Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetek boldog a bántalmazó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek boldog a bántalmazó férjem mellett?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok, próbálom elfogultság nélkül leírni a történetemet a tényekre hagyatkozva. Szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket.

30 éves két gyermekes anyuka vagyok. A férjemmel, aki 10 évvel idősebb nálam, 8 éve vagyunk együtt. Az elmúlt évek tele voltak nehézségekkel, mind anyagi értelemben, mind a családunk szempontjából. Elveszítettem anyukámat, akivel a férjem nem ápolt túl jó viszonyt. Sokat bántotta anyukámat, főleg szóban. De mivel szerettem a férjemet, elnéztem neki.

Amíg Magyarországon éltünk, a férjem néha bántalmazott. Nagyon csúnyán beszélt velem, többször leköpött, a gyerek előtt megütött, de sose annyira, hogy nyoma legyen. Nagyon mélyen érintett ez engem, mert nagyon szerettem őt.

A bántásokat sosem mondtam el senkinek, szégyelltem, és a férjem mindig azt mondta, miattam van minden rossz, az ütést pedig kiprovokáltam, mert neki kell eltartania, én csak a két gyerekkel vagyok otthon. Itt hozzáfűzöm, hogy nincs segítségem, az életben soha nem vigyázott senki rájuk 5 percre sem. A családjaink érdektelenek ilyen szempontból.

Az évek folyamán végig tudtam, hogy hiba kitartanom mellette, és még azt a kevés önbizalmamat is leépíti az évek folyamán, de vele maradtam, mert nagyon szerettem.

Aztán elhatároztuk, kijöttünk külföldre dolgozni. Reméltem, hogy ha végre megoldódnak az anyagi gondok, minden más lesz. De sajnos rövid idő alatt folytatódtak ugyanazok a problémák. Itt is megütött, veszekedett velem. Így telt el egy év, amikor is a munkahelyemen megismertem egy fiút. Beszélgettünk, és nagyon beleszerettem. De nem történt köztünk csóknál több. Ő szeretett volna engem, de én 3 hónappal ezelőtt elküldtem. Mondtam, ennek semmi értelme, nem tehetem ezt a családommal. Azóta is pokolian bánom, és próbálok felejteni, de nem megy. Szeretném, ha végre boldog lehetnék én, és a két gyermekem. Félek döntést hozni, nem akarok rosszat a két kicsinek (3 és 7 évesek).


2016. jan. 8. 18:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%

most se vagy boldog, később se leszel

a gyerekeknek meg az se jó, ha az apjuk ilyen (sőt, szerintem csak rosszabb)

ne hagyd, hogy így viselkedjen veled, ezt senki se érdemli meg

nem is értem, miért szereted, ha egyszer így viselkedik veled

szerintem már rég ott kellett volna hagynod

2016. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

Arra miért nem gondoltál, hogy a két kicsid életét fogod tönkretenni, ha ilyen környezetben kell felnőniük? Ha azt kell végignézniük, ahogy az apjuk megalázza és bántalmazza az anyjukat? Hogy olyan családi mintát látnak, amiben elfogadott az elnyomás és zsarnokság és az önbecsülés teljes hiánya is? Mi lesz, amikor őket kezdi el bántani?


Tapasztalatból (és nem csak saját) beszélek. Ha jót akarsz nekik, azonnal elhagyod. Már réges rég kellett volna. De nem, te még szülsz neki egy, majd még egy gyereket, teljesen kiszolgáltatod magad.. Mindegy, késő bánat, a múltat nem tudod megváltoztatni, de a jövődért még tehetsz.


A "hagyom magam megalázni és bántalmazni mert szeretem" a létező egszánalmasabb, legundorítóbb kifogás.


Legalább a gyerekeidre gondolj, ha már a saját életed nem ér neked lópikulát sem.

2016. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Az bizonyos, hogy az, hogy tudtam nyitni más férfi felé érzelmileg, azt bizonyítja, hogy az évek alatt kiölte belőlem az iránta érzett szerelmet. Sosem volt senkim a 8 év alatt, rá sem néztem senkire.

Mégsem merek lépni, tudom, hogy a végén még én leszek a szemét. A gyerekeket nem fogja engedni, azt tudom.

2016. jan. 8. 18:38
 4/29 anonim ***** válasza:
82%

Esküszöm, azért mennék el egy ilyen terápiás csoportba, hogy lássam milyen világtalan szerencsétlenek képesek így tönkretenni önszántukból az életüket?


Életem, megpróbálok egyszerűen fogalmazni, a tényekhez ragaszkodva. Te anya vagy. Mint anya, jót szeretnél a gyerekeidnek (ez jó dolog). Az, hogy az apjuk ver téged, vagy később majd őket (mert ne aggódj, őket is fogja), az nem jó nekik. Nagyon nem. És nem, nincs olyan indok a földön, ami miatt jogos lenne bárki részéről, hogy a családtagját bántsa, semmi szín alatt.

Így tehát, amennyiben ugye jót szeretnél a gyerekeidnek, fognám őket és pattannék. Nem hetek meg hónapok és évek múlva, hanem úgy kb most azonnal. És elintézném bírósági úton, hogy az apjuk kb soha a büdös életbe ne lássa őket. Ez lenne A LEGJOBB dolog, amit még tehetsz értük, ha nincsenek már amúgy is egy életre megnyomorítva miattad és az apjuk miatt.


Vannak segélyszervezetek, akik direkt ezzel foglalkoznak, ha van időd gyikozni, és a neten lógni, akkor arra is rá tudsz keresni. Én csak a nane.hu-t ismerem fejből.

Sok sikert!

2016. jan. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez az egyetlen út, de nagyon félek. Valahogy elhiteti velem, hogy nem is bántott engem, és én egy manipuláns K vagyok, aki unalmában nem tud mit kezdeni magával. Sajnos el is éri, hogy én magam is elbagatelizálom, hogy most akkor lehet hogy tényleg nem is ilyen a bántalmazás?!

Teljesen agymosott lettem az évek alatt.

Odáig már eljutottam, hogy jeleztem, szeretnék elválni, mivel most már vannak bajok az egészségemmel, és szerintem ez mind lelki eredetű. Csak nem érzek magamban elég erőt, hogy végig tudom csinálni. Igen, van itt segélyszervezet, de nem beszélem még annyira jól a nyelvet, viszont kénytelen leszek erőt venni magamon.

De ha hiszitek ha nem, nem akarok neki rosszat, nem akarok róla rosszat mondani. Mégiscsak a gyerekek apja :/

2016. jan. 8. 18:49
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak bántani, de úgy feldühít ez a "Ő a gyerekek apja" szöveg.

Basszus, ez a pasi egy nyomorék, emberileg nulla, szánalmas gyökér "ember". Könyörgöm fogd a gyerekeket és gyere haza, aztán soha többet ne állj vele szóba! Nem normális a házzaságod, de legalább beláttad, már csak tartanod kell magad az elhatározásodhoz, miszerint elválsz.

2016. jan. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Hazamenni nem szeretnék. Itt egy fizetésből el tudom tartani hármunkat, erre otthon nem lenne esélyem.

Igen, tudom, hogy nagyon hülye vagyok, és hány ilyen hülye van még sajnos. Kiszolgáltattam magam neki. Fiatal voltam, befolyásolható, zsarolható. De úfy érzem, nem tudom tovább csinálni. Rámegy az egészségem, és azt nem hagyhatom hogy a gyerekeknek anyjuk se legyen rendes.

2016. jan. 8. 18:58
 8/29 anonim ***** válasza:

Most is boldog vagy, nem? Hagyjuk már. Legyen tartásod, és hagyd ott. A legrosszabb, amit a gyerekekkel tehetsz az, hogy hagyod, hogy ilyen apa mellett nőjenek fel. Ezt tartják majd normálisnak, elfogadhatónak, és örök sérülés származik belőle.


Lépj le a p*csába egy ilyen m*csok mellől, inkább lássák azt a gyerekek, hogy az a normális, ha valaki mer változtatni a látszólag kilátástalan helyzeten!


20/L

2016. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Minden amit itt kinn elértünk, én intéztem el. Ő akkor volt orvosnál, mikor elmentem vele, és tolmácsoltam. A gyerekeknek ovit én kerestem, nyelvtanárhoz én viszem, beszoktatni, meg minden. A lakást én kerestem, mégis azt mondja, nekem kell elmennem, és a gyerekek nélkül. Attól tartok, nem fogunk tudni normális emberek módjára elválni, mert nem hagyja.
2016. jan. 8. 19:07
 10/29 anonim ***** válasza:
Először is ad be a válópert és keress fel egy pszichológust, mert valami nagyon komoly oka van annak, hogy egy ilyen alakkal (embert nem tudok írni) képes voltál évekig együtt élni.
2016. jan. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!