Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nárcisztikus a feleségem?!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus a feleségem?! Vannak itt sorstársak? Okoskodòk kíméljenek, van elég bajom.

Figyelt kérdés

Itt vannak a "tünetek":


[link]


A 7-8 es 27-28 es 33-as kivetelevel mind nagyon nagyon ràillik a helyzetunkre, illetve a felesègemre...sorstàrsakat keresek, magam sem tudom mièrt... van kèt gyönyörû gyermekünk, miattunk nem rùghatok fel mindent... vagy lehet h nekik is jobb lenne? Ezt mèg nem tudom...


2017. máj. 1. 22:15
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:

[link]


(Nem tévesztendő össze a passzív-agresszív személyiségzavarral, ami a fentieknél lényegesen összetettebb...)

2017. máj. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:
Elolvastam a passziv agresszio fogalmat is,
2017. máj. 2. 11:20
 33/59 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy a passzív agresszív típus bizonyos elemei is jellemzőek a feleségemre.

Rám a szarkazmus és a halogatás néha stimmel, de egyik sem "előre megfontolt" bántó szándékkal stb.

2017. máj. 2. 11:51
 34/59 anonim ***** válasza:

A cikk túlzó, abból a szempontból, hogy totál hülyeség, hogy aki passzív agresszíven viselkedik, az közben dörzsöli a tenyerét és röhög másokon. Ez ebben a formában abszolút nem igaz, ez ez tudattalan elhárítás, nem szándékos, nem előre megfontolt és még csak nem is akar direkt bántani másokat (vagy csak ritkán) az, aki így viselkedik. Egyszerűen csak nem tud másképp viselkedni...

Kérdés, hogy ha szerinted nem így viselkedsz konfliktushelyzetben, akkor hogyan?

Mit teszel akkor, ha haragszol valakire, ha csalódott, vagy frusztált vagy, vagy hasonló érzéseket váltanak ki belőled mások?

Mit teszel, ha olyasvalamit várnak tőled, amit nem akarsz megtenni?

2017. máj. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
Ha valóban nàrcisztikus,akkor egy megoldas van csak: sarkon fordulni ęs menekülni.Soha többet rà sem nézni.A lętező legrosszabbtipus,mert teljesen vak önmagàval szemben is és ezen nem is óhajt vàltoztatni.Képtelenség vele a kommunikàció mert egyszerűen nem is akarja felfogni mindazt,ami őt barmilyen módon negativan érinti ,vagyis rossz szinben tüntezi fel.ő csakis tökeletes lehet az onmaga es masok szemeben is.mindenki mas lusta semmirevalo gonosz troger csupan.
2017. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:

[link]


Nem ragoznám, amit a többiek elmondtak: válni minél hamarabb. És persze vinni a gyerekeket is.

2017. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
53%

Bocs de ha mindig mindenben a másik a sz.r akkor elgondolkodnék azon, hogy egyszerűen a kapcsolat a sz.r nem a feleséged a csúnya gonosz személyiségzavaros.

És igen, én írtam, hogy tarts te is önvizsgálatot, amiért elküldtél a sunyiba, amjd önvizsgálatot tartottál mégis és rájöttél, hogy megint csak a feleséged hibás a mindenért.

Nem véletlenül mondtam, hogy egy valóban nárcisztikussal nem véletlenül van együtt a párja... ő is kap belőle valamit, és általában alacsony önbizalmúak választják az ilyen párokat...úgyhogy nem árt önvizsgálatot tartani, mert ha nem illik ránk a diagnózis, hogy egy "nárcisztikus párja", akkor lehet nem az a baj, hogy a párunk nárcisztikus.

2017. máj. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ne foglalkozz a rosszindulatú megjegyzésekkel, ezek az emberek látszik, hogy nem éltek együtt nárcival. Én sajnos igen, bár én a nő vagyok, az exem volt illetve még az, igazi nárci a javából. Nem teljesen azonos a ffi és női nárci viszont. Amit a külső szemlélő illetve az ide irogatók egy része nem fog megérteni, hogy 1. olyan, hogy asszertív kommunikáció soha nem működik egy nárcival, már csak azért sem, mert aki igazi nárci, abban nincsen semmi empátia 2. a nárci remekül játssza a szerepét (nekem 12 évbe telt, hogy rájöjjek, hogy az exem nárci, és a kor haladtával lett sokkal-sokkal rosszabb, illetve amiatt is, hogy én bizony nyomoztam utána, és eldurvult amikor szembesítettem a múltjával illetve a hazugsághegyeivel 3. külső szemlélő nehezen fog hinni, mert a nárci nagyon tudja a szerepét, és olyan szépen csűri-csavarja, hogy magát tudja áldozatnak beállítani a külvilág előtt 4. abban az egyben igazat adok a válaszolóknak, hogy a nárci elől menekülni kell - de az ember először nem tudja, hogy a társa nárci, így nehezebb erre a döntésre jutni. Nem érti, hogy a másik miért nem úgy lát dolgokat, amiket száz más ember ugyanúgy...és küzd és harcol, hogy megértesse a nárcival, mi miért nem jó - eredménytelenül.

Én is pont a két gyerek miatt maradtam benne túl sokáig a kapcsolatban - nem szabad! A gyerekek megkönnyebbültek és kinyíltak, amint eljöttünk.

Tudok még neked ajánlani "irodalmat" szivesen, ha érdekel.

2017. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:

#35

Nárci? Mintha valami cuki kiskutyusról beszélnél...

2017. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
#38 nem 35
2017. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!