Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a ilyen helyzetben a párotok tudna segíteni, de nem teszi, akkor az hogy érintene titeket?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy nekem van egy tartozásom amit az anyám miatt kell fizetnem (kezes voltam), és nagyon megvisel lelkileg, idegileg, anyagilag az egész engem. Már a fele kb le van tudva, de még mindig van belőle 340.000 ft. A párommal 3 eve vagyunk egyutt, el is jegyzett. Gondolom, hogy le leszek osztva, a kerdesem miatt, de tudom, hogy konnyen tudna segiteni, mert joval jobb az anyagi helyzete, megsem ajanlja fel. Nektek ez hogy esne? Szarul erzem magam, hogy osztogatja a fellengzos, kozhelyes tanacsait, amit magamtol is tudok, latja, hogy mennyire ki vagyok az egesztol, es megse mondja, hogy tessek itt van valamennyi penz, nyomd bele, hogy teljen le hamarabb, vagy valami... En 76.000 ft-ert dolgozok, Ő meg 360.000 Ft-ot keres egy honapban. Ez csak nekem esik szarul? konnyen megtehetne, hogy segit, megsem teszi. Nem varnam el hogy fizesse ki helyettem az egeszet, de egy 30 ezret vagy mittudomen 1-1x segithetne szerintem. Szarul esik, hogy o egy honapban keres annyit, amennyit en meg vagy egy evig kell nyogjek, es nem segit, pedig konnyeden megtehetne. Nem fura ez egy 3 ev egyutt eles utan, hogy meg sem fordul a fejeben?
2016. szept. 13. 08:18
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

"jó, ezeket a jól hangzó szövegeket hagyjuk akkorra, amikor már valóban az lesz a kérdező (egyelőre ő a barátnője, és vannak terveik - ezért is írtam, hogy mi van ha a későbbiekben szétmennek? "


Tudtommal, semmi jele annak, hogy szétmennek. Egyelőre családot akarnak. Ahol 340 ezer szaros magyar forintot nem mer odaadni az egyik a másiknak, ott ne akarjon gyereket sem, mert az ennél kicsit nagyobb rizikó meg felelősség.


"nem hiszem, hogy a földhöz vágná a férfit, ha segítene visszafizetni egy 340ezres hitelt. " - ez ugye az a magyar mentalitás, amit írtam. Hát van neki, miért ne fizetné ki?! Mert nem az ő dolga. Akik ilyen hitelekbe keverednek nem arról híresek, hogy egyszer csak megtanulnak némi pénzügyi intelligenciát."


Te olvasni sem tudsz, csak előítéleteskedsz, és kárörvendeni tudsz azokon, akiknek anyagi nehézségei vannak. Ez a hölgy, a kérdező, nem vett fel hitelt. Az anyja vette fel, ő csak kezes volt. Miért venne fel hitelt felelőtlenül újra, hiszen korábban sem tett ilyet?

2016. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

"Te olvasni sem tudsz, csak előítéleteskedsz, és kárörvendeni tudsz azokon, akiknek anyagi nehézségei vannak. Ez a hölgy, a kérdező, nem vett fel hitelt. Az anyja vette fel, ő csak kezes volt. Miért venne fel hitelt felelőtlenül újra, hiszen korábban sem tett ilyet?" - sehol nem kárörvendtem, de még csak előítéletem sem volt, amit leírtam az tény. Szomorú, de sajnos ez van.

"Ez a hölgy, a kérdező, nem vett fel hitelt. Az anyja vette fel, ő csak kezes volt. Miért venne fel hitelt felelőtlenül újra, hiszen korábban sem tett ilyet?" - lényegtelen, akkor felelőtlen embereknek lehet újra kezese, mert "ő az anyukám, apukám stb.". Az eredmény ugyanaz sajnos: újabb és újabb ehhez hasonló kisebb összegű hitelek, amikbe bele tudják őt érzelmi alapon rángatni. Ennyi erővel te is csak rögtön ítéletet mondasz felettem, pedig sehol nem írtam, hogy nem segítenék. Segítenék, de úgy hogy annak értelme is legyen.

2016. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Akik írják, hogy hagyja el, lépjen le stb. azoknak most komolyan mennyi eszük van? Otthagyná, a 76 ezer forint fizetéséből kéne egyedül fenntartani magát + még a hitelt is fizetni. Senki nem gondolkodik csak osztja hogy mekkora köcsög a pasi meg hagyja el egyből.. Szép emberek vannak itt is.

Ha nem is fizeti ki helyetted a hitelt, gondolom másban ő fizet többet emiatt lakbér, rezsi kaja stb..

2016. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Kedves 75%-os!


Szóval neked az a kiindulási alapod, hogy úgyis szakítanak, ha nem, a kérdező akkor is egész életében folyamatosan fogja felvenni a hiteleket, hogy a pasiját kisemmizze. Csodálatos jóstehetség vagy, remélem, a szombati lottósorsoláson kihúzzák a számaidat, és boldogan elmerülhetsz a pénzben. (Amiből senkinek egy fillért se adj semmiképp!).


Ha mégsem húznák ki a számaidat, akkor viszont, légy szíves, hagyd már abba az extrém rossz szcenáriókról való képzelgést.

Maradjunk a normál szcenáriónál, amelyben adott két ember, akik elég jól megvannak, és együtt akarnak maradni. Az én szcenáriómban együtt maradnak még 10-20-30 évig, és lesznek gyerekeik. A nő meg nem hinném, hogy az anyjának (akivel leírása szerint már nem ápol jó kapcsolatot) még sok hitelt felvenne.

2016. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
34-es ilyet sehol sem mondtam. De attol meg tovabbra sem kell kifizetni mindenhol mindenki hitelet szeretet/szerelem alapon. Ahogy azt is leirtam hogy segitenek neki (aminek meg ertelme is van). De nagyon megfogtad a lenyeget, tenyleg... :'D.
2016. szept. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

"Akik írják, hogy hagyja el, lépjen le stb. azoknak most komolyan mennyi eszük van? Otthagyná, a 76 ezer forint fizetéséből kéne egyedül fenntartani magát + még a hitelt is fizetni."


Most is ez a helyzet, ahogy látom...

2016. szept. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
67%

""Akik írják, hogy hagyja el, lépjen le stb. azoknak most komolyan mennyi eszük van? Otthagyná, a 76 ezer forint fizetéséből kéne egyedül fenntartani magát + még a hitelt is fizetni."


Most is ez a helyzet, ahogy látom..."


amúgy tényleg. lol


"Senki nem gondolkodik csak osztja hogy mekkora köcsög a pasi meg hagyja el egyből.. Szép emberek vannak itt is. "


a mondandódból az derül ki, mintha azért kéne vele maradnia, mert addig is legalább könnyebb a csajnak. tehát te azt pártolod, hogy maradjon vele azért, hogy segítsen neki az anyagiakban?

arról meg nem írt, hogy másba többet fizetne bele a férfi. de ha másba többet fizet bele, akkor közvetve mégiscsak a hitelét fizeti.


"Ahogy azt is leirtam hogy segitenek neki (aminek meg ertelme is van)"

hogy segítenél neki mégis, hogy annak értelme legyen?


én biztosan kifizetném a hitelét, ha már vele akarok lenni úgyis. mégha aztán szakítunk/el is válunk, nem 340ezer miatt fogom a földhöz csapkodni magam. :D

nyilván később megbeszéljük a hitel ügyeket, és ha valami balf aszságot akar csinálni, akkor majd szólok neki hogy ezt talán nem kéne. probléma megoldva, nem vesz fel többet meggondolatlanul hitelt, és nem kell szenvednie hogy kifizesse a mostanit.

2016. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem fizesse ki ő egybe, aztán neki törleszd. Így legalább nem lenne kamat. Bár ilyen spúr pasi tuti kamatot számolna föl :D
2016. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!