Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetek boldog a bántalmazó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek boldog a bántalmazó férjem mellett?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok, próbálom elfogultság nélkül leírni a történetemet a tényekre hagyatkozva. Szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket.

30 éves két gyermekes anyuka vagyok. A férjemmel, aki 10 évvel idősebb nálam, 8 éve vagyunk együtt. Az elmúlt évek tele voltak nehézségekkel, mind anyagi értelemben, mind a családunk szempontjából. Elveszítettem anyukámat, akivel a férjem nem ápolt túl jó viszonyt. Sokat bántotta anyukámat, főleg szóban. De mivel szerettem a férjemet, elnéztem neki.

Amíg Magyarországon éltünk, a férjem néha bántalmazott. Nagyon csúnyán beszélt velem, többször leköpött, a gyerek előtt megütött, de sose annyira, hogy nyoma legyen. Nagyon mélyen érintett ez engem, mert nagyon szerettem őt.

A bántásokat sosem mondtam el senkinek, szégyelltem, és a férjem mindig azt mondta, miattam van minden rossz, az ütést pedig kiprovokáltam, mert neki kell eltartania, én csak a két gyerekkel vagyok otthon. Itt hozzáfűzöm, hogy nincs segítségem, az életben soha nem vigyázott senki rájuk 5 percre sem. A családjaink érdektelenek ilyen szempontból.

Az évek folyamán végig tudtam, hogy hiba kitartanom mellette, és még azt a kevés önbizalmamat is leépíti az évek folyamán, de vele maradtam, mert nagyon szerettem.

Aztán elhatároztuk, kijöttünk külföldre dolgozni. Reméltem, hogy ha végre megoldódnak az anyagi gondok, minden más lesz. De sajnos rövid idő alatt folytatódtak ugyanazok a problémák. Itt is megütött, veszekedett velem. Így telt el egy év, amikor is a munkahelyemen megismertem egy fiút. Beszélgettünk, és nagyon beleszerettem. De nem történt köztünk csóknál több. Ő szeretett volna engem, de én 3 hónappal ezelőtt elküldtem. Mondtam, ennek semmi értelme, nem tehetem ezt a családommal. Azóta is pokolian bánom, és próbálok felejteni, de nem megy. Szeretném, ha végre boldog lehetnék én, és a két gyermekem. Félek döntést hozni, nem akarok rosszat a két kicsinek (3 és 7 évesek).


2016. jan. 8. 18:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy ebből csúnya válás lesz, erre készülj fel. A gyerekekről viszont nem ő dönt. Ha tudod bizonyítani, hogy bántalmazott, akkor bármilyen bíróság neked ítéli. De lehet, hogy ennyi nem is kell hozzá. Amiket leírtál, hogy te intéztél mindent, stb., mind pozitív dolog, szerintem a férjed azért mondogatja azt, hogy nem adja a gyerekeket, mert ezzel akar manipulálni, hogy ne lépj,mert érzi hogy nem nyerhetne.
2016. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Igen, zsarol mindennel amivel csak tud. A közös vagyont is úgy osztaná el, hogy nekem semmi, mivel én évekig csak gyereket neveltem.
2016. jan. 8. 19:54
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
"Lehetek boldog a bántalmazó férjem mellett?" A leirtak alapján ez számodra kérdés lehet?
2016. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Huh, elég sokan nem tudják, hogy a testi lelki bántalmazás mennyire megviseli az embert, és képes ellehetetleníteni az ember az egyébként logikus döntések meghozatalától..


Kérdező, nagyon sok erőt kívánok neked, hidd el, sokkal jobb életetek lesz nélküle.


Hajrá! :)

2016. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem ő dönt sem a gyerekekről, sem a vagyonról basszus, és nem, nem számít, hogy te évekig otthon voltál, ráadásul azt írod, el tudod hármótokat tartani.. Akkor mégis mire vársz???


Gyenge kifogások ezek, elhiszem, hogy tönkrementél lelkileg, de minden egyes perccel, amíg nem lépsz, csak csúszol lefelé a lejtőn, és rántod le magad után a gyerekeidet is. Talán most még visszafordíthatók a károk, amiket elszenvedtek, de ha vársz, velük szúrsz ki a legjobban.

2016. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt.

Pontosan úgy van, ahogy írjátok. Ennyi év után egy ilyen ember mellett már nincs az embernek józan ítélőképessége.

Ezért nehéz felismerni, hogy baj van, és lépni. Én szégyenlem magam amiatt, amit velem tett sokszor.

De nem haragszom rá, magamra haragszom, amiért ezt évekig megengedtem neki. Saját magamat nem tiszteltem, és hagytam hogy a sárba tiporjanak. De segítséget fogok kérni, mert még egyedül is jobb, mint egy ilyen kapcsolatban élni.

2016. jan. 8. 20:23
 17/29 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon jó hallani.


Nagyon sok erőt és kitartást kívánok hozzá!

2016. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Először azt írod,hogy nem tudsz segítséget kérni mert nem beszéled túl jól a nyelvet, majd kiderül, hogy te intéztél mindent és tolmácsoltál neki...most akkor hogy is van?

El tudod tartani hármótokat egy fizetésből? Akkor mire vársz? Nem ő dönt a válás körülményeiről. Szépen keress egy jó ügyvédet. Egyébként itthon is megteheted és itthon maradhatsz amíg elrendezitek, aztán visszamehetsz.

2016. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
55%

Nem akarlak megbántani,de ha ilyen hülye vagy megérdemled.

Amig magyarba voltatok bántalmazott!? Na akkor kellett volna othagyni.

Felnőt nő vagy két gyerekkel, a saját életed és a gyekeidét teszed tönkre.!!

Meneküljetek. Nincs othon lépjetek le és add be a válókeresetet.! Mond el miket művelt. A bíroság dönt a vagyonról és a gyerekekről is.

Ne legyél hülye! Ne viseld ezt el életed végéig,ha magad miatt nem teszed tedd meg a gyerekekért.

Tényleg nem megbántani akarlak,de ha nem lépsz megérdemled a sorsodat.

Vigyázz magatokra. Légy erős. Tudom h könnyű mondani meg nem voltam ilyen helyzetbe. De ezt nem tűrehed el.

N/24

2016. jan. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Nyilván nem tudnám egy idegen nyelven úgy elmondani a problémát, ahogy magyarul, de kénytelen leszek. Itt érezhettél némi ellentmondást, kedves válaszoló. Meg nem tudom, mit is lehet ilyenkor mondani pl egy családsegítőben? Még magyarul sem tudom. Szerintetek mit kéne?
2016. jan. 8. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!