Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nárcisztikus a feleségem?!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus a feleségem?! Vannak itt sorstársak? Okoskodòk kíméljenek, van elég bajom.

Figyelt kérdés

Itt vannak a "tünetek":


[link]


A 7-8 es 27-28 es 33-as kivetelevel mind nagyon nagyon ràillik a helyzetunkre, illetve a felesègemre...sorstàrsakat keresek, magam sem tudom mièrt... van kèt gyönyörû gyermekünk, miattunk nem rùghatok fel mindent... vagy lehet h nekik is jobb lenne? Ezt mèg nem tudom...


2017. máj. 1. 22:15
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
90%

neked is van felelősséged abban, hogy a kapcsolatotok jelenleg egyoldalú.

Találd meg a saját defektedet is, mert ez így gyenge... Mert oké, hogy a párod játszmázik, de te pedig önként dalolva mentél bele ebbe a játszmába. Szóval van esély a változásra, csak ahhoz komoly változásokra lenne szükség. Asszertív kommunikáció?

2017. máj. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:

Hmm egy jó pár pont illik az exfeleségemre.

Kérdező neked azt tudom csak mondani, hogy igen jobb lesz a gyerekeknek is ha szépen véget vetsz ennek!

Nem kell feláldoznod magad abban a hitben hogy az a jó a gyerekeknek ha a szülők minden körülmények között együtt maradnak. Ezt én arra alapozom hogy eddig akivel személyesen( igen személyesen és nem itt a gyakorin) beszéltem erről, olyanok akik szintén elváltak, vagy elvált családban nőttek fel, avagy rossz kapcsolatban nőttek fel, mind azt mondták sokkal jobb ha végetvetnek egy nem jól működő házasságnak. Ja és még valami a gyerek sem hülye! Látja mi történik!

2017. máj. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 A kérdező kommentje:
8-as, kepzeld el hogy alapvetoen magamban keresem a hibat...
2017. máj. 2. 06:06
 14/59 A kérdező kommentje:

9-es, bèkeszereto ember vagyok, ugy is mondhatjuk hogy konfliktus kerulo szemelyiseg. Tipikusan ez birja ideig-oraig elviselni a narcizmust.

Tudjatok hogy nez ki amior kiallok magamert? Barmilyen hatarozott èrvrendszerre torkaszakadtàbòl kanyàzik stb

2017. máj. 2. 06:10
 15/59 A kérdező kommentje:

10-11-es: miert bennem keresitek a hibat? Pontosan azt csinaljatok amit a felesegem...

Napi szinten megy a pitianer bsztatas: Ha Nincs kirakva a kukaba a szemèt akkor "hat ezt is nekem kell" mikozben 10 bol 8 szor en viszEm ki. Stb Es minden kotelessegbol ugy veszem ki a rèszem hogy barmelyik nô elègedetten csettintene. Ezek csak tènyek, nem nagyzolas.

Aki pedig ràm hùzza a vizes lepedôt, asszertív kommunikàciòt emleget, stb az inkabb sajat magarol gondolkozzon el, hogy minek szol hozza valamihez arctalanul amikor fogalma sincs a dologrol- de kozben ítèlkezni olyan jò ugye....

2017. máj. 2. 06:18
 16/59 A kérdező kommentje:
Èn nagyon jò vagyok az asszertivitàsban, tesztek, trèningek ès a munkàm igazolja. A baj az h nàrcisztikus ember egyaltalan nem az.
2017. máj. 2. 06:42
 17/59 anonim ***** válasza:

Válj el a pitsaba!Ezek a nők nem erdemelnek csaladot!

Mondjuk lehet én már szájba baxtam volna...

2017. máj. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
52%
minek szol hozza valamihez arctalanul amikor fogalma sincs a dologrol- de kozben ítèlkezni olyan jò ugye" A véleményét mondja el mindenki, az alapján az információ alapján, amit leírtál. Természetesen, ez csak a te meglátásod, a feleséged nem tud védekezni. Már a kérdés kiírásodban leszögezted, hogy az "okoskodók kíméljenek". Mit vársz? Ha megerősítenek abban, a TE leírásod alapján, hogy a feleséged személyiségzavaros? Miközben, a TE leírásod alapján, te mindent megteszel, minden nő csettinthetne, még azt is keresed, hogy miben hibáztál. Tudod, az én ferjem is azt mondja rám, hogy nárcisztikus személyiségzavarom van. Nekünk is 2 gyönyörű gyermekünk van, és még a stílusod is olyan, mint a férjemé. Akár pont lehetnél is ő... Csak éppen téged (őt) nem lát senki az itt lévő válaszolók közül, mert te természetesen konfliktuskerülő vagy - és erre az a bizonyíték, hogy más nem is bírná nárcisztikus emberrel. És ugye TE nagyon jó vagy asszertivitásban, a tesztek, tréningek és a munkád igazolják ezt.... Olyan jó, hogy téged minden igazol. Ahogy írsz magadról, es ahogy írsz a feleségedről, nem ő a nárcisztikus személyiségzavaris.
2017. máj. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
73%
Húzhatod a szádat, de attól még a helyzet nem változik: mindenkivel annyit tesznek meg, amennyit hagy. Én is éltem ilyen manipulatív kööccsöggel, csak pazaroltam rá az időmet. Változni nem változott, az én személyiségem pedig jelentősen torzult. Évekbe telt, mire kigyógyultam belőle. Mondjuk annyira rossz helyzetben nem voltam, mint te, mert gyereket nem csináltunk, de erősen gondolkodnék a helyedben, hogy meddig tűröm a megalázást.
2017. máj. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 Költőnő? ***** válasza:
80%

Nem hibáztat téged senki, legalábbis nem úgy, ahogy te megéled. Gyanítom itt többen megjárták az önismeret rögös útját és tudják, hogy a biksisimi nem segítség....

A leírásodból tökéletesen látszik, hogy minden felelősséget rátolsz, magadból mártírt csinálsz, de azért maradsz és asszisztálsz. Ebből következik, hogy veled sem lehet egészen minden rendben, mert egy egészséges énképpel rendelkező ember, aki képes magát reálisan megítélni, egy ilyen szitut úgy kezel, hogy nem kerüli mindenáron egy konfliktust, de egy arra méltatlan embert vagy szitut képes otthagyni a csába. Anélkül, hogy megsemmisülne a lelkifurdalástól.

Apósom egy életet élt le anyósommal, akinél nárcisztikusabb embert a gyakorlatban nem ismerek.

Apósom egy árnyék, érted? Létezik, de nem él és gyanítom, ez így volt mindig.

Ő úgy döntött, hogy nem döntött. Az életet beáldozta a saját gyávaságának és a családját is.

2017. máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!