Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetek boldog a bántalmazó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek boldog a bántalmazó férjem mellett?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok, próbálom elfogultság nélkül leírni a történetemet a tényekre hagyatkozva. Szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket.

30 éves két gyermekes anyuka vagyok. A férjemmel, aki 10 évvel idősebb nálam, 8 éve vagyunk együtt. Az elmúlt évek tele voltak nehézségekkel, mind anyagi értelemben, mind a családunk szempontjából. Elveszítettem anyukámat, akivel a férjem nem ápolt túl jó viszonyt. Sokat bántotta anyukámat, főleg szóban. De mivel szerettem a férjemet, elnéztem neki.

Amíg Magyarországon éltünk, a férjem néha bántalmazott. Nagyon csúnyán beszélt velem, többször leköpött, a gyerek előtt megütött, de sose annyira, hogy nyoma legyen. Nagyon mélyen érintett ez engem, mert nagyon szerettem őt.

A bántásokat sosem mondtam el senkinek, szégyelltem, és a férjem mindig azt mondta, miattam van minden rossz, az ütést pedig kiprovokáltam, mert neki kell eltartania, én csak a két gyerekkel vagyok otthon. Itt hozzáfűzöm, hogy nincs segítségem, az életben soha nem vigyázott senki rájuk 5 percre sem. A családjaink érdektelenek ilyen szempontból.

Az évek folyamán végig tudtam, hogy hiba kitartanom mellette, és még azt a kevés önbizalmamat is leépíti az évek folyamán, de vele maradtam, mert nagyon szerettem.

Aztán elhatároztuk, kijöttünk külföldre dolgozni. Reméltem, hogy ha végre megoldódnak az anyagi gondok, minden más lesz. De sajnos rövid idő alatt folytatódtak ugyanazok a problémák. Itt is megütött, veszekedett velem. Így telt el egy év, amikor is a munkahelyemen megismertem egy fiút. Beszélgettünk, és nagyon beleszerettem. De nem történt köztünk csóknál több. Ő szeretett volna engem, de én 3 hónappal ezelőtt elküldtem. Mondtam, ennek semmi értelme, nem tehetem ezt a családommal. Azóta is pokolian bánom, és próbálok felejteni, de nem megy. Szeretném, ha végre boldog lehetnék én, és a két gyermekem. Félek döntést hozni, nem akarok rosszat a két kicsinek (3 és 7 évesek).


2016. jan. 8. 18:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Be szeretnéd adni a válókeresetet, mert a férjed ver, fenyeget és megaláz emberi mivoltodban. Aztán elmondod mivel fenyegetett meg. Pluszba még hozzáteheted, hogy félsz, hogy a gyerekeidet is bántani fogja, mert agresszív és erre utaló magatartást tanúsít.
2016. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
El kell válnod ez tiszta sor,nem is értem,hogy bírtad eddig.
2016. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Állandóan azt hallgattam, hogy semmire kellő vagyok, minden rossz miattam van, és egyedül életképtelen lennék. Olyan vagyok, mint az anyám, és úgy is fogom végezni.

Ilyeneket hallgattam két pici gyerek mellett, és anyagilag is függtem tőle, ezért nem tudtam lépni. Nem volt hova mennem. Most már kicsit más a helyzet.

2016. jan. 8. 21:48
 24/29 anonim ***** válasza:
"Mostmár más a helyzet." Na, éledezik benned valami, ezt fogd meg és erősítsd magadban. Jobb vagy te annál, hogy egy ilyen alak melett éljél! :)
2016. jan. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Sunshinedoll ***** válasza:
Nem leszel boldog, már az intő jel kellett volna, hogy legyen, hogy így beszélt anyukáddal (mármint fpleg, ha anyukád nem adott okot az utálkozásra). Folytatni fogja ezt a viselkedést, ne legyenek tévképzeteid, hogy majd kiöregszik belőle, vagy majd jó útra tér. Szerintem a két gyereknek sem egészséges példa, hogy azt látják, hogy a férjed üt és rondán bánik veled. Azt akarod, hogy a fiad is így viselkedjen a későbbi barátnőjével? Vagy hogy a lányod hozzád hasonló módon tűrjön, ha ilyen helyzetbe kerül?
2016. jan. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz azzal, amit a férjed mond. Semmi mást nem akar, mint megfélemlíteni, elbizonytalanítani.


A vagyonmegosztástól se félj, azt sem a férjed fogja eldönteni, hanem a bíróság. Te gyereket neveltél, a közös vagyon fele a tied lesz.


"Sokat bántotta anyukámat, főleg szóban"

Na itt kellett volna azonnal otthagynod. Őszintén megmondom, elképzelni sem tudom, hogy miért vagy vele 8 éve. Ha valaki anyukámmal tiszteletlenül beszélne (pláne megüsse), az azonnal penderülne ki a lakásból és soha többet nem állnék vele szóba.



"Félek döntést hozni, nem akarok rosszat a két kicsinek "

Ha nem akarsz rosszat a kicsinek, akkor hétfőn beadod a válópert.


Kitartás és légy erős!

És vigyázz, mert ígérgetni fog és mindent megtesz, hogy aláássa az önbizalmadat.

Ne figyelj arra, amit mond.

2016. jan. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Semmikeppen sem leszel mellette boldog. Valj el tole minel elobb magad es a gyerekek miatt is... Ne aldozz ra tobbet az eletedbol. Az en parom is mutatja a rossz elojeleket. Neha nagyon lekezeloen es csunyan beszel velem. En mar most tudom h vege lesz. Eszem agaban sincs elrontani miatta az eletem. Te se tedd ezt mert senki nem fogja majd karpotolni az elvesztegetett eveket. 23L
2016. jan. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
A gyerekekkel szerintem akkor teszel rosszat, ha ilyen apa mellett hagyod őket, hogy felnőjenek! Nem tudom, hogy őket szokta-e bántalmazni, de már az is bőven rossz, ha azt látják, hogy téged bánt! Szerintem saját magadnak és a gyerekeidnek is jobb lenne, ha találnál egy másik párt, aki normálisan bánik veled/veletek!
2016. jan. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Keresd meg az új férfit, és békülj ki vele. Utána válj el, és éljetek boldogan.

A férjed, meg mondhat, amit akar. Európában a férfi, nővel szemben nem győzhet. Nem kell magyarázkodnod, és indokolnod sem. A hűtlenség miatt sem kerülsz hátrányba a váláskor. Mivel te vagy a nő, minden a te oldaladra fog billenni, és mindenki melletted fog állni. Váláskor mindennek, minimum a felét megkapod, és bőséges gyerektartásra is számíthatsz. Te csak nyerhetsz a válással. Ne tűrd ezt tovább!

2016. jan. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!