Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom elmegy nélkülem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom elmegy nélkülem a családdal külföldre a rokonokhoz. Erre mi a helyes reakció? Önző vagyok, hogy nem értem meg, hogy én nem mehetek?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. 23 évesek vagyunk. Párom édesanyja kitalálta, hogy kimennek a rokonokhoz látogatóba külföldre, de én nem mehetek, mert csak a közvetlen családot hívták meg, ugyanis nem tudják, hogy már én is képben vagyok egy ideje.


Mindeközben a párom többször nyaralt már a mi családunkkal, így ezt nem érzem fernek.


Ki tudnám fizetni a saját részem, ha arról lenne szó...


Egy felnőtt embert miért és hogyan irányíthat így az anyja?


"Jönnöd kell, mert kivan fizetve az út, de a barátnőd nem jöhet, még nem vagytok amúgysem házasok!"


A párom szófogadóan egyetért az anyjával, ès természetesen menni fog, nélkülem.


A párom nevezett önzőnek, amiért ezt nem értem meg, és szerinte kellemetlen helyzetbe hoztam őt. Szerintem inkább ő engem... Szerintetek? Hol az igazság?


2016. júl. 7. 00:19
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ennek a parodhoz semmi koze. Ol ott el lesznek szallasolva, valoszinuleg fix fot tudnak elszallasolni, meg nem is ismernek teged. Minek vendegelnenek meg, miert kene rad tenyezokent gondolniuk? Akarhogy is erzed, ez nem lekicsinyles, meg nem dugopajti vagy, de te baratno vagy. Nem feleseg, nem vagytok egy csalad a baratoddal, igy vegkepp nem ertem hogy mi keresnivalod a rokonainal, es miert kene nekik miattad barmilyen anyagi "aldozatot" bevallalni vagy tervezni veled.
2016. júl. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem fair, hisz nem ismered a rokonait, és ők honnan tudnák, hogy van barátnője a párodnak, főleg, ha már régóta nem látták egymást.


A családi nyaralásoknál úgyis jobb lesz,mikor kettesben mentek valahova. Fel a fejjel!

2016. júl. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 omba ***** válasza:
81%

Én kb ennyi idős koromban vettem feleségül... apám annyira ki volt akadva a dologtól, hogy az esküvőre se jött el, vagy két évig nem is találkoztunk.

Szóval én megértelek.

2016. júl. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
65%
Azt írhattad volna, hogy olyan kommenteket vársz, amikben veled értenek egyet, ès akkor a többiek nem törik magukat.
2016. júl. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
40%
Nem! Szerintem igaza van a kérdezőnek, mert 2 év után ne már, hogy dugópajtinak minősüljön egy barátnő? Na ne vicceljetek már! Kérdező..én arra biztatlak, hogy most ne menj el, de vegyél vissza a kapcsolat komolyan vételéből. Ugyanis az a fiú, akinek 23 évesen még parancsolgathat az anyukája, később sem fog tudni leszakadni róla, és rettentően idegesítő lesz ez a viszony. Szerintem a pasid egy anyámasszony katonája. Legyél fontosabb már neki az életében, mint a sok éve nem látott külföldi rokonok, meg anyuci!
2016. júl. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
76%

Nálam is hasonló a helyzet (bár kicsit mégis más), párom apukájával és testvérével megy nyaralni külföldre. Először kicsit kiakadtam, de a szülők találták ki nem ő, meg amúgy is nagyon keveset találkozik a szüleivel, így nyilván örül minden alkalomnak, és nem mondja azt, hogy nem megy.


Rátérve a te esetedre, azt nem várhatod el, hogy kifizessék az utad, az meg olyan hülyén venné ki magát, hogy "jöhetsz te is, de fizesd a részed."

Azt sem várhatod el a családtól, hogy - annak ellenére hogy a rokonok csak őket hívták - megmondják a rokonoknak, hogy "bocsi, de hozunk még egy főt."

A barátodtól meg végképp nem várhatod el, hogy azt mondja, nem megy nélküled a családdal.


Hidd el, én is erősen kapcsolatpárti vagyok, és mi is szinte mindenhova együtt megyünk, együtt gondolkodunk mindenben. Viszont ez egy olyan szitu, amit le kell nyelni.

2016. júl. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
45%

"A párom nevezett önzőnek, amiért ezt nem értem meg, és szerinte kellemetlen helyzetbe hoztam őt"


Ugyan mivel? Anyja hozta "kellemetlen" helyzetbe, mert színt kellett vallania, hogy mennyire ragaszkodik hozzád.


Korlátozottan.

2016. júl. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
44%

Kicsit fura, a párod, de legfőképp a szülei gondolkodása. Mi van ha még nem vagytok házasok,attól nem vagytok egy pár?

Mondjuk a barátod kiállhatott volna melletted,és megmondhatta volna hogy egy pár vagytok, téged is vinne a rokonokhoz. Viszont még ha el is intézte volna,hogy mehessek lehet mégsem mentem volna, hiszen rosszul esne,hogy anyósom nem lát szívesen az utazáson.

Ha a szülei ilyen ellenségesek, én megérteném,hogy nem mehetek, viszont az rosszul esne,hogy a barátom nem azt mondja,hogy "nagyon sajnálom,hogy nem jössz, de ígérem bepótoljuk" hanem engem rak hibásnak...

Próbáljatok higgadtan, vádaskodás nélkül beszélni a dologról, mond el őszintén mi esik rosszul,és hallgasd meg őt is.

2016. júl. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 omba ***** válasza:
77%

Nem egy hősszerelmes típus...

De annyit azért megtehetne, hogy felhívja a meghívó rokont, hogy jelentene-e NEKI gondot, ha te is mennél, ne az anyukája döntse már el, mi a kellemetlen, mi nem?


Amikor a családoddal ment nyaralni, a kedves anyuka arra hogy reagált?

2016. júl. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
70%

2 éves kapcsolatot ne nevezzünk már dugópajtinak....


A párodat nem értem, hogy Nélküled elmenni jó neki és hogy elmegy...illetve menjen DE!


A másik család részét akik fogadnak, azokat abszolút értem, nyilván egy plusz személy még az sok, ezt elfogadom.


A párod helyében én ezt tuti úgy oldanám meg, hogy a közelben foglalnék szállást és ott laknék Veled, amikor szeretné a család, akkor vinnélek magammal. Igy lenne szerintem mindenki számára fair! Főleg, hogy nem kéne a Te részedet fizetniük!

2016. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!