt, sok közös programunk volt, amikor elmentünk, a legjobb helyekre vitt és meghívott (előre szólt, hogy ő hív meg).

Én igyekeztem sokféle módon viszonozni, más alkalmakkor én hívtam meg, mindig vittem valamit, amikor hozzá mentem, főztem neki sokszor, stb.

Az utóbbi időben viszont teljesen megváltozott a helyzet. Kitalálta, hogy ő spórolni akar, és alig van közös program, mindig mindent centizgetve felezünk, úgy, hogy én továbbra is főzök neki, amihez én veszek minden alapanyagot, viszek neki ezt-azt.

Múltkor is kérdezte, hogy beülünk-e valahová, mondtam, nincs nálam pénz. Erre közölte, hogy akkor nem. A problémám ezzel az, hogy kb. 2 héttel előtte nála nem volt pénz és én akkor természetesnek vettem, hogy meghívom.

Szóval míg korábban oda-vissza működött, most már csak én költök rá.

Én megértem, hogy spórol, de ha abból áll a kapcsolat, hogy a lakásban ücsörgünk, és ha én nem viszek enni-inni, akkor nincs otthon semmi, úgy nem igazán érzem jól magam.

Hogy tudnám ezt finoman jelezni? Férfiak, ti miből értenétek? Nem kitolni szeretnék vele, és magammal, hanem értelmesen megbeszélni!


2015. nov. 19. 13:52
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kapcsolat nem az anyagiasságról kellene szóljon, ne abból mérd le mennyire szeret, hogy mennyit költ rád! Ha neked ez a fontos, akkor megette a fene az egészet. Közös programot anélkül is lehet szervezni, hogy anyagi csődbe vernétek magatokat... Menjetek ki a parkba, beszélgessetek, töltsetek le egy jó filmet a netről, nézzétek meg... A szerelmet nem megvenni kell! Szerintem legalábbis
2015. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
Ha meg szerinted igen, akkor hagyd szegény pasit békén és keress magadhoz valót!
2015. nov. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

# 42: Igen, ez mind gyönyörűen működik a kapcsolat elején. De hosszú távon már nem. Én éppen ezért kerestem "magamhoz valót", aki hasonló igényekkel rendelkezik, mint én. Az elején legalábbis úgy tűnt.

Egy kapcsolat nagyon sok mindenen múlik, ha az egyik fél frusztrált, mert valamilyen igénye nem teljesül, akkor megette a fene. Ilyen alapon azt is lehetne mondani, hogy ha a párod holnap bejelenti, hogy aszexuális, és soha többet nem akar szexelni, akkor neked ezt kötelességed elfogadni, ha szereted. Csakhogy szerintem nagyon rosszul fogod érezni magad a kapcsolatban, ha valamilyen igényed kielégületlen marad.

Amúgy ismét jelzem, hogy itt nem CSAK a programokról van szó, hanem az otthon felmerülő költségekről is (pl. ha főzök, akkor én vásárolok be hozzá mindig). Erre mit javasolsz? Vigyek magamnak kaját és egyem előtte? Vagy mégis hogyan kellene megoldani ezt a részét?

2015. nov. 26. 13:56
 44/53 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom, nem kért rá, hogy te főzz neki, szóval ne várd el, hogy beszálljon annak költségeibe, amit te a saját fejed után vállalsz :P
2015. nov. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:
# 44: Napokra megyek hozzá, vagy jön ő hozzám. Ha ő jön, természetes, hogy bevásárolok, főzök, ha én megyek, akkor viszont nincs semmi kaja. Nem várja el, de természetesnek veszi. Persze csinálhatnám azt, hogy közlöm, hogy csak magamnak főztem, ő ne egyen belőle, mert nem szállt be anyagilag, de ennél azért kulturáltabb megoldást keresnék... Erről szólt volna amúgy a kérdés, de igazából nem kaptam semmiféle hasznos segítséget, hogy egy ilyen helyzetben hogyan lehet finoman értésére adni, hogy nem evidens, hogy miközben ő spórol, én állok egy csomó költséget (az övét is). Gondoltam, először próbálkozom megbeszéléssel és nem futamodok meg rögtön a problémák elől, de úgy tűnik, az itteniek konfliktuskezelési képessége kimerül annyiban, hogy az egyik felet minősítik, és ezzel "meg van oldva". Hát én nem így látom... megpróbálom megbeszélni, és ha nem megy, akkor keresek olyan társat, akivel tényleg hasonlóan gondolkodunk.
2015. nov. 26. 14:48
 46/53 anonim ***** válasza:
37%

Nem olvastam félre semmit, az én olvasatomban te azt hiszed, hogy attól, hogy kéretlenül költesz rá, már jogosult vagy az ő pénzét is kezelni. Miért nem fogod fel az apró buksiddal, hogy semmi közöd a pénzéhez???


"csak magamnak főztem, ő ne egyen belőle, mert nem szállt be anyagilag"

Nálunk jelenleg csak nekem van fizetésem, páromnak még nincs. Ha nálunk vagyunk, a te olvasatodban, természetes ha főzök neki, és én állom. Ha nála vagyunk meg akkor a szülei, igaz?

Hát képzeld, egy normális barátnő (én legalábbis) ott is főztem. Nem voltam akkora tajparaszt, hogy elkérjem a szüleitől a pénzt, el sem fogadtam ha adták, max ha főztek én nem főztem. És ott nem egyedül volt, hanem még minimum 2en rajtunk kívül. Mégsem rinyáltam, és vertem ki a balhét rajta.


Igen, ha ennyire félted a saját pénzed, és költenéd a párodét, akkor vagy ne menj hozzá, vagy csak magadnak csinálj kaját. Ja, és én is több napra mentem... egyik héten ott, másik héten nálunk. És nálunk sem csak magamra főztem, hanem anyumra és páromra. Senkinél nem rinyáltam a pénz miatt.


"az itteniek konfliktuskezelési képessége kimerül annyiban, hogy az egyik felet minősítik"


Mégegyszer megkérdezem: ennyire buta vagy? Nem azt mondta senki, hogy futamodj meg, téged azért minősítettek, mert pénzéhes vagy. Ha ennyi ember mondja el kellene gondolkoznod azon, mennyire inkorrekt a hozzáállásod szegény pasihoz. Mi azt mondtuk, hogy változz meg. TE... ne a pasi, TE. Ha erre nem vagy képes, nem szereted eléggé, hagyd békén szegényt. Jobb lesz neki nélküled.

2015. nov. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

És igen, jól mondja az egyik válaszoló. Az én exem is mindig ezt kérdezte, ha olyan dolgot hoztam fel, amit ő nem kért, de én megcsináltam, majd a szemére vetettem:


KI KÉRT MEG RÁ? Ki kért meg arra, hogy főzz neki?


Senki? Akkor meg csend legyen. Magadnak csinálod a hisztit.

2015. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:
Ja, hogy szülőkkel élő tinik válaszolgattak? Akkor nem szóltam... Itt felnőtt párkapcsolatokról van szó...
2015. nov. 26. 21:24
 49/53 anonim ***** válasza:

XD Tini :D 26 éves vagyok babám :D És ez nem felnőtt kapcsolat, ez a te hisztid :D Ez nem kapcsolat :D

Az, hogy hétvégente hazajárok az egyedül élő anyámhoz, meg volt idő, mikor párom (aki még igen, a szüleinél él) családjához mentünk, nem jelenti hogy lenézz kis h.lye.


Magadon változtass :D Idióta.

2015. nov. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:

Én - harmincas, önálló egzisztenciával rendelkező felnőtt nőként - eleve olyan társat kerestem, aki önálló, felnőtt férfi. A te korodban ugyanis beválasztottam egy mamapicifia típusú pasit, lehúztam vele 10 évet és utólag nagyon megbántam, mert az egész kapcsolat arról szólt, hogy én voltam a felnőtt, ő meg a gyerek, akiről gondoskodni kell. Ezt a kört már lefutottam. Ezúttal társat kerestem, aki mellett nő lehetek. Ha neked jó az, amit választottál, a te dolgod, de én már nem vágyom anyáskodó kapcsolatra.

39N

2015. nov. 27. 08:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!