Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » El akarom hagyni a párom, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El akarom hagyni a párom, de kiderült, hogy súlyos betegsége van. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kapcsolatunk már régóta nem működik. Nem szeretem, nem vonzódok már hozzá, külön szobába is alszom tőle, közös anyagi terhek tartanak össze vele. Részemről idegtépő kényszer az egész legszivesebben világgá mennék tőle. Ráadásul ő iszonyatosan ragaszkodik annak ellenére, hogy tudja, hogy el akarom hagyniés semmilyen közös jövőt nem látok. Mindezek tetejébe kiderült, hogy vastagbél daganata van. Lehet hogy bunkó lelketlen vagyok és önző, de akkor sem akarok vele maradni és végigcsinálni amit kell. Egyszerűen úgy érzem nincs hozzá közöm, semmilyen érzelmj szál nem fűz hozzá. A családom sajnálja és mindenki szemébe szemét vagyok, holott tudják, hogy már régóta érik ez a dolog. Amúgy is nagyon ki vagyok idegileg, hogy egy olyan ember tapad rám aki iránt semmit nem érzek és még a lelkiterrort is mindenki rám teszi, hogy szemét vagyok. Tényleg szemét vagyok? Lelkiismeretfurdalásom van, de belül azt gondolom bárcsak rég leléptem volna. A pulzusom alapból gyakran 110-120 körül van annyit szorongok és éjjel aludni sem tudok. Lassan a munkámat sem tudom elvégezni úgy kikészülök, folyton xarul érzem magam, mert pórázt érzek a nyakamon. Fiatal vagyok még , 30 alatti, szeretnék normális kapcsolatot és családot, nem olyanba elcseszni az időmet ahova már nem tartozom. Ti mit tennétek? Én vagyok a női fél.
2017. jan. 29. 10:12
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj ezzel az emberrel, hogy érzelmileg zsarol téged. Veled az a baj hogy mások véleményére túlságosan hallgatsz, de megértelek abból a szempontból, hogy ez valóban kényes kérdés. Mert ugye hamarabb kellett volna lépned, sajnos most visszaütött a halogatás, de én is jártam már így más szitukban, tudom, milyen rossz az amikor azzal szembesülök, hogy már régen meg kellett volna tennem valamit és most baj van...


Szóval, elmondom, én mit csinálnék. Szakítanék vele, szépen, kedvesen, de határozottan. Elmondanám neki, hogy sajnálom ami most vele történik, aggódok érte, és barátként számíthat rám - de társként már nem. A részemről régen vége, és sajnálom amiért halogattam ezt a lépést, mert ha korábban megteszem, mára talán mindketten boldogok lennénk valaki mással.

Ha jön a lelki zsarolás, mutass rá, hogy ez az. Mondd ki, hogy ez egy lelki zsarolás, és te nem vagy hajlandó bűntudatot érezni valami miatt ami nem a te felelősséged. Ha azt mondja hogy miattad lett beteg, akkor mutass rá, hogy ez badarság. Senki sem lesz rákos azért mert megromlik valakivel a kapcsolata és veszekednek egymással. De ha így érzi, rendben van, most elhagyod, hogy meggyógyulhasson. Hidd el, gyorsan vissza fogja vonni a vádaskodást.


A rokonságnak pedig ugyanezt lehet mondani: már régen érett a helyzet, barátként természetesen támogatod, de most szépen elköltözöl tőle mert bár az időzítés rossz, de a párkapcsolatnak vége. Ha pedig szidalmaznak, mutass rá nekik is, hogy 1. semmi közük mások életéhez 2. fogalmuk sincs a kapcsolatotok állapotáról, vaktában ítélkeznek 3. nem segítenek neki azzal, hogy feleslegesen keltik a feszültséget.


Ne érdekeljen mások véleménye, negatív kritikája. A te életed a tiéd, nem kell másoknak megfelelned.

2017. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy borzasztó makacs ember! Mindenbe! Amikor valamilyen helyzet kilátástalan ha reálisan nézzük (most nem a betegségre, hanem bármi másra gondolok), ő akkor sem képes soha semmiről belátni, hogy mikor elég! mindenhez borzasztó erőszakosan és makacsul ragaszkodik amit a fejébe vesz! Nagyon nehéz vele dűlőre jutni, mindig csak az lehet, amit ő akar. Engem is sokáig akart manipulálni, meg hagytam is magam, ami kettőnket illet. Belém akarta mindenáron magyarázni, hogy szeretem, mindegy volt neki hogy mennyire ellenkezek. Jó nagy hülye vagyok, hogy hagytam! De akartam még kb fél éve menteni a kapcsolatot, de nem ment, fullasztott.... :( Most meg már a szexet se kívánom vele.... Tudunk hülyéskedni meg jókat nevetni együtt még mindig, de az én lelkem szabadulna. 4éve tart.
2017. jan. 29. 10:49
 13/45 kolosszus22 ***** válasza:
32%
Nem most kellene kapálóznod, már régóta egy rakás szar a kapcsolatod a leírásod szerint. Már akkor szakítanod kellett volna, de hát az anyagiak, meg a kényelem nagy úr. Állítom, ha nem lenne beteg, még mindig vele maradnál kényelemből, csak a betegség már ugye rád is rak bizonyos terheket és felelősséget, így már nem olyan kényelmes.
2017. jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
41%

Jézusom, ugye kamu? Eddig jó volt, mert nem tudtál külön menni, nagy duzzogva eltűrted a közös háztartást, most hogy rá szakadt a baj, és a lehetőség, hogy neked kell esetleg végigasszisztálni és viselni az ezzel járó lelki terhet, rögtön összeszartad magad, mi?


Fizikailag vagyok az ilyen humanoidoktól rosszul...


Lehet mínuszba lepontozni a sok "egy életed van, nincs kötelességed" típusú agyhalott kommentelőkkel együtt.

2017. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
88%

Tedd, amit tennem kell. És bízz benne, hogy neki is jobb lesz külön. Szerintem valahol neki is kell érezni, hogy ez így nem jó neki.


Arra figyelj, hogy nagyon keményen és egyértelműen csináld. Nem tudom mennyire tudsz egyszerűen összepakolt és eljönni, mert írod az anyagiakat. Az is szükséges lesz valöszínüleg, hogy letöltés mindenhol. Ezt azért írom, mert ha nem elég határozottan, gyorsan, egyértelműen lépsz, akkor egy hosszú gyötrelmes szakasz lehet belőle, amiben mindketten csak őrődtök. És ha nem is érti meg, de neki se kellhet ez.Valakit odaláncolno, aki csak szenved. Szerintem találd ki mi lesz és gyorsan csináld végig.


És ha kicsit letisztult a dolog, és már nincs ott hogy bízik benne, hogy esetleg még lehet tovább akkor meglátod, hogy barátilag tudsz e, akarsz e neki segíteni.


Egyébként egy szép hosszú kézzel írott levél is jó lehet a végére, mert akkor el tudom mondani a mértéket tiszán, és nem egy kusza beszélgetés.

2017. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
89%

1. akik azt mondják, maradjon vele, azok hosszú távon mit javasolnak? mikor léphet etikusan? 1 év múlva? 10 év múlva? ha meggyógyul? sose?


2. arra nem gondoltok, hogy el akarta hagyni, most rosszabbodott a helyzet... logikus a még rosszabb miatt mégsem elhagyni?

2017. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
Akik azt írjátok, hogy maradnia kellene azt veszítsék figyelembe, hogy ez nem egy baráti kapcsolat. Komolyan nem tudjátok milyen amikor szétcincál egy rossz kapcsolat? Lehet tényleg a betegségnek se tesz jót ez a boldogtalanság. Egy világos igaz helyzet jobb, mint ez a hazug, amiben vannak.
2017. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
5%

Gondolom ez is úgy kezdődött, hogy egy 20 éves csaj összejön egy 40 éves pasival. Már nem jó együtt, de nincs pénz elköltözni, így húzza a szakítást.

Aztán beüt a baj, kiderül, hogy a pasi beteg. Ez már nincs ínyére a kisasszonynak, akkor inkább szakít. Nincs az a pénz, hogy együtt maradjon egy beteg öregemberrel.


Nyertem?


Nekem is fura, hogy eddig nem volt pénz költözni, most meg hirtelen van. Már nem tartanak össze a közös anyagi terhek?

Vagy csak jóval kevesebb pénzt kap a pasi, mióta táppénzen van?


Ha eddig a pénz volt az oka, hogy maradt a kérdező, akkor mi változott? Semmi.

Egyetlen dolog lett más: kiderült, hogy a párja nagyon beteg. És rögtön eszébe is jutott, hogy ő már régóta menni akar. Aha, persze... Annyira akar menni, hogy a családtagjai se tudtak eddig róla.


Ráadásul tök mindegy is: innentől mindenki szemében ő lesz az a szívtelen, aki elhagyta a beteg párját. Kérdés, hogy ki akar majd komoly, életre szóló kapcsolatot és családot olyan nővel, aki megfutamodott.

Egy életen át lehet mindenkinek magyarázkodnia, mert mindig lesz egy-két jóakaró, aki figyelmezteti a pasikat.

2017. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

A 19-es valaszolo kitalalt eszmefuttatasan beszarok, komolyan. A 20 es 40 evesek helyett 28 es 34 evesek vagyunk. A csaladommal jo a viszonya, de anyam tudja , hogy el akarom hagyni mar joideje, de otthon nem olyanok a korulmenyek, hogy egyszeruen haza tudnek koltozni, ezert nem nagyon mehetek haza lakni. Es mivel EGYUTT fizetunk mindent,nem o tart el, ezert eselyem se volt felretenni penzt, hogy csak ugy itthagyjam. De ez mar sok nekem. Kivanom a sok rosszindulatu embernek, hogy elje meg amit en, aztan akkor megneznem hogy oldjak meg a helyzetet ep esszel!!!!!


A segito szandeku hozzaszolasokat koszonom szepen! Többnyire egyet ertek! Koszonom!

2017. jan. 29. 11:51
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
#19 szerintem pont ez a manipulatív massza tartotta eddig is egy olyan kapcsolatban, amiben nem volt helye, amit te is itt hozol. mit szólnak majd mások, soha nem talàl majd senkit stb.
2017. jan. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!