Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nárcisztikus a feleségem?!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus a feleségem?! Vannak itt sorstársak? Okoskodòk kíméljenek, van elég bajom.

Figyelt kérdés

Itt vannak a "tünetek":


[link]


A 7-8 es 27-28 es 33-as kivetelevel mind nagyon nagyon ràillik a helyzetunkre, illetve a felesègemre...sorstàrsakat keresek, magam sem tudom mièrt... van kèt gyönyörû gyermekünk, miattunk nem rùghatok fel mindent... vagy lehet h nekik is jobb lenne? Ezt mèg nem tudom...


2017. máj. 1. 22:15
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
0%
Azaz domina Te meg a....
2017. máj. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
100%

1. mindig ilyen volt, vagy csak mostanában vált ilyenné?

2. ha mindig is ilyen volt, akkor ha az elején nem zavart, akkor most miért zavar?

3. nem kifogás a gyerek. a gyerekeknek két szerető szülőre van szükség, és nagyon jól látják, hogy ha a szülők nincsenek jól, így nem mutathattok hiteles mintát nekik. ha nem tudjátok megoldani a problémát, akkor jobb lesz nektek külön.

2017. máj. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:

A gyerekek elott mondjuk 20% ban volt ilyen. Most már 80%ban. Baràtai ès hobbija sosem volt, lassan nekem sem...

Felesleges ítèlkezni, ha esetleg kedves egyes valaszolo nincs jobb dolgod. Ebben a pàcban màr benne vagyok...

2017. máj. 1. 22:29
 4/59 anonim ***** válasza:

Kérdező, az ilyen ember (jelen esetben nő) nagyon el van kapatva abból a szempontból, hogy azt látja, hogy te érzelmileg igénytelen vagy, nincsenek elvárásaid.

Ezeket a pontokat beszéld meg veled és azt, hogy milyen változásokat szeretnél, mert te amúgy mindent megadsz neki és szereted őt is, a családot is, változtasson önmagán egy kicsit, legalább veled szemben.

2017. máj. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
76%
Kedves utolsó, nem tudom, hogy tudod e, hogy ezek az emberek még saját maguknak is hazudnak, egy álomvilágban élnek, velük megbeszélni a dolgokat nem egy hétköznapi feladat. Nem az objektivitásukról híresek ezért is nehéz velük kompromisszumot kötni és jobb belátásra bírni.
2017. máj. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
Nagyon durva így elolvasva ez. Teljesen lesokkoltam. Az én párom is ilyen, most jöttem rá. Nem tudtam, hogy erre van egy gyűjtőnév de egyértelmű, hogy ilyen. Bármit megadnék érte, hogy megváltozzon.
2017. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:

Koszonom a joindulatu, epito hozzaszolasokat. (Tipikusan ilyeneket nem varhatokba felesegemtol...)

Sajnalom 6-os... en is most jottem ra ahogy megtalaltam ezt a listat...

2017. máj. 1. 23:08
 8/59 anonim ***** válasza:
83%
Azt csak egy szakember tudná megállapítani. A felsorolt pontok alattiak olyan játszmák, amik minden "normális" ember életében előfordulhatnak adott helyzetben, persze nem mindegy az intenzitás és a gyakoriság. Egyébként meg nem ertem, hogy miért akarsz ráhúzni a feleségedre valami pszichológiai kategóriát. A lényeg csak az, hogy jó együtt vagy nem jó együtt. Társak vagytok az eletben vagy igazából nem. Hogy a gyerekeknek mi a jó, hogy egyutt maradtok-e vagy sem, az nárcisztikus jelző nélkül is mindig nehéz kérdés. Azon is gondolkodj el, hogy Te, milyen vagy. Mit csináltál, hogyan viselkedtél, amire ő valahogyan reagál, amit te kategorizálnál.
2017. máj. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
100%

Én (nőként) nárcisztikus társsal éltem, de erre csak azután jöttem rá, miután már szétmentünk és pszichológushoz jártam.

Utólag azt mondom, hogy a gond az, hogy te ebben részt veszel... mert játszmázni csak azzal lehet, aki hagyja. Ha ki tudnál állni magadért, akkor két dolog lehetséges: a.) vagy szétmennétek, mert neki úgy már nem felel meg a kapcsolat, ha nem tud használni téged b.) megtanul tisztelni és akkor még számodra is jobb lehet ez a kapcsolat. Szóval a változás akkor lehetséges, ha TE változol.

Én mondjuk nem bántam meg, hogy kiléptem egy ilyen házasságból, a közös gyerekünknek is jót tett. Sokkal kiegyensúlyozottabb azóta, hogy legalább az egyik szülője boldog és az exem is változott azért valamennyit, hogy rájött, van veszítenivalója. Most már velem is tisztelettel tud bánni és a gyerekkel is rengeteget foglalkozik.

2017. máj. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
43%
Bocs de valaki okkla vonzódik a nárcisztikus párjához is... ha már a feleségedre ráhúzol egy személyiségzavart, neked is önvizsgálatot kell tartani.
2017. máj. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!