Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom elmegy nélkülem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom elmegy nélkülem a családdal külföldre a rokonokhoz. Erre mi a helyes reakció? Önző vagyok, hogy nem értem meg, hogy én nem mehetek?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. 23 évesek vagyunk. Párom édesanyja kitalálta, hogy kimennek a rokonokhoz látogatóba külföldre, de én nem mehetek, mert csak a közvetlen családot hívták meg, ugyanis nem tudják, hogy már én is képben vagyok egy ideje.


Mindeközben a párom többször nyaralt már a mi családunkkal, így ezt nem érzem fernek.


Ki tudnám fizetni a saját részem, ha arról lenne szó...


Egy felnőtt embert miért és hogyan irányíthat így az anyja?


"Jönnöd kell, mert kivan fizetve az út, de a barátnőd nem jöhet, még nem vagytok amúgysem házasok!"


A párom szófogadóan egyetért az anyjával, ès természetesen menni fog, nélkülem.


A párom nevezett önzőnek, amiért ezt nem értem meg, és szerinte kellemetlen helyzetbe hoztam őt. Szerintem inkább ő engem... Szerintetek? Hol az igazság?


2016. júl. 7. 00:19
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Még az is lehet, hogy a külföldiek hívtak volna, csak nem lettél "bejelentve". Sztem hosszú távon jobban jársz, ha megszakítasz velük , majd megtanulják!
2016. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 pörölycápa ***** válasza:
100%

Van olyan rokonlátogatás, amire külsősként (barátnőként) elmenni nem valami szórakoztató, mert úgysem ismerem a rokonokat, akikhez megyünk, és én igazából ott vagyok "dísznek". A párom, meg az ő családja jól elvan velük, de hát engem nem ismernek, inkább csak úgy vagyok. A páromtól sem várhatom el, hogy végig velem foglalkozzon, mert rokont látogatni mentek, és ha ott vagyok, csak elterelem a figyelmét.

De ez persze az ott tartózkodás hosszától is függ, meg a programok milyenségétől. Ha van lehetőség külön programokra, akkor oké, de ha főként csak nagycsaládos közös dolgok lennének, akkor a nyaralás után amiatt lennél megsértődve, hogy miért nem foglalkozott veled a párod, miért állandóan a rokonokkal volt.


A páromnak nagy családja van, és általában megyek velük nyaralni, viszont azt is megérteném, ha nem hívnának el (főleg ha egy távoli rokonhoz mennek, aki még nem is tud rólam). Az is számít, hogy pl. a párom testvérei hozzák-e a párjaikat, mert egyedül külsősnek lenni nem olyan jó. Ja és amikor elmegyek családos programra, akkor nem különcködünk a párommal, és többiekkel kell lenni a közös programon, nem kettesben külön programokat szervezni, hiszen azért CSALÁDI nyaralás, vagy ROKON látogatás, hogy együtt legyünk.


Szóval ha ezeket figyelembe véve is lenne kedved menni, akkor a párodnak kéne a rokonoktól megkérdezni, hogy nagy probléma lenne-e még egy fő. Mivel ő ismeri a rokonokat, lehet tudja hogy te ott nem éreznéd jól magad, nekem már mondta a párom, hogy ha akarok, eljöhetek, de nem ajánlja, mert baromi unalmas lesz.


Az meg, hogy 2 év után mennyire komoly egy kapcsolat... Oké, nem dugópajti, de azért 2 év még nem a világ. Én most 3 éve vagyok a párommal, de azt is megértem ha valaki ennyi idő után még nem tekint egy partnert családtagnak. Pláne ha előtte volt már néhány kapcsolata az illetőnek, és a szülök azt látják, hogy csak úgy jönnek-mennek a különböző lányok.

2016. júl. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
72%
Kicsit régi a kérdés, de nem a barát és nem is anya fogja eldönteni, hogy ki megy és ki nem, hanem a külföldön élő rokonok, akik vendégül látják őket. ha nem akarnak idegent kerülgetni, akkor nem akarnak. Én sem akarnék. Nem vagytok se jegyesek, se házasok, együtt sem éltek. Mit keresnél ott?
2016. nov. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
27%
Igy van ez rugalmassàg kérdése pl az én rokonaim a pàromat szívesen làssàk nem is problémàznak ezen sztem ez nevetséges hogy attol mert nem hàzasok mi az a hatalmas ok hogy a nem mehet el vele !Am meg érdekes egy emberrel több nem oszt nem szoroz megérteném ha csak a pàrod szülei mennének és a többiek nem na de hogy csak te nem mehetsz ez eléggé érdekes sztem nem hinném hogy a rokonok àllnak a hàttérben!Én ha vendégül fogadnàm a rokonsàgot és véletlenül plusz1fő is jön nem azon az egy főn akadnêk ki hanem hogy a kedves anyós ennyire befolyàsolja a pici fiàt sztem ez rég rossz na meg a pàrja mellett sem tud kiàllni felnőtt ember nem ovodàs hogy utasitgatni kelljen nagyon vicces!
2016. nov. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
27%
Szóval a lényeg hogy én nem ilyen kis szarsàgokon akadnék ki hanem hogy ha a pàrom nem jöhetne velem !Én ultimàtumot adnék és keresnék olyat aki kiis tud àllni mellettem màsokkal szemben ez a természetes nem az hogy az anyukànak bólogat mint egy jol nevelt kiskutya!
2016. nov. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Mit nem lehet azon érteni hogy csak a család menjen? Nem ők döntenek hanem a meghívó fél.
2018. ápr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Azért lényeges kérdés az, hogyha valakinek komoly tervei vannak valakivel, arról általában már tudnak a rokonok. Ha a külföldi rokonokkal annyikommunikáció sincs, h " Dzsorzs bácsi, képzeld, már 2 éve udvarolok Matildnak", akkor ott vagy nincsenek komoly tervek, vagy olyan távoli rokonok, hogy tényleg majd csak feleség státuszodban fogják megtudni, hogy egyáltalán a világon vagy. nem az a gáz, hogy nem hívtak, hanem az, h se a párodnak, se a szüleinek nem jutott eszébe, h jelezze dzsordzs bácsiéknak, hogy lenne itt még valaki, aki már " szinte" családtag. MOndjuk remélem,a kiírás óta azért rendeződött a dolog...
2018. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!