Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a ilyen helyzetben a párotok tudna segíteni, de nem teszi, akkor az hogy érintene titeket?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy nekem van egy tartozásom amit az anyám miatt kell fizetnem (kezes voltam), és nagyon megvisel lelkileg, idegileg, anyagilag az egész engem. Már a fele kb le van tudva, de még mindig van belőle 340.000 ft. A párommal 3 eve vagyunk egyutt, el is jegyzett. Gondolom, hogy le leszek osztva, a kerdesem miatt, de tudom, hogy konnyen tudna segiteni, mert joval jobb az anyagi helyzete, megsem ajanlja fel. Nektek ez hogy esne? Szarul erzem magam, hogy osztogatja a fellengzos, kozhelyes tanacsait, amit magamtol is tudok, latja, hogy mennyire ki vagyok az egesztol, es megse mondja, hogy tessek itt van valamennyi penz, nyomd bele, hogy teljen le hamarabb, vagy valami... En 76.000 ft-ert dolgozok, Ő meg 360.000 Ft-ot keres egy honapban. Ez csak nekem esik szarul? konnyen megtehetne, hogy segit, megsem teszi. Nem varnam el hogy fizesse ki helyettem az egeszet, de egy 30 ezret vagy mittudomen 1-1x segithetne szerintem. Szarul esik, hogy o egy honapban keres annyit, amennyit en meg vagy egy evig kell nyogjek, es nem segit, pedig konnyeden megtehetne. Nem fura ez egy 3 ev egyutt eles utan, hogy meg sem fordul a fejeben?
2016. szept. 13. 08:18
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, a további válaszokat olvasva kicsit átértékeltem a dolgot.


A 14-es válaszoló pl írja, hogy:

"..lehet, hogy nem a kezedbe nyomja oda azt a havi 10-20-30 akárhányezer forintot, de élhető körülményeket, rendes lakhatást, programokat stb. biztosít majd, amire neked JELENLEG NEM TELIK)."


Persze a jelenlegi helyzetet nem ismerjük, mivel csak annyit írtál le, hogy együtt éltek, de a költségek megosztását nem...

2016. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
85%

Igen kedves diákhiteles, ha úgy áll az eset, mint a kérdezőnél, hogy


"Szarul erzem magam, hogy osztogatja a fellengzos, kozhelyes tanacsait, amit magamtol is tudok, latja, hogy mennyire ki vagyok az egesztol"


Szóval, ha látja, hogy téged ez kiborít, nehezen birkózol meg a dologgal, és anyagi segítség helyett inkább beszólogat, akkor azt tanácsolnám, hogy szakíts vele.


Ugyanezt mondanám akkor is, ha éhes lennél, mert egész nap nem ettél, nála meg tele a hűtő, de mégsem ad enni. Hanem azt mondja, hogy tereld el a figyelmed, drágám, fussál két kört, akkor átmegy a vér a gyomrodból a lábadba, igyál sok vizet, az eltelít, és akkor majd elmúlik.


De bármilyen más esetben is ez lenne a véleményem. Ha pl. költöznél, de nem segítene, mert ha szétszeded lapra, és tízszer fordulsz, csak le tudod egyedül is cipelni a könyvespolcot meg a gardróbot. Mi köze hozzá, nem az ő bútora?


Ha utazol, hiába ér rá, nem vinne ki a reptérre, menjél taxival vagy BKV-val, oldd meg, cipeld a bőröndöd stb. Végül is ő nem utazik.



Na, ezek azok a díszhímek, akiknél szigorúan külön kell mosni, mosson magára a hülyéje, ha zavarja, hogy mocskos a ruhája. Akiknél meg kell tanulni egy személyre főzni, egyen, amit akar. Akiktől meg kell tagadni a szexet, oldja meg azt is egyedül :)

2016. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is elég, hogy eltart, én sem hagynám, hogy egy gazdálkodni nem tudó anyós lehúzzon magával. Azt is mindig mondom, hogy ne pénzt adjunk azok kezébe, akik nem tudnak bánni vele, hanem segítsünk másképp.
2016. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
22-es ezek fokepp udvariassagi helyzetek, amiket te leirsz (borond, repterre kivitel), nem egyenranguak azzal hogy valaki csupa szeretetbol egy masik ember hitelet torlessze. Attol hogy nem lennek hajlando aposom/anyosom hitelet torleszteni, attol meg cipelnem a szatyraikat es a repterre is kivinnem oket, de a penzugyi meggondolatlansaguk tovabbra sem az en problemam. Plane nem a penztarcame.
2016. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
78%

"22-es ezek fokepp udvariassagi helyzetek, amiket te leirsz (borond, repterre kivitel), nem egyenranguak azzal hogy valaki csupa szeretetbol egy masik ember hitelet torlessze."


Már hogy a francba ne lenne egyenrangú? Ugyanaz a szituáció: tudna segíteni, de nem akar. Teljesen mindegy, miért: smucig, lusta stb., valamiért nem akar tenni a kapcsolatért, a szeretett másik emberért, hanem magára hagyja a bajban. Sajnálom, hogy neked a pénz fontosabb, mint a szeretett ember lelki nyugalma. És itt nem milliókról van szó, hanem pár százezer forintról, amibe nem rokkanna bele. És nem vadidegenen kell segíteni, hanem a párján, az élettársán, akit eljegyzett, akivel közös családot tervez.


Én a kérdező helyében közölném: szar kedvem van, nyomaszt ez a hitel, ezért nincs vacsora, nincs szex, nincs vasalt ing stb. Komolyan meggondolnám, tegyek-e bármit egy ilyen emberért, aki hagyja, hogy hónapokon, éveken át szívasson egy követeléskezelő, és közben még "okos tanácsokat" is osztogatna.

2016. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
35%
Hat, azert egy tobbszazezres hitel visszatorleszteset ne vegyuk mar egy kalap ala egy szatyor cipelessel vagy egy fuvarral. Gondok vannak itt a fejekben... a kerdezo maga vallalta a parjatol (es annak jovedelmetol) fuggetlenul a kezesseget. Nem a parja gondja, neki tovabbra sincs semmi koze anyuka meggondolatlan hiteleihez, de ettol fuggetlenul feltetelezem hogy nem bunko vele, es segit neki, ha cipekednie kell mondjuk. De en nem ertem ezt a (fokepp magyar, mert mashol ilyet meg nem tapasztaltam) mentalitast, hogy akinek van, annak kotelessege szeretetbol szetosztogatni minden meggondolatlan rokonnak kulonben irgumburgum es milyen gonosz. Nem. Akinek van, annak pontosan azert van, mert nem finanszirozza mindenki hulye hiteleit szeretetbol.
2016. szept. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
54%

Hát, a te fejedben vannak gondok, szerintem. Mint Lázár Jánosnak, aki szerint mindenki annyit is ér, amennyije van. Nálam kicsit már az értékrend.


A több százezres hitel egy olyan nőnek a tartozása, akivel együtt akar élni, közös gyereket, családot akar. Mi lesz még a következő 50-60 évben, amit ezzel a nővel tervez? Bármikor változhat a helyzet, ő is kerülhet rossz anyagi helyzetbe, ezerszer visszakaphatja még azt a pénzt... Ha valakivel közös jövőt tervez az ember, akkor ne csak az öröm legyen közös, de a gond is. Nem gondolod?


Nem, persze, hogy nem. Mindegy, sok szerencsét az életben.


Apropó, a szatyor cipelésben amúgy szintén van valami határ? 10 kilóig cipelsz, de pl. a kanapét már nem segítenél lehozni a földszintre? A fuvarozásban mi a limit? A sarokig még OK, de ha Bécsbe kell kiugrani érte, mert ott szállt le a repcsi a vihar miatt, akkor már intézze egyedül? Más területen is vannak ilyen határok, hogy meddig OK valakitől segítséget kérni, akivel együtt éltek, együtt tervezitek a jövőt?


(Szerencsére nálunk ez nem így megy. Amiben kell, segítünk egymásnak, kérni sem nagyon kell.)

2016. szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
51%

Az a baj, hogy te tovabbra is udvariassgi kerdeskent szeretned ezt kezelni, a hasonlatod is ezt mutatja. De ez nem az. Ez penzugy, akarkinek a penzugyeirol is van szo. De pl. tegyuk fel hogy kifizeti az adossagot pasi, es szakitanak. Aztan lesz uj kapcsolata es ott is kifizet valami hasonlot jofejsegbol, akkor 40 evesen hol fog tartani? 10x baratnonek/baratno anyukajanak kifizetgette az adossagait? Nem. Bocs. Nem veletlen hogy a hitel es a mar meglevo kulonvagyon az egyetlen amivel nem kozoskodsz hazassagban sem, hacsaknem egyutt veszitek fel.

En ebben a helyzetben nagyon szivesen adnek tanacsot anyukanak is, paromnak, nagyon szivesen leulok vele es egyutt leirjuk, atcsoportositjuk a kiadasokat es megnezzuk hogyan lehet kijutni a kakibol, es hogyan lehet a jovore nezve ezt elkerulni, probalnek neki minel jobb megtakaritasi lehetosegeket keresni, hogy elkeruljuk az ilyen szitukat kesobb, mert ez segitseg. Ez a "megtanitom halaszni ahelyett hogy adnek neki halat" peldaja.

2016. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
46%

" a kerdezo maga vallalta a parjatol (es annak jovedelmetol) fuggetlenul a kezesseget. Nem a parja gondja, neki tovabbra sincs semmi koze anyuka meggondolatlan hiteleihez"

senki nem is mondta, hogy bármi köze lenne hozzá, vagy kötelessége lenne fizetni. mégis a legtöbben érzik, hogy talán mégis segíteni kéne annak a szerencsétlennek, hogy ne dögöljön meg.

"De en nem ertem ezt a (fokepp magyar, mert mashol ilyet meg nem tapasztaltam) mentalitast, hogy akinek van, annak kotelessege szeretetbol szetosztogatni minden meggondolatlan rokonnak kulonben irgumburgum es milyen gonosz. Nem. Akinek van, annak pontosan azert van, mert nem finanszirozza mindenki hulye hiteleit szeretetbol."

milyen minden meggondolatlan rokonnak? nem rokonnak, a barátnőjének. nyilván, ha az anyja szenvedne a hitelének a visszafizetésével nem fordulna a leendő férjhez, hogy fizesse már be. egyetlen egy embernek kéne segítenie, akit a feleségének és gyermekei anyjának akar...

nem hiszem, hogy a földhöz vágná a férfit, ha segítene visszafizetni egy 340ezres hitelt.


elgondolkodtató, hogy majd ha házasok lesztek, akkor is külön kassza lesz? jön a gyerek, te még fizeted anyád hitelét, de közben a gyerekre, kajára, rezsire, mindenre kéne adnod még a felét is a ráfordításoknak, mert ugye a férjed nem segít, csak a maga részét fizeti, a többiből meg eléldegél? ez akkor lesz jó még, amikor nem tudsz dolgozni mert terhes vagy. :D

2016. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%

"egyetlen egy embernek kéne segítenie, akit a feleségének és gyermekei anyjának akar... " - jó, ezeket a jól hangzó szövegeket hagyjuk akkorra, amikor már valóban az lesz a kérdező (egyelőre ő a barátnője, és vannak terveik - ezért is írtam, hogy mi van ha a későbbiekben szétmennek? A pasinak még akár 10 hasonló helyzetet kellene finanszíroznia?), mert az természetesen más helyzet.

"nem hiszem, hogy a földhöz vágná a férfit, ha segítene visszafizetni egy 340ezres hitelt. " - ez ugye az a magyar mentalitás, amit írtam. Hát van neki, miért ne fizetné ki?! Mert nem az ő dolga. Akik ilyen hitelekbe keverednek nem arról híresek, hogy egyszer csak megtanulnak némi pénzügyi intelligenciát. Ha x év múlva megint ez lesz, akkor a hapsi megint fizessen? Nem. Ezért írtam, hogy segítenék, de nem azzal, hogy elintézem helyettük a gondjaikat. Abból ember még nem tanult. Megtanítanám őket "halászni" a népszerű hasonlat alapján, de a hitelét nem fizetném ki, mert akkor 10 év múlva is pont ugyanott fognak tartani, pont azért mert tudják, hogy mindig ott van valaki, aki kihúzza őket a bajból, ahelyett, hogy megtanulnának racionális döntéseket hozni. És ehhez a szatyor cipelésnek továbbra sincs semmi köze...

2016. szept. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!