Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nárcisztikus a feleségem?!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus a feleségem?! Vannak itt sorstársak? Okoskodòk kíméljenek, van elég bajom.

Figyelt kérdés

Itt vannak a "tünetek":


[link]


A 7-8 es 27-28 es 33-as kivetelevel mind nagyon nagyon ràillik a helyzetunkre, illetve a felesègemre...sorstàrsakat keresek, magam sem tudom mièrt... van kèt gyönyörû gyermekünk, miattunk nem rùghatok fel mindent... vagy lehet h nekik is jobb lenne? Ezt mèg nem tudom...


2017. máj. 1. 22:15
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
Sorstársak vagyunk, nyugika. Azért mondjuk, hogy önvizsgálatot kell tartani, mert ezt kizárólag TE tudod megoldani.
2017. máj. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 A kérdező kommentje:

Koszonom az utolso ket hozzaszolast. Nos lehet hogy ez lesz az ut, akkor is ha kôkemèny lesz lelkileg, anyagilag ès operatíve.

Tudjatok en szeretem a felesegem ès "meg akarom menteni" ôt is. Ezt meg fogom probalni, mindent beleadok most... lehet h nincs ertelme en meg hiszek benne. Hanez sem segit akkor semmi. A viselkedèsère àltala kimondott fô ok a kèt kisgyerek, kis korkulonbseggel. Allitolag amig a kisebb nem lesz kb 2 eves addig a legnehezebb. Aztan sokak elmondasabol ugy hiszem h kis gyerek kis gond es biztos vagyok benne h lesznek mèg sokkal nagyobb gondok is, mert az elet ilyen.

2017. máj. 4. 19:02
 53/59 anonim ***** válasza:
100%

Barátom, ezt most a lehető legkomolyabban mondom, mert ugyanezen keresztülmentem, mint te: nem lehet megmenteni senkit. Kizárólag önmagát tudja megmenteni mindenki.


A feleséged megmentheti magát, és te is megmentheted magad. Változás akkor következik be a környezetedben, ha te felismered a problémáidat, és elkezdesz változni. Őt te nem fogod sem megváltoztatni, sem pedig megmenteni. Tudom, hogy szomorúan hangzik, de ez így van.

2017. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

Sok sikert kívánok, a legjobb az volna, ha együtt túl tudnátok jutni ezen a krízisen. Nem volt szándékomban téged a válásra uszítani, csak ha nagyon nagy a baj, akkor nem szabad ettől meghátrálni.


Tényleg nehéz két kisgyerekkel, nem minden nő viseli könnyen az anyaságot. Nagyon sok inger éri ilyenkor az embert, amik közül már egy is sok, pl a kialvatlanság. Engem diákként már egy húzósabb zh hét is nagyon megvisel, el sem tudom képzelni, mit élhetnek át az anyák egy nyűgös baba mellett... Az alváshiány komoly mentális problémákat tud okozni, nem véletlenül használják kínzásként.


A feleséged megmentésében konkrét tippeket sajnos nem tudok adni, mert ebben nincs tapasztalatom. A külső segítség nagyon fontos, mind a család és a barátok támogatása, mind a szakemberé. A pszichológus nem úri huncutság, a mentális betegséget ugyanolyan komolyan kell venni, mint pl. a magas vérnyomást.


Jó lenne, ha ti arra lennétek példa, hogy a pszichés betegség nem jelenti a párkapcsolat végét, hanem ebből is ki lehet gyógyulni. Majd néha megírhatnád, hogy mi lett veletek, biztos sokat segítene másoknak.

2017. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
#53-as válasza jól kiegészíti az enyémet. A barátom az exén nem tudott segíteni, mert ő nem akart változni. Nekem már tudott, amikor én voltam bajban, mert elfogadtam a segítségét, nem menekültem tagadásba. Valahogy egyszerre igaz az, hogy mindenki csak magán tud segíteni és az, hogy senki nem tudja magát a saját hajánál fogva kirángatni a mocsárból.
2017. máj. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 Költőnő? ***** válasza:
Érveket írtam korábban, ha nem baj, nem ismételném önmagam.
2017. máj. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 A kérdező kommentje:
52-56 koszonom, halas vagyok soraitokert. Megprobalom... magamon igyekszem elinditani a valtozast. Megprobalok beszamolni a fejlemenyekrol.
2017. máj. 4. 20:14
 58/59 anonim ***** válasza:

#55

Igen, a külső segítség fontos a mentális betegek számára is, de csak akkor van jelentősége, ha van betegségtudat. Addig, míg önmaga nem ismeri fel a saját problémáit, teljesen lényegtelen, hányan állnak mellette. Ráadásul a megmentő szerepben tetszelgő emberek sosem fognak megmenteni senkit, mert ugyanolyan betegek, mint azok, akiken segíteni akarnak, csak nem ugyanúgy.

2017. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
sorstárs vagyok, 30/f. nem fogsz tudni ész érvekkel semmit sem bebizonyítani, sem megmagyarázni. Ha döntőbírót hozol, akkor azzal bántod, ha nem hozol döntőbírót akkor mindent megfog magyarázni, a te hibád, azért nem jó semmit mert te ilyen olyan amolyan vagy. pont ahogy írtad az elején (hiába viszed le a szemetet, sosem lesz elég, ha naponta 20x viszed le akkor miért zörögsz, stb...) 1 megoldás van, erőt veszel, mented a saját életed, és nem nézel vissza, de tényleg nem. Az én páromnak annyit mondtam, felveszem videóra az egész ceremóniát, és vissza fogom játszani. Nem hatásos, mert meglehet magyarázni mindent. Legfontosabb, hogy próbálj meg minden tőled telhetőt, s miután megvolt, akkor mosd kezeid, és hagyd ott, különben az önértékelésed/megfelelési kényszered olyan szintre fog süllyedni ami maga lesz a pokol ehhez képest ami most van. Ne akarj neki megfelelni, SOSEM LESZEL ELÉG JÓ NEKI, BÁRMIT IS CSINÁLSZ. Másokat mindig többre fog értékelni mint téged, s a megfelelési kényszered fogja ezzel kihasználni. Magadnak tedd fel a kérdést, mit vársz el tőle? Ezért mit adsz neki cserébe? Mit kapsz meg tőle? Ezért mit adsz neki? Megadja amit szeretnél? A haverok, barátok sem fogják megérteni, mert nincsenek benne, nem tudják milyen. Többen is mondták már, hogy csak saját magadnak tudsz megfelelni, másnak nem. Megfelelsz magadnak? Ha nem, akkor tegyél érte. Ne érdekeljen ki mit mond, ki mit hogyan lát külsőleg. A látszat csal, éljenek együtt a pároddal ők. Érdemes megnézni párod szüleit, ott mi a helyzet. Onnan is hozhatja a nárcisztikus vonásokat.
2017. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!