Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nárcisztikus a feleségem?!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus a feleségem?! Vannak itt sorstársak? Okoskodòk kíméljenek, van elég bajom.

Figyelt kérdés

Itt vannak a "tünetek":


[link]


A 7-8 es 27-28 es 33-as kivetelevel mind nagyon nagyon ràillik a helyzetunkre, illetve a felesègemre...sorstàrsakat keresek, magam sem tudom mièrt... van kèt gyönyörû gyermekünk, miattunk nem rùghatok fel mindent... vagy lehet h nekik is jobb lenne? Ezt mèg nem tudom...


2017. máj. 1. 22:15
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:

38 nak koszonom

37-nek nem kivanom hogy hasonloban eljen

Talan nem gondolod hogy azert csapongok mert èn hajlok a kètkedèsre? Nehogy mar rolam probalj diagnozist felallitani par sor alapjan, persze probalkozhatsz elgondolkodtatni de amit csinalsz abbol hianyzik a joindulat.

2017. máj. 3. 07:02
 42/59 anonim ***** válasza:
53%
Érdekes vagy, kérdező, azt elvárod, hogy a féleségedet távdiagnosztizáljuk, de rólad senki ne mondjon egy szót se. Pedig mindenki csak önmagáról gondolkozhat el, neked is ezt kellene tenned. A feleséged olyan, amilyen, neked elsősorban azt kell megfejtened, hogy és miért kerültél ilyen helyzetbe.
2017. máj. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
81%

#41

Nyilván könnyebb lenne bevenni amit mondok, ha sajnálnálak egy sort, de ahogy prezentálod a feleséget, na nekem abból hiányzik bármiféle jóindulat. Te eldöntötted hogy kész, nem segítséget akarsz, nem megementeni, talán nem is lépni, hanem pár ember buksisimiját hogy jujj te szegény.

Speciel van némi rálátásom az emberi játszmákra, látom már diagnosztizált nárcisztikust is testközelből, nem is egyet, úgyhogy igen, van tapasztalatom. Ezért is mondom, hogy egy KAPCSOLATBAN ami KÉT félen múlik MIND A KETTŐ FÉL JELEN VAN. És ha te egy nárcisztikus párral rendelkezel, akkor neked valamiért megéri vele lenni. És megérte összeházasodni, és gyereket csinálni és előtte udvarolni stb ez sok-sok év együttlét. Most erre írhatod, hogy csak mostanában rosszabodott, de az az igazság, hogy a személyiségzavarok általában kora felnőttkorban kezdődnek... egy igazi nárcisztikus mindig is olyan volt, amilyen. Az egyik legrosszabb személyiségzavar terápiás szempontból, önmagától meg aztán főleg nem sokat változik.

Úgyhogy vagy nem nárcisztikus a feleséged és van egy sz.r kapcsolatotok, vagy mindigis volt egy nárcisztikus párod, aki mellett valamiért mégis megmaradtál. Akárhogy is bármelyik esteben nem hibáztathatod kizárólaga másik felet. Nyilván ezért esik neked nehezedre bármiféle módon elengedni ez az ő rossz én jó monológot, mert akkor el kellene ismerned hogy valamit bizony te is tettél, ha mást nem, akkor azt, hogy ebben a kapcsolatban maradtál.

Azért a helyedben én a nejeddel is elolvastatnám ezt a listát, lehet ő meg rádismerne pár pontban...

2017. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:
43-as oke
2017. máj. 4. 07:02
 45/59 A kérdező kommentje:
43-as az ugye meg sem fordul a fejedben hogu mi van ha igazam van? Mert mint lathattad en megfontoltam tobb dolgot is ami ràm ervenyes lehet...A te logikad szerint tehat nem en vagyok a nàrci hanem Te.
2017. máj. 4. 09:52
 46/59 Költőnő? ***** válasza:
100%
Hát kérdező, sztem te is menthetetlen vagy.
2017. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:
Hàt 46-os ilyen jol alàtàmasztott ervekkel nehez vitàba szàllni.
2017. máj. 4. 16:38
 48/59 anonim ***** válasza:

Mégis mit kéne még érvelni azon, hogyha nem tévedsz és a feleséged állapota tényleg súlyos, akkor ideje lelépni?

És persze vinni a gyerekeket. Remélem van benned elég bátorság az egyedülálló apasághoz, és nem csak magadat sajnáltatod...

2017. máj. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 A kérdező kommentje:
48-as ertelek, igazad van. Rettenetes belegondolni is, es igen nagy bàtorsàg kell hozzà. Ha latnatok hogyan zajlik a kommunikacio... igen lehet h lepni kell. De az is lehet h sok dologban en vagyok a hibas es miattam ilyen? Bocs ha ràförmedtem volna azokra akik engem kezdtek elôvenni. Nem veletlenul irtam h sorstarsakat keresek, mert kívülrôl nagyon könnyû barmit mondani. Ugyanakkor rengeteg egyeb tènyezô lehet ami bonyolíthatja az ugyet. (Betegseg, anyagi helyzet stb) es nem lehey teljesen fuggetleniteni ezeket. Aki nyavajgàskènt èli meg soraim es azt gondolja hogy buksi simire van szuksegem az vagy tèved vagy nem, de az biztos hogy rugdosàsra nincs szuksegem. Aki mègis ilyen kèsztetèst èrez az mondja meg miert. Bosszanto egy felnott ferfi bènasàga, tehetensège, nyafogàsa? Igen, kivulrol nezve az. Nem vagyunk egyformak.
2017. máj. 4. 18:01
 50/59 anonim ***** válasza:

Én magam nem vagyok sorstárs, de néhány sorstársad életéről be tudok számolni, az egyikük a barátom. Az ő exe ténylegesen sérült volt mentálisan, és nem kellett ehhez netes lista, hogy az ember megállapítsa. Szélsőséges hangulatváltozás egyik pillanatról a másikra, látomások, a valóság teljes tagadása, összeférhetetlen természet (pl. mindenhonnan kirúgatta magát), verekedés. A barátom szeretett volna segíteni neki, de ő nem hagyta, a baráti kör is a nő mögé állt. Nagyon sok mindent eltűrt a barátom, fizikai és lelki erőszakot is. Ő két év után szakított, szerencsére nem voltak házasok és gyerek sem volt. Utólag ő sem érti mire várt eddig, de hát a bántalmazó kapcsolatokból akkor is nehéz kilépni, ha nincs család.


Tudunk a nő utóéletéről is: a férjével ugyanazokat, sőt rosszabbakat csinál, mint anno a barátommal. A férfi már pszichológushoz jár, mert a sok balhé miatt kimentek hozzájuk a családsegítők, és mivel a nő ellenállt ezért a férfi felajánlotta, h ő megy orvoshoz. Megdöbbentő, de ez történt: a nő kijelentette, hogy ő nem megy pszichológushoz, ezért a papucs férje ment el. Válni nem mer, ő is azzal a lózunggal jön, hogy de hát a gyerekek... Simán megszerezhetné a gyermekfelügyeletet, a gyerekorvos, a védőnő, a hatóság mind alátámasztaná, hogy az anya alkalmatlan, de ő gyáva.


Ezek után én azt mondom, hogyha a helyzet tényleg súlyos - és ezt egyedül te tudod megítélni -, akkor válj el, de akkor vidd a gyerekeket is. Ettől sok férfi fél, ezt meg is értem, nehéz egyedül, de ha a feleséged valóban beteg, akkor nem hagyhatod őket vele. Érdemes önvizsgálatot is tartani, hogy többet ne kerülj ilyen helyzetbe.

2017. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!