Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom elmegy nélkülem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom elmegy nélkülem a családdal külföldre a rokonokhoz. Erre mi a helyes reakció? Önző vagyok, hogy nem értem meg, hogy én nem mehetek?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. 23 évesek vagyunk. Párom édesanyja kitalálta, hogy kimennek a rokonokhoz látogatóba külföldre, de én nem mehetek, mert csak a közvetlen családot hívták meg, ugyanis nem tudják, hogy már én is képben vagyok egy ideje.


Mindeközben a párom többször nyaralt már a mi családunkkal, így ezt nem érzem fernek.


Ki tudnám fizetni a saját részem, ha arról lenne szó...


Egy felnőtt embert miért és hogyan irányíthat így az anyja?


"Jönnöd kell, mert kivan fizetve az út, de a barátnőd nem jöhet, még nem vagytok amúgysem házasok!"


A párom szófogadóan egyetért az anyjával, ès természetesen menni fog, nélkülem.


A párom nevezett önzőnek, amiért ezt nem értem meg, és szerinte kellemetlen helyzetbe hoztam őt. Szerintem inkább ő engem... Szerintetek? Hol az igazság?


2016. júl. 7. 00:19
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
44%
Hát a kérdezőt nem fogja feleségül venni a barátja, sem most, sem később, ha ennyire erőszakos és kompromisszum helyett idegeneket szavaztat, hogy ugye biztosan őneki van igaza, mert akkor azt lehet a másik orra alá dörgölni... Az meg, hogy hány éve hálótársak, egyáltalán nem minősíti komolyabbá a kapcsolatot, két évnyi szex után sem lett sem a menyasszonya, sem a felesége, de még az élettársa sem, így felesleges a felháborodás, hogy ez igenis naggggyon komoly kapcsolat. Ha komoly lenne, akkor veled akarna nyaralni, ennyit erről.
2016. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Milyen rokonokhoz? Közeli? Távoli? Nem mindegy.

Amúgy ha anyós találta ki az utat, és meghivatta magukat, akkor jobb is, hogy nem mész.

Másrészt szerintem ezt a párodnak kellett volna megbeszelnie a rokonokkal, hogy gond lennél e, ne anyós döntse már el.

2016. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Legyen az, amit #20 mondott. Ha nagyon el szeretnél menni, akkor vegyetek ki a közelben egy szobát.
2016. júl. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
42%
Most megint itt tartunk, hogy csak az lehet komoly kapcsolat, ami házasság? menj már a francba, hogy jössz te ahhoz, hogy minősítsed az ő kapcsolatukat? Meg hogy nem fogja őt feleségül venni. 100x jobban feleségül venném őt, az írása alapján, mint téged, az biztos! Te egy erőszakos banya vagy, ha nő vagy egyáltalán, mert nem lehet elönteni, csak azt, hogy fröcsögsz itt össze vissza.
2016. júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
84%
Nézd egy nyaralás és egy rokonlátogatás nem ugyan az a kategória. Ráadásul ez tényleg olyan dolog amit nem te és nem a párod dönt el. Én ugyan még csak egy éve vagyok együtt a párommal,de olyan családi összejövetelre ahova nem hívják nem viszem el. Nyilván azokon a bulikon amiket a mi családunk szervez azokon ott van, de ha rokonhoz megyünk és nem emelik ki hogy jöhetne ő is akkor nem viszem magammal. Azt kell megértened, hogy ez nem rólad és nem ellened szól.
2016. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
65%

Akkor van baj, ha a párod túlságosan anyuci pici fiacskája és máskor is túlzottan ugrál neki. Ha az anyuka nagy befolyással van rá, irányítja kívülről és beleszól a kapcsolatotokba, életetekbe, az komoly baj lehet.


De ha most ezt a konkrét esetet nézzük, akkor szerintem lehetnél annyira nagyvonalú, hogy megvonod a vállad és nem foglalkozol vele. Szervezz magadnak akkorra te is valami elfoglaltságot, aztán érezzétek jól magatokat.

2016. júl. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
27%

Jogos, hogy szarul esik, de több dolgot is figyelembe kell venni. Amikor mi meghívjuk magunkhoz a pesti rokonainkat (4 gyerekes család), a mi házunkban szállásoljuk el őket, és azért a családi ház kapacitása is véges. A huszonéves gyerekek is a szüleikkel egy légtérben alszanak, mert csak így férünk el. Egy pár ebben a helyzetben kissé furán jönne ki, mindenkinek kínos lenne.

Ha egyébként is ritkán látják egymást, akkor a találkozó arról szól, hogy felelevenítik a szép emlékeket, hódolnak a közös hobbiknak, meg hasonlók, tehát a családi "hagyományokról". Nem téged akarnak kizárni, csak a régi időkhöz hasonlóan akarják eltölteni az időt.

Viszont a párod se egy gavallér, egyrészt ha vinni szeretne, megkérdezhette volna, hogy gond lenne-e, azért két év elég komolynak számít már, félig-meddig családtag vagy. Az meg, hogy te hozod kellemetlen helyzetbe, és te vagy az önző... hát ha az én pasim lenne, ma a kanapén aludna (átvitt értelemben).

Ha csak azért ért egyet az anyjával, mert ő az anyja, akkor nem ártana elbeszélgetni vele, mert anyuci pici fiával még a házasság után is nehéz saját családot alapítani.

2016. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt inkább az a probléma, hogy a barátod 2 év után sem közölte a távolabbi családjával, hogy te létezel.
2016. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
59%

Én sem értem az anyósékat.


TE nem vagy a közvetlen család tagja, 2 év után? Mert ha 2 hetes/pár hónapos kis kapcsolatról lenne szó, megérteném, ha nem vinnének.


De 2 éve a párod, nem az aktuális "dugópajtija" vagy.


Én a párommal még csak fél éve vagyok együtt, de a szülei máris mindent velem terveznek, mert látják hogy nagyon szeretjük egymást, segítjük egymást, gyakorlatilag a páromhoz tartozok, a közvetlen családhoz tartozok.


Szóval párod szüleinek a gondolkodása fura, valamint maga a párod is, mert nem állt ki melletted, valamint nem is közölte ezekkel a rokonokkal, hogy te vagy neki szerintem.

Ha olyan ok van az itthon hagyásodra, hogy nincs elég hely, akkor még megértem, de így, hogy te nem vagy "közvetlen családtag". Hát kérlek, ezek után a párom se lenne az.

2016. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Neked adok igazad, főleg, hogy fizetnéd is a részedet, más lenne, hogyha ő szakállukra szeretnél utazni. Meg 2 év, nem 2 hét...
2016. júl. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!