Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a ilyen helyzetben a párotok tudna segíteni, de nem teszi, akkor az hogy érintene titeket?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy nekem van egy tartozásom amit az anyám miatt kell fizetnem (kezes voltam), és nagyon megvisel lelkileg, idegileg, anyagilag az egész engem. Már a fele kb le van tudva, de még mindig van belőle 340.000 ft. A párommal 3 eve vagyunk egyutt, el is jegyzett. Gondolom, hogy le leszek osztva, a kerdesem miatt, de tudom, hogy konnyen tudna segiteni, mert joval jobb az anyagi helyzete, megsem ajanlja fel. Nektek ez hogy esne? Szarul erzem magam, hogy osztogatja a fellengzos, kozhelyes tanacsait, amit magamtol is tudok, latja, hogy mennyire ki vagyok az egesztol, es megse mondja, hogy tessek itt van valamennyi penz, nyomd bele, hogy teljen le hamarabb, vagy valami... En 76.000 ft-ert dolgozok, Ő meg 360.000 Ft-ot keres egy honapban. Ez csak nekem esik szarul? konnyen megtehetne, hogy segit, megsem teszi. Nem varnam el hogy fizesse ki helyettem az egeszet, de egy 30 ezret vagy mittudomen 1-1x segithetne szerintem. Szarul esik, hogy o egy honapban keres annyit, amennyit en meg vagy egy evig kell nyogjek, es nem segit, pedig konnyeden megtehetne. Nem fura ez egy 3 ev egyutt eles utan, hogy meg sem fordul a fejeben?
2016. szept. 13. 08:18
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 10-nek, azért kevesen állnak úgy neki, ha segítenek az anyjuknak, hogy "biztos át fog ba.szni". Elvégre a legtöbb anya nem szo.patja meg így a gyerekét. (Innen is csókoltatom a drága mamát!)


A kérdező írhatna kicsit bővebben is, mert az egy dolog, hogy a pasija nem csengeti egyben ki az egész összeget, de számoljuk ki, hogy marad neki kb. 50 ezer forintja egy hónapra.

Ha együtt laknak, akkor kétlem, hogy mindent felesben fizetnek, és bele kell fizetnie a rezsi felét, a kaja felét, és magának kell mindent megvennie a ruhától a tisztálkodó szerekig. Sehol sem írta, hogy külön kasszán vannak, vagy felesben fizetnek.

Márpedig ha nem feleznek, akkor a pasija így is elég jól támogatja, mert azt a kérdező is beismeri, hogy egyedül nem tudna megélni a keresetéből. Gondolom, kipótolja, ami hiányzik, és az bőven betakarja azt a 25 ezret, amit a hitelre kifizet. Van hol laknia, van mi ennie, be tud járni dolgozni (gondolom bérlet vagy kocsi oda is kell), van mit felvennie, stb.

Egy dolog, hogy a vőlegénye ki tudná csengetni a hitelét, de ez jó tanulópénz egy életre, hogy hitelt nem vegyen fel, és ne vállaljon kezességet, ne bízzon meg senkiben, és ne számítson arra, hogy majd más kihúzza a sza.rból.

2016. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Nő lennék, házasságot, gyereket, semmi esetre nem terveznék ilyen pasival. Azt a tartozást, minimum megbeszélni, megoldani kéne. Ezzel a hozzá állással, szerintem, szülés után, gyereknevelésnél is lesznek problémák.
2016. szept. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Én nem maradnék sokáig egy olyan kapcsolatban, ahol a kölcsönös segélynyújtás nincs jelen.

Egy jó kapcsolatban ha a párod szarban van, akkor megpróbálod kihúzni belőle.

Nyílvánvaló, hogy ez a "párod" oldaláról nem működik, te döntésed, hogy akarod-e folytatni. Én nem tenném.

2016. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
74%

Értem és megértem azokat a válaszolókat is, akik azt írták, hogy a párodnak "segíteni kellene", mégsem értek ezzel teljes egészében együtt.


Hoztál egy felelőtlen pénzügyi döntést, amivel jó előre ellehetetlenítetted magadat.

Ez az egész sztori teljesen független a párodtól, a pénztárcájától.


Jelenleg nincs is vagyonközösség köztetek (az sem biztos, hogy a leírtak alapján, ilyen feltétellel lesz is!).


Nem tartom normálisnak az ELVÁRÁSODAT, hogy segítenie KELLENE- engem az egészben ez az elvárásod zavar, miközben te minimálbérért dolgozol, amiről érvényes tiltás van... így is mindenképpen segít és eltart téged jelenleg is, amennyiben együtt éltek, mert a minimálbér alatt azért nem lehet tartósan minőségi életet élni, remélem, ebben azért egyetértünk.

(ha pedig most nem éltek együtt, a későbbiekben együtt fogtok, akkor is ez lesz a felállás: lehet, hogy nem a kezedbe nyomja oda azt a havi 10-20-30 akárhányezer forintot, de élhető körülményeket, rendes lakhatást, programokat stb. biztosít majd, amire neked JELENLEG NEM TELIK)


(a 360 eFt-os tartozásod a 33%-os letiltásoddal még a késedelmi kamatozás nélkül is legalább 1-1,5 évnyi futamidőt jelent)


Ezzel együtt természetesen a másik oldalról ha én lennék a jobbmódú fél, FELAJÁNLANÁM a segítségem, de csak akkor, ha nem érezném, hogy ELVÁROD a felelőtlenséged miatt.

Érted a különbséget, ugye?


Esetleg egy ötlet a jelenlegi helyzetedre:

Megkérdezheted, hogy nem tudna-e neked KÖLCSÖN adni 360 eFt-ot, amelyet te részletekben (pl. 25 vagy 30 eFt-onként, kb. olyan mértékben, ahogy most a letiltásod megy!) visszaadnál neki és természetesen hajlandó vagy erről kölcsönszerződést is kötni vele (más kérdés, ha nem kéri, de részedről így lenne korrekt- remélem, ezt már megtanultad a kezességvállalásod okozta ellehetetlenülésből!).


Ebbe én minden további nélkül belemennék akkor is, ha különkasszáznék (aminek egyáltalán nem vagyok híve tartós kapcsolatban, de ez egy másik kérdés).


Ezzel egyébként tőkét előtörlesztesz, így ha a 360 eFt az aktuális élő tartozásegyenleged, akkor a későbbiekben jelentkező kamatokat tudnád egy előtörlesztéssel "megspórolni".


Nagyon más a pénzügyi kultúrátok, ami egy tartós kapcsolatban szerintem van olyan lényeges, mint akár a szexuális kultúra, csak sokaknak nem preferencia :)


Egy kérdést egyébként a KÖLCSÖNről szerintem mindenképpen megér, erre azért nem tudok értelmes okot mondani, hogy miért utasítaná el (1,5 évre a 360 eFt-ja EHo nélkül ezekkel a "nagyszerű" alapkamatokkal is vagy 7eFt-ot kamatozna legfeljebb, szóval még komoly érvágást sem jelentene a párodnak).


Ha erre nemet mond, akkor gondolkodj el erősen, hogy mi a kapcsolatotok alapja.

Minden jót.

39N

2016. szept. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
76%
Ha ennyivel többet keresnék, biztosan segítenék és nem pár 10.000 Ft-al.
2016. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
60%
Vegre valaki ertelmes is, utolso, aki szinten nem erzi jogosnak, hogy a pasi a kerdezo anyukajanak hulyeseget torlessze, csak mert kapcsolatban vannak, es mert megtehetne... sokan azzal nincsenek tisztaban hogy aki jomodu, az pontosan azert jomodu mert nem szorja el a penzet mas rossz donteseire.
2016. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
60%
Minden terhet levennék a válladról, ami anyagiakat illeti - adnék is bármire -, de a hiteledet - ami házasként is CSAK A TIÉD lesz - NEM fizetném.
2016. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
85%

Most azon túl, hogy meg van a véleményem arról, akinek a pénz fontosabb, mint a párja lelki nyugalma, boldogsága, racionálisan nézve jó nagy barom a pasi, ha nem fizeti ki azonnal azt a tartozást.


Mennyi lehet a kamata egy végrehajtás alatt lévő tartozásnak? Egy normál személyi hitelt egy jó adós 10-15 százalék körüli kamattal kap meg. Ennek mennyi lehet a kamata? Évi 20 százalék? Reálisnak tűnik. Ez évente 340 ezer forint után 68 ezer forintnyi PÉNZKIDOBÁS. Legalább ezt szem előtt tarthatná a spúrkirály istenbarma, és kifizethetné a hitelt. Az a 68 ezer pénz akkor ott maradna a kasszában, el lehetne együtt költeni értelmesebb dolgokra, mint a bankot pénzelni belőle.


De vannak, akik szeretik szívatni a párjukat, szeretik leckéztetni a másikat. Végül is kell neki valami, amivel kompenzálja, hogy szar alak, pl. az, hogy többet keres.


Azokat a hozzászólókat nem értem, akik szerint hasra kell esni attól, hogy valaki több pénzt visz egy kapcsolatba. Egy kapcsolat nem csak a pénzről szól, alapvetően arról szól, hogy működjünk együtt, érezzük jól magunkat együtt. Értelmetlen is, és gyökér dolog is nem rendezni ezt az adósságot, ha az egyik fél ettől ki van idegileg. Kamatokkal pumpálni egy bankot vagy követeléskezelőt meg főleg nettó pénzkidobás.

2016. szept. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
51%

normál esetben kicsit nekem is furcsa lenne, hogy elvárod hogy fizesse.

de itt állítólag már nem holmi együtt járásról van szó, hanem jegyesek, családot terveznek együtt.

ha valakivel gyereket akarok, és vele akarom leélni az életemet, akkor nehogy már sajnáljam tőle a pénzemet, amikor segíthetnék is... nem értem én ezt, hogy már minden a saját kis pénzemről, meg saját kis cuccaimról szól, a másik meg kit érdekel. 340ezer pedig azért nem olyan rohadt nagy összeg. nyilván annak akinek 76ezer a fizetése, annak elég kellemetlen. de azért nem sok millió tartozásról van szó.

elvárni nem várhatod el hogy fizessen, de nekem is rosszul esne. biztosan megkérdezném tőle, hogy miért nem akar segíteni nekem. ha máskor is volt már olyan helyzet, hogy cserben hagyott, akkor nagyon fontolóra venném, hogy vele maradjak-e. írják hogy te voltál a hülye, amiért belementél ebbe, de nem tudom ezeknek milyen házassága lesz, ha csak a jóban tartanak ki a másik mellett. vagy van egy ilyen szabály, hogy csak a házasság utáni rosszban állok a másik mellé, vagy mi? :D

azt nem tudom, hogy ki tenne olyat, hogy nem segít az anyjának, ha az megkérné... persze ha sejthetted, hogy ez lesz, mert az anyuka sosem állt valami jól, akkor hülyeség volt. de én pl nem nagyon lennék képes rá, hogy ne segítsek annak aki eltartott meg felnevelt, minden jóval ellátott...

2016. szept. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
51%
Kivancsi lennek a valaszokra, abban az esetben, ha azt irnam, hogy "A volegenyem havonta millios osszegeket keres, megsem akarja kifizetni a diakhitelemet? Olyan gonosz. Szakitsak vele?". Nalunk ez a szituacio kb. de meg otlet szintjen sem merult fel bennem soha, hogy neki ehhez barmi koze is lenne. Edesanyam rosszul felvett hitelehez meg plane mi koze van?
2016. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!