Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy jelezzem finoman a páromnak, hogy ne rajtam spóroljon?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve vagyunk együtt, az elején mindenben a kedvemben járt, sok közös programunk volt, amikor elmentünk, a legjobb helyekre vitt és meghívott (előre szólt, hogy ő hív meg).

Én igyekeztem sokféle módon viszonozni, más alkalmakkor én hívtam meg, mindig vittem valamit, amikor hozzá mentem, főztem neki sokszor, stb.

Az utóbbi időben viszont teljesen megváltozott a helyzet. Kitalálta, hogy ő spórolni akar, és alig van közös program, mindig mindent centizgetve felezünk, úgy, hogy én továbbra is főzök neki, amihez én veszek minden alapanyagot, viszek neki ezt-azt.

Múltkor is kérdezte, hogy beülünk-e valahová, mondtam, nincs nálam pénz. Erre közölte, hogy akkor nem. A problémám ezzel az, hogy kb. 2 héttel előtte nála nem volt pénz és én akkor természetesnek vettem, hogy meghívom.

Szóval míg korábban oda-vissza működött, most már csak én költök rá.

Én megértem, hogy spórol, de ha abból áll a kapcsolat, hogy a lakásban ücsörgünk, és ha én nem viszek enni-inni, akkor nincs otthon semmi, úgy nem igazán érzem jól magam.

Hogy tudnám ezt finoman jelezni? Férfiak, ti miből értenétek? Nem kitolni szeretnék vele, és magammal, hanem értelmesen megbeszélni!


2015. nov. 19. 13:52
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

# 4: Sajnos ezt már próbáltam, szóltam, hogy azért nekem igényem lenne programokra, ahogy az elején. Az őt érdeklő programok meg is maradtak, de például ez is egy sérelmem, hogy néha úgy érzem, hogy tőlem várja, hogy én költsek az ő hobbijára, ami neki fontos (mivel én ilyenkor ugye fizetem a részem), de amikor én szeretnék valamilyen programot, akkor nekem természetes, hogy fizetem az ő részét is. Félreértés ne essék: szívesen megyek vele, de elég költséges hobbija van, és ez nekem így is elég nagy érvágás.


# 6: Attól, hogy téged soha nem vittek sehova, nem hívtak meg, az nem mérce. Én magamtól is igénylem a programokat, és ha van párom, akkor vele együtt igénylem. Én magamtól is beülök egy étterembe, és ha van párom, akkor vele ülök be. Amikor meghívott, ő mondta, hogy meghív, nem hívattam meg magam soha, és vissza is hívtam. Addig rendben is van, amíg ez nem egyoldalú.


# 8: A színvonalhoz magamtól is hozzá voltam, vagyok szokva, nem csak amióta vele vagyok. Ő passzolt az életstílusomhoz az elején, most meg nem.


# 9: Eszemben sincs beosztani a pénzét, inkább fordítva van... mert amikor ő szeretne egy közös programot, és szeretne velem lenni, és én is vele, akkor én a sajátomból finanszírozom a részem (több tízezres tételekről van szó). Tehát másra (hobbira) költ ő elég sokat, és mivel időnként velem is szeretné űzni a hobbiját (nem mindig tudom megtenni, olyankor egyedül megy), akkor az nekem is (sok) pénzbe kerül.


Remélem, így azért sikerült kicsit árnyalni a képet.

2015. nov. 19. 20:26
 22/53 A kérdező kommentje:
# 20: És mi a garancia arra, hogy róla nem derül ki hónapokkal később, hogy másmilyen, mint aminek az elején mutatja magát? Mert a kapcsolat elején a párom is másképp viszonyult az élethez...
2015. nov. 19. 20:28
 23/53 anonim ***** válasza:
21%

#22


Olya hippit kell keresni akinek SEMMI célja nincs amire gyűjtene. Easy come easy go és "kárpediem"...

2015. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:
# 23: azért létezik szerintem arany középút is a célok és az élet élvezete között. A páromat én ilyennek ismertem meg, az utóbbi időben változott, nagyjából tudom is az okát (nem tudok vele azonosulni). Elfogadtam, hogy spórolni akar, azzal a feltétellel, hogy ez nem lesz kihatással a kapcsolatunkra. De van.
2015. nov. 19. 20:35
 25/53 anonim ***** válasza:
Nem tudod elfogadni h sporol. En se koltok semmire a muszajon kivul pedig tudnek de sporolok a hosszutavu celjaimra, amibol parom is profital majd. Mert o is abban a hazban fog lakni velem, amit venni fogok. Az anyagi tartalek kell. Lehet a parod most ebredt erre ra. Ha szereted elfogadod es tamogatod. Ha nem, akkor ne akard kolteni a penzet, menj egyedul etterembe es akkor kolts a hobbijara ha nem varsz viszonzast erte. Nojj fel.
2015. nov. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:

"amibol parom is profital majd"


Pont ez a lényeg, hogy nálad a távlati célok élveznek prioritást, és ezért lemondasz az itt is most megéléséről. De ha a kapcsolatot nem ápolod a jelenben, akkor nem lesz jövője. Én azt mondom, hogy ha valaki a távlati céljainak él, joga van hozzá, de akkor ne akarjon a jelenben kapcsolatot. Akkor először valósítsa meg a céljait, és amikor már úgy érzi, hogy minden adott, akkor kezdjen kapcsolatba. Mert minden kapcsolat befektetést igényel (nem feltétlenül anyagiakban). Időt, energiát, pénzt kell rá áldozni. Ha valakinek ezek nincsenek meg, mert minden idejét, energiáját, pénzét a távlati céljaira áldozza, akkor a párjának mindebből semmi nem jut, és akkor a kapcsolat ellaposodik, mire élvezni lehetne.

Persze meg lehet találni az arany középutat.

Nekem ez érzékeny pont, mert az előző kapcsolatom éppen arra ment rá, hogy mindig ott volt a "majd", hogy ha majd ez meg az meglesz, akkor lesz egymásra energiánk. Évek teltek el így, és mindig volt egy újabb majd, egy újabb cél, ami prioritást élvezett a kapcsolattal szemben.

Ehhez is fel kell nőni, hogy az ember felmérje, hogy meg kell tudni teremteni az egyensúlyt a távlati célok és a párkapcsolata között. Én jelenleg úgy érzem, hogy ha a párom nem tud velem jelen lenni az itt és mostban, ha csak a céljaira koncentrál, azok élveznek prioritást a kapcsolattal szemben, akkor mire megvalósítja a céljait, addigra nem lesz kapcsolata, amiben kiélvezhetné a célokat. Vagy lesz, csak nem velem. Akkor nem illünk egymáshoz. Ez van.

2015. nov. 20. 09:03
 27/53 A kérdező kommentje:

"Ha szereted elfogadod es tamogatod. "


Én is mondhatnám, hogy ha szeret, akkor elfogadja az én szempontjaimat is. Ha csak az egyik fél alkalmazkodik a másikhoz, az nem párkapcsolat.

2015. nov. 20. 09:04
 28/53 anonim ***** válasza:

hagyd kérdező, rengeteg ember nem is akar szöveget értelmezni, csak keresi az alkalmat, hogy fujjoghasson :D

nincs más megoldás, vele kell beszélned, vagy ha más nem használ, akkor mostantól hozzá hasonlóan neked sem költeni rá semmit..

2015. nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
Ha tavlati celjaim vannak akkor ne legyen kapcsolatom? Hol elsz te? :D Parommal kozosen epitjuk a jovot, van jelenunk is, de a celok visznek elore. Teszunk felre, es sporolunk, jelenleg meg en, de ha o is kap melot akkor o is fog. Elunk a jelenben is, de nem szorjuk esz nelkul a penzt. Minek draga etterembe menni, ha otthon finomabbat fozok es minek allandoan moziba, ha neten is lehet nezni. Egy egy film erdemes a mozira de mas nem. Kimozdulunk, turazunk a kornyeken es hasonlok. Egy szorakozashoz nem kell esz nelkul szorni a penzt. Ha mar ket kapcsolatod is rament erre akkor gondolkozz el, hogy nem e a te felfogasoddal van a gond. Nagyon gyerekes vagy.
2015. nov. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Teljesen félreértelmezted, hogy mire ment rá az előző kapcsolatom, mert nem az általad felsoroltak okoztak gondot. Van lakásom, van autóm, nem kell már ilyenekre spórolnom.
2015. nov. 21. 12:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!