Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » El akarom hagyni a párom, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El akarom hagyni a párom, de kiderült, hogy súlyos betegsége van. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kapcsolatunk már régóta nem működik. Nem szeretem, nem vonzódok már hozzá, külön szobába is alszom tőle, közös anyagi terhek tartanak össze vele. Részemről idegtépő kényszer az egész legszivesebben világgá mennék tőle. Ráadásul ő iszonyatosan ragaszkodik annak ellenére, hogy tudja, hogy el akarom hagyniés semmilyen közös jövőt nem látok. Mindezek tetejébe kiderült, hogy vastagbél daganata van. Lehet hogy bunkó lelketlen vagyok és önző, de akkor sem akarok vele maradni és végigcsinálni amit kell. Egyszerűen úgy érzem nincs hozzá közöm, semmilyen érzelmj szál nem fűz hozzá. A családom sajnálja és mindenki szemébe szemét vagyok, holott tudják, hogy már régóta érik ez a dolog. Amúgy is nagyon ki vagyok idegileg, hogy egy olyan ember tapad rám aki iránt semmit nem érzek és még a lelkiterrort is mindenki rám teszi, hogy szemét vagyok. Tényleg szemét vagyok? Lelkiismeretfurdalásom van, de belül azt gondolom bárcsak rég leléptem volna. A pulzusom alapból gyakran 110-120 körül van annyit szorongok és éjjel aludni sem tudok. Lassan a munkámat sem tudom elvégezni úgy kikészülök, folyton xarul érzem magam, mert pórázt érzek a nyakamon. Fiatal vagyok még , 30 alatti, szeretnék normális kapcsolatot és családot, nem olyanba elcseszni az időmet ahova már nem tartozom. Ti mit tennétek? Én vagyok a női fél.
2017. jan. 29. 10:12
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

Már kifejtettem a véleményem, de még hozzáteszem: teljesen egyetértek azzal a hozzászólóval aki azt írja,hogy legalább ne szard ebben a helyzetzben...

Számomra olyan, mintha magadat mentegetnéd azzal,hogy egyébként is egy szaralak volt és már régen el kellett volna hagynod. miért nem tetted akkor, és miért pont most teszed?

A véleményemet úgy írom,hogy hosszú ideig ápoltam Hozzád hasonló korúként a férjemet.... Nekünk gyerekünk is született, természetes volt,hogy Vele maradok. De ha nem tettem volna se tudtam volna bántani az egyébként is kissé reménytelen helyzetében.


Többen írják,hogy ne hagyd,hogy érzelmileg zsaroljon a párod. Én nem hinném,hogy így van. Az,hogy ragaszkodik Hozzád valószínű azért van mert még mindig szeret. Ha ismer tudja,hogy nem számíthat rád, nem hinném,hogy a betegségét érzelmi zsarolásként használja fel.

2017. jan. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy szemét vagyok, de nekem mar jo ideje teher az amugy mesebelien indulo kapcsolat. Az elso ket ev nagyon szep volt, a masodik ketto borzalom. Esetlen probalkozasok a kapcsolat megjavitasara, onaltatas, erzelmi zsarolasok es a manipulalasa hatasara, mara ezt gondolom. Borzaszto sokat valtozott a szemelyisegem, mas dolgok lettek fontosak, mint az elejen. Nem sikerult megjavitani, sot egyre jobban taszitott szexualisan is, es az a ferfi, akire ugy felneztem es aki egy vonzo ferfi volt a szemembe, szep lassan egyre taszitobbnak talaltam. Nem veletlenul alszom tole kulon szobaba, undorodok a szagatol is. Nem tudom hogy lett ez, de ez van. Zavar minden. Zavar a kinezete, zavar az, hogy mar nem tetszik az arca, hogy sosem kepes borotvalkozni, a szájszaga, igénytelen lett és ez egy cseppet se zavarja. Nem vagatja le a hajat, ragja a kormet, gusztustalan vastag borkemenyedeses a laba, veszi a levegot es hallom ahogy "sipol" az orraba a takony, eszebe nem jutna kifujni, vagy a nem gyengen kilogo orrszoreit kivágni ... Meg a szokincse is idegesito, hogy minden harmadik mondataba "hogyishivjak" "erted, erted" kifejezeseket hasznalja ugy, hogy bele se illik abba szovegbe amit epp mond, nem tudom maskepp kifejezni. Szoval MINDEN. Ezek sokaig fel se tuntek. Es meg sorolhatnam! Nem szeretem ennyi!!!!! De kozos a lakas, kozos minden, fizetesi kotelezettsegeink vannak, nem ugy van, hogy csak ugy felreteszegetek havonta X osszeget koltozesre gyujteni. Eddig is teher volt a kapcsolat, nem tudtam hogy szalljak ki, foleg, hogy van benne egy kis elfojtott agresszio, ami azonnal kitor, ha valamiben szembeszegulok es hatarozottabban lepek fel vele szemben. Csak verbalisan, de ez epp eleg. Egyszeruen keptelen vagyok meg ezt a terhet is vinni, hogy ilyen beteg lett, sajnalom. Kenytelen leszek anyamekhoz koltozni. 28 evesen ugyhiszem igencsak ketyeg a biologiai oram, ha gyereket akarok szulni!!!! Ahhoz meg elobb kell egy valodi tars es kitudja mikor talalok majd olyat. Sajnalom de nem fogom felaldozni magam es a terveimet, meg a remenyeimet, hogy egy olyan embert istapolgassak kitudja meddig, akit raadasul mar abszolut nem is szeretek...

A betegsege ugy derult ki, hogy eloszor vereset szekelt. Aztan honapokig semmi, aztan megint veres, persze o orvoshoz nem megy... Es egy teljesen mas okbol kerult egyszer orvoshoz, ahol megvizsgaltak a prosztatajat, talaltak egy polipot, elkuldtek vegbeltukrozesre es ott derult ki, hogy daganata van. A polipot lecsiptek, de a vereben a tumormarker kimutatta a szomoru eredmenyt... ennek nehany napja. Szerintem meg fel sem fogta. Az edesanyja ugyanebben halt meg 3 eve. Ennyi

2017. jan. 29. 17:05
 33/45 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, h. Unod az erzelmi terrort, de ha ez az ember szeret teged, es most elhagyod, akkor ala is irhatod a halalos iteletet. Akkor fogod majd lekopni magadat a tukorben. Hogyan tudsz vigyorgo smilekat rakni a szovegedbe ilyen helyzetben?
2017. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
74%

A betegségtől teljesen függetlenül,ha nem szereted ,ha nem akarsz vele lenni,ha undorodsz tőle akkor szakitsatok.

Itt teljesen mindegy,hogy beteg vagy nem....


És igaz ami igaz,ezt már hamarabb is meg kellett volna tenned.Hiszen nem most lett ilyen sz @r a kapcsolatotok.

De jobb későn mint soha.

2017. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 Sunshinedoll ***** válasza:
80%

Semmi értelme bűntudatból vele maradni. May mond meg neki, hogy barátként támogatod a betegségben akármi, de nem akarsz vele maradni, kész.

Nem vagy szemét, csak mert a saját boldogságod a prioritás.

2017. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek! :)
2017. jan. 29. 21:50
 37/45 anonim ***** válasza:

Aki szerint szemétség most lépnie,kérdezem,akkor meddig kellene ebben a kapcsolatban maradnia? Amíg meg nem hal a férfi? Ápolja,mert ő súlyos beteg lett és adja fel a saját életét? Hát nem! Ha nem működött eddig sem és ez dobott még egyet rajta,költözz el!

Ha szeretné a kérdező,biztos vagyok benne,hogy a betegség mellett is együtt maradnának és ápolná ha arról lenne szó!

Ne áldozd fel a fiatalságod csak azért,hogy másnak megfelelj! Lépj!

2017. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Nem, nem szemétség lelépnie. Már lassan sajnálni kezdem a kérdezőt amiért két évig ilyen szörnyű ember mellett élt.
2017. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

Azta kérdező. Eléggé hasonlít a sztorid az enyémhez.

Én 5 évig voltam az exemmel, nagy szerelemmel indult, mesébe illően, ahogy te is fogalmaztál.

Aztán az utolsó két év rémes volt, ő mondjuk egy lusta, munkakerülő ember volt, de míg nem éltünk együtt, ezt nem vettem észre, mert az első években voltak alkalmi munkái.

Összeköltöztünk és kb eltartottam. Ami pénze volt, azt elköltötte a saját dolgaira. Dohányzott, azt finanszírozta, emiatt büdös volt. Amikor összejöttünk, nem zavart, mert mindig figyelt rá, hogy ha együtt voltunk, nem gyújtott rá, vagy egyből ment megmosni a kezét, fogat mosott, rágó, miegymás. Később már nem érdekelte, persze az nem tetszett neki, hogy elhúzom a fejem, ha meg akar csókolni, mert olyan büdös volt, mint egy csöves.

Én is külön aludtam már tőle később, mert esténként bepiált (jaj egy két sör miaz?), horkolt, büdös volt, stb.

Nekünk nem volt közös lakásunk, de így is sokáig halogattam a döntést, pedig majdhogynem egy évig terveztem! Utólag már én is bánom, miért nem előbb tettem meg? Csak húztam, halasztottam, hogy majd-majd, az idő meg telt. Én léptem, és nagyon jól tettem, bár én még 25 évesen tettem meg, így is azt érzem, rengeteg időm ment kárba.

Azt mondom, ne áldozd fel magad tovább ennek a "kapcsolatnak" az oltárán. Mivel nem szereted, nem is tudnád szívvel lélekkel ápolni.

Érdekes, a közös anyagi teher olvasásánál nekem egyből lejött, hogy nem ő a pénzes, és eltart, hanem közösen vállaltatok anyagi terhet olyan tételekben, amik nagyobbak, mint egy vasaló...

Ezeket ahogy tudjátok, rendezzétek, és lépj ki. Sajnálatos a betegsége, de én sem akarnám, hogy szánalomból maradjon velem valaki, aki nem is szeret, sőt, undorodik tőlem...

Sok erőt!

26L

2017. jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim válasza:
Kedves kérdező! A legutolsó hosszú komented elolvasva azon gondolkodtam, hogy miért tetted fel a kérdést ha ennyire tisztán látsz? Érezni rajtad, hogy tudod mit kell tenned, ezt akarod tenni és hiába várod, hogy a lelked megnyugodjon, hogy mindenki egyetért veled, Te ezt akkor is végig fogod csinálni még ha kegyetlennek is tűnik! Tisztában vagy magaddal és tisztában vagy azzal mennyire vagy erős ehhez, ahhoz, hogy vele maradj vagy ahhoz, hogy elhagyd!Szerintem itt nincs kérdés! Ennyi! Hozzátenném borzasztóan sajnállak, ez egy mocskos helyzet! De amitől jobban érzed magad tedd azt! Tényleg barátként mellette állhatsz, hidd el rengeteget jelent az is! Hisz az életedben ő egy fejezet volt, nem kell teljesen kitépni, Vele lehetsz csak más formában!
2017. jan. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!