Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Veletek is türelmetlenül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Veletek is türelmetlenül beszél a párotok sokszor, amit észre sem vesz?

Figyelt kérdés
Fél éve vagyunk együtt, 30 körüliek vagyunk, és az a tapasztalatom, hogy a nőnek mindig többet kell eltűrnie, a férfiak ezt kívánják meg. Hogy én legyek türelmes velük, de a mostani párom is sokszor úgy szól hozzám, hogy rosszul esik. Ő ezt észre sem veszi..nem nagy dolgokról van szó, csak szerintem ő is beszélhetne velem hasonló tisztelettel, mint ahogy én beszélek vele. Más részről kezdem megunni, hogy nem vesz nekem semmit, mikor tudja, hogy bármivel el lehet engem varázsolni. Csak azért sem. Más kapcsolatban is nagyon gyakran vélem felfedezni, hogy a nőknek el kell tűrnie, hogy nem beszél velük valami tisztelettudóan a férjük, vagy párjuk, illetve megengednek maguknak olyan stílust, amit fordítva nehezményeznének, ebben biztos vagyok. Kinek mi a véleménye erről?
2016. okt. 11. 10:57
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
20-as vagyok, persze ez nem azt jelenti, hogy mindent el kell tűrni, én nagyon nem vagyok az a megalázkodó típus.. viszont mindig szép szóval kell hatni rájuk és HIGGADTAN MEGBESZÉLNI a dolgokat. Persze csak röviden, hisz a férfiak nem szeretik a hosszas lelkizést. Sajnos ez van, ezt el kell fogadnunk, ezektől a pasis dolgoktól függetlenül nagyon szeretjük egymást a párommal és ő az, akiért érdemes visszavennem kicsit a női büszkeségemből. Mérlegelni kell, megéri e!
2016. okt. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
"ahogy okos és tapasztalt anyukám is mondja - tényleg mindig a nőnek kell okosnak lennie és türelmesnek. :)"--> nem anyukád ellen mondom, de engem ez az álláspont kiborít: miért is kell mindig a nőnek okosabbnak lennie? a férfiak ezek szerint valami csököttagyúak? nem hiszem! szerintem pont az ilyen álláspontot nem szabad hirdetni, mert még jobban hagyja érvényesülni a férfiaknak ezt az általánosan, és tévesen elfogadott bunkóskodását. Én is úgy gondolom, hogy nem kell ezt elfogadni. De rengeteg olyan férfit és párkapcsolatot ismerek aki így él. Iskolától, kortól, anyagi helyzettől függetlenül.
2016. okt. 11. 13:23
 23/50 A kérdező kommentje:
19-es: én is úgy gondolom, hogy fél év után még baromi korai tőle ez a viselkedés. ehhez van esze
2016. okt. 11. 13:25
 24/50 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell mindig tűrnünk. Az én párom is hajlamos az ilyesmire, de próbálom vele érzékeltetni, hogy nagyon nem okés az, hogyha a melóhelyén felcseszik az agyát, és rajtam tölti ki. Mert ha én nem teszem ezt vele, elvárom, hogy ő se tegye.
2016. okt. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

Bizonyított tény, hogy a nők (statisztikai átlagban) empatikusabbak. Talán ezért társadalmi elvárás, hogy mi legyünk a türelmesebbek. Ehhez azért hozzátenném, hogy az empátia nem genetikai adottság, hanem egy fejleszthető képesség, és mind a férfiak, mind a nők képesek magukban fejleszteni. Talán csak annyiban tudom elfogadni a "nő legyen türelmesebb" kijelentést, hogy mivel valóban egy fokkal előrébb járok empátiában, mint a párom, ezért tudok neki irányt mutatni. Ez nem azt jelenti, hogy mindent tolerálok, elfogadok. Én is igénylem az empátiát, ezért - fogalmazzunk így - igyekszem segíteni a fejlődését.


Egyébként azt sem tartom igaznak, hogy a férfiak ne igényelnék a "lelkizést". Én több olyan férfit ismerek, akik nagyon is igénylik. És mivel nekem fontosak a mély beszélgetések, olyan társat választottam, aki szintén igényli. (De nem ő az egyetlen, általam ismert férfi, aki igényli.)

2016. okt. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:

Paradox módon az én párom is lelkizős típus, azonban még is nagyon határozott elképzelései vannak a világ dolgairól, aminek az az eredménye, hogy egy-egy beszélgetést hamarabb unok meg én, mint ő, mivel a véleménycserét ő inkább úgy értelmezi, hogy az én véleményemet lecseréljük az övére. jó utóbbit eltúloztam hogy humoros legyen, de van benne jó adag igazság is. Azzal pedig telesen egyetértek (megint csak itt vagyok okos, nem a párom előtt..), hogy a fejletlenebb empatikus képességeket kicsit túlzás lenne általános enyhítő körülményként értelmezni. Ennek ellenére - megint csak a most tárgyalt sztereotípiára gondolva- rengetegszer hallom férfiaktól, hogy magukat ehhez hasonló érvekkel mentik fel az adott helyzetből: mert én férfi vagyok, mert én nem bírom a..ezt...azt...mert én utálok mosogatni...

khm...megfogalmazódott bennem az, hogy: én is, csak én ennek ELLENÉRE megteszem. Tehát férfiak.elég azokból az önfelmentésekből mi szerint bizonyos előjogok azért illetnek benneteket, mert ti ilyenek vagytok, stb. tessék fejlődni. a világ megváltozott. mi nők is rengeteget dolgozunk, multifunkcionálisak vagyunk és nem szorulunk rátok többé sem érzelmileg, sem anyagilag. és nem, ez nem feminista szöveg (ezt is túl hirtelen mondjátok rá egy két nő véleményére, mint a hiszti jelzőt), hanem az az igazság, amivel szembe kell nézni. Elnézést kérek azoktól, akik már túl vannak ezen az eszmefuttatáson.

2016. okt. 11. 14:01
 27/50 anonim ***** válasza:

20-as és 21-es vagyok. Nyilván nem úgy értettem, hogy mindent el kell tűrni:) Akkor kicsit félreérthető voltam. Ha alapból bunkón viselkedne/beszélne, én sem tűrném egy percig sem. Én itt a tipikus érzékeny női lélek kontra nyers férfi stílus helyzetre gondoltam, hogy pl nem szeretne mély lelkizésbe bonyolódni, és számára nem is feltétlen sértő az, ami számunkra igen. Apróságokra gondolok csak.

Ha egy férfivel meg lehet osztani a házimunkát, nem dohányzik, nem iszik, nem járkál el a haverokkal, értelmes hobbija van, kultúrális programokra is folyamatosan eljárunk, és minden más is jól működik a kapcsolatunkban, szerintem igazán el lehet nézni azt, ha 1-1 ilyen "pasis" tulajdonsága megvan, pl nem vált át rögtön pincsikutyába, ha mondjuk nekem nem tetszik valami. Mert sok nő szerintem hajlamos túlzásba esni sértődés téren is.

2016. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:

"Ha egy férfivel meg lehet osztani a házimunkát, nem dohányzik, nem iszik, nem járkál el a haverokkal, értelmes hobbija van, kultúrális programokra is folyamatosan eljárunk, és minden más is jól működik a kapcsolatunkban"


És ha egyáltalán ez a férfi létezik...

2016. okt. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:
27-es, aki egyben a 20-as és 21-es is:) igen, tudom ám, hogy így gondoltad, sőt..az a meredek, hogy teljesen egyetértek Veled egyébként, és egyébként én is ezt a példát láttam otthon, hogy anyukám mindig toleráns volt az ilyen apróbb figyelmetlenségeket rendszeresen eleresztette a füle mellett, és igyekezett harmonikus családi szférát teremteni, ami sikerült is neki. és apámmal a mai napig együtt vannak szeretetben már 45 éve. Ezzel szemben viszont én nehezen teszem túl magam azon, ha igazságtalanul bunkók velem. Pl: menj már odébb, útban vagy...vagy: mondok valamit, amire ő: nyugi picim nem kell idegeskedni (de ő pl mondhatja a magáét bármikor). Szóval...ezek olyan dolgok, hogy én azt érzem, hogy amit szabad Jupiternek...és ez nem fair.
2016. okt. 11. 15:13
 30/50 anonim ***** válasza:
Azért írtam, mert a párom ilyen. :) És ezért mondom azt, hogy bizonyos esetekben szerintem elnézhető az, ha nem lelkizik annyit velünk.. mert vannak fontosabb dolgok is, nem lehet mindig minden tökéletesen úgy, ahogy nekünk jó.
2016. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!