Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bosszú az ex barátnőn, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bosszú az ex barátnőn, de hogyan? Valami elegáns, de hatásos bosszú ötletek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok haragtartó ember, de úgy érzem helyénvaló lenne egy kis bosszú az exemmel szemben. Végig korrekt voltam vele, amit ő sosem viszonzott felém. Na szóval, valami hatásos, de nem túl durva bosszút szeretnék, de a lényege az lenne, hogy örökre megjegyezze és hogy mindig az eszébe jussak róla. Van egy ügyvéd ismerősöm, aki adott egy tippet, de az az exem jelenlegi állásába is kerülhetne akár. Nem tudom, hogy ennyire durva végletekig elmenjek-e, az ügyvéd utána is nézett kicsit a lánynak, és talált róla olyan dolgokat, amikről én nem tudtam a kapcsolatunk alatt. Konkrét dolgokat nem akarok megnevezni, de a lényeg, hogy volt már dolga a törvénnyel. Szerintetek, ha elérném, hogy kirúgják, az érne annyit, hogy könnyítsek így a lelkemen és elégtételt vegyek, vagy inkább hagyjam az egészet? Tudom, hogy a legjobb ilyenkor tovább lépni, de én sajnos nem olyan típus vagyok, addig nem tudok nyugodni, amíg nem érem el valamilyen formában ami akarok. 29/F

2017. máj. 3. 00:06
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
59%

Szerinted ostobaság, ha valaki kiáll az érdekeiért, és akár utólag is, elégtételt akar. Akkor tehát a kártérítés intézménye is ostobaság, mert végső soron ugyanaz a funkciója, ott ráadásul még kézzelfogható eredménye is van a dolognak (megtérül a károd). Nem csodálkozom a felfogásodon igazából, a Homár pontosan ilyen emberekkel van tele, akik azt várják, hogy majd valaki igazságot szolgáltat nekik, ahelyett hogy megteremtenék ők a saját igazságukat. Ha szerinted ez tökéletesen rendbe van így, akkor nó komment.

A Kérdező esetében árnyaltabb a dolog, addig kellett volna meglépni a bosszút, amíg lehetősége volt rá, ennek ellenére leszűrhető, hogy a Kérdezőnek van igaza, és nemigen tudom megkövetni, hogy utánajár a maga igazának - mindezt azért, mert a volt partnere annyira képtelen volt, hogy egy "bocsánat" szócskát kinyögjön, és legalább 2-3 krokodilkönnyet elhullajtson. Az ilyen igenis megérdemli.

Az meg nettó hülyeség, hogy a bosszú csak sunyi hátbatámadás lehet. Nem tudom, ezt honnét szedted.

Az erkölcsi fölény pont abból jön, hogy NEM hagyod magad hülyére venni, és igenis vissza tudsz vágni. Az én filozófiám szerint, ha megdobnak kővel, visszaadhatod.

Az a baj, #30, hogyha az illető látja, hogy semmi következménye nincs annak, hogy ő mekkora görény az embertársaival, akkor ezt bátorításnak fogja venni, és konkrétan azt hiszi, hogy akkor ő már bármikor bármit megtehet más rovására, senki nem fogja felelősségre vonni, nincs következménye a tetteinek. Most képzeld már el, hogyha nem lennének törvények, és rendfenntartók, az emberi természet pillanatok alatt elszabadítaná az anarchiát. Az átlagemberben is ugyanúgy megvan a késztetés mindenféle bűncselekményekre, azért nem teszi meg, mert fél az elszámoltatástól, a következményektől. A bosszú arra jó, hogy az ilyen emberek NE ússzák meg szárazon azt, amit megműveltek valakivel. Szó nincs itt sírásról a párnába, érzelempocséklásról, meg hogy szar embernek érzem magam. Ha elégtételt veszel valakin, azzal jelzed felé, hogy veled nem szórakozhat, veled nem érdemes packázni, mert vissza tudsz ütni, méghozzá erősebben, mint ő, és nem leszel mindenki balekja, akibe bárki beletörölheti a sáros pacskerját.

2017. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
79%

"Az meg nettó hülyeség, hogy a bosszú csak sunyi hátbatámadás lehet. Nem tudom, ezt honnét szedted."

Onnan, hogy így van. Kérdező és az exe szakítottak, a kapcsolat le van zárva. Ha akart volna valamit tenni, azt addig kellett volna megtennie, amíg még nem váltak el az útjaik, de így, hogy a másik fél már túllépett a dolgon, és nem is számít semmire, ez egy sunyi hátbatámadás.

A bosszú az, hogy valaki leköp erre te annyit reagálnál, hogy "oh wow ez nem volt szép" aztán amikor az illető kisétálna az ajtón, te hátba lövöd.

A bosszú az, hogy hagysz elsétálni egy embert aki ártott neked, majd titkos terveket szövögetsz az agyad sötét zugaiban, hogy hogy bántsd, úgy, hogy ő ne is sejtse, hogy mi fog jönni.

Piti, gyerekes, alantas.


"ha az illető látja, hogy semmi következménye nincs annak, hogy ő mekkora görény az embertársaival, akkor ezt bátorításnak fogja venni, és konkrétan azt hiszi, hogy akkor ő már bármikor bármit megtehet"

Meg is tehet, azzal, aki hagyja, hogy az orránál fogva vezessék.


"Most képzeld már el, hogyha nem lennének törvények, és rendfenntartók, az emberi természet pillanatok alatt elszabadítaná az anarchiát."

Jó, hogy ezt mondod, mert a rendfenntartó erők részben pont az önbíráskodás ellen jöttek létre. Mert az ugye rossz..... Éppen azért van bíróság, hogy egy kívülálló, pártatlan ember dönthesse el, hogy az, ami veled történt súlyos-e annyira, hogy büntetést érdemeljen, és ha érdemel egyáltalán büntetést, akkor annak mekkora legyen a mértéke. Mert ki tudja miféle őrültek járkálnak a világban, akik azt hiszik, hogy csak azért, mert valaki megbántotta őket, jogos, hogy mondjuk hajléktalanná tegyenek valakit. El tudod képzelni, hogy mihez vezetne, ha mindenki elkezdene önbíráskodni, meg hátbaszúrni a másikat, ahelyett, hogy időben felismerte volna, hogy csicskáztatják, vagy ha már nem is kapott észbe időben, legalább akkor tisztázta volna a dolgokat, amikor még nem sétált ki a társa az életéből?

(Megjegyzem azt sem tudjuk, hogy mit csinált a csaj. Lehet, hogy úgy buzdítgatod kérdezőt, hogy nem is csinált semmit, amivel ezt érdemelné)


Mindegy, lényeg az, hogy

1, ha tekintélyt akarsz, ne hagyd, hogy átverjenek

2, ha át is vernek, rendezd a számlád szemtől szembe, ne akkor kapálózz, amikor már otthagytak, mint sz@rt az árokparton

3, az önbíráskodás nem megoldás

2017. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Nem minden bosszú alkalmazza a hátbatámadásos módszert. Lehetnek olyan esetek, amikor taktikából valaki a hátsó ajtón próbálkozik, de általánosságban nem ez a jellemző. Alapból, ha a megbosszult nem tudja, ki áll a dolog mögött, értelmét veszti a dolog, fogalma sem lesz, kire haragudjon.

Alapból nem szabad hirtelen elhatározásból bosszút állni - ismered a mondást, a bosszú hidegen tálalva a legjobb. Pillanatnyi megfontolásból sose lett még jó bosszú.

Mellesleg a bosszúállásnak egész hagyománya volt az emberiség történelmében - lásd párbajok, vendetta. Ha ez olyan kicsinyes, kontra-produktív dolog lenne, mint amilyennek beállítod, kötve hiszem, hogy ilyen sokáig fennmaradt volna.


A bosszúnál is él az arányosság elve. Ha valaki leköp, pofonvághatod, de nem lőheted le. Ha valaki megbántott, nem teheted hajléktalanná. Ha valaki beáll a hikomat-parkolóba, nem csukják le 15 évre, de ha pl. valaki megölné a testvéredet, édesanyádat, akkor lelőheted machinegunnal (őt magát, NEM valamelyik rokonát, akinek semmi köze nincs az egészhez).


Az önbíráskodást meg imádja a mai hazugságszolgáltatás összevonni az önvédelemmel (Tolvajkergetők, fagyállós gazda), és mivel a jelenlegi jogrendszer a bűnözőt védi, a kisember érdekeiért nem áll ki senki, nem csodálkozom azon, ha ő maga teszi meg. Igenis szükségesnek találom a másokon átgázoló, törtető, pszichopata emberek megleckéztetését utólag is - az ilyenek ugyanis a szóból nem értenek, nekik az okoz örömöt, ha kárt okozhatnak, és amíg büntetlenül megtehetik, addig meg is teszik. Maximálisan együttérzek azzal, aki ezt nem hagyja annyiban, én is ugyanezt tenném.


Hogy ki vágott át kit, a történet szempontjából nemigen derül ki, de abból indulok ki, hogy a Kérdező igazat mond. Könnyű utólag okosnak lenni, hogy "minek hagytad magad átverni", gondolom, ha tudott volna róla már jó előre, akkor nem írta volna ki ezt a kérdést.

2017. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
60%
Te abból indulsz ki, hogy a kérdező igazat mond. Sweet. Én meg abból, hogy egy szakítás esetén mindkét félnek megvan a saját nézőpontja a kapcsolatról, a történtekről, a szakításról. Ha a kérdező egy prosztó és nem jól látja a dolgokat, illetőleg nem jön rá, hogy a másik viselkedése direkt reakció az ő viselkedésére,akkor meg ártatlanul kirúgat valakit mondjuk....de még ha megbántották is, vagy megcsalták, baromira nem arányos azzal, hogy kirúgatja, az meg hogy utána nézet idegennel, szerintem már bőven sunyi, kicsinyes és jellemtelen.
2017. jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
34%
Én is várok még stílusos bosszúkat :) nem nyuszikat akarok hallani, akik inkább magukba fojtják a keserűséget, hogy aztán rákjuk legyen a végén, hanem akik megcsinálják :D
2017. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
41%
Voltam hasonló helyzetben. Nem álltam bosszút. Mai napig bánom. Ha a munkájára is csak ringyóságra tett szert,akkor rugasd ki. Sokak életét ne keseritse meg.
2017. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
14%

Felrakod sexpartner kereső oldalra a képeit és az elérhetőségét, ennél jobb nem is kell szerintem.

Egyébként meg egyetértek azzal: bosszú igenis kell! Tanulja csak meg hogy nem tolhat ki akármikor akárkivel, előbb-utóbb a rossz emberbe köt bele és csúnyán megüti a bokáját.

Az 51%-os minden szavával egyetértek, zöld pacsit kapott!!!!!!!!!!

2018. jan. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Hasznos lehet az is ha pl. nagytételben rendelsz valami terméket a postacímére...

anno ezt pizzarendeléssel is el lehetett játszani, de az már nem pálya. Rendelj meg egy raklapnyi sziloplasztot a címére.

Ám együttérzek veled Kérdező, a helyedben én is ezt tettem volna. Simán kirúgattam volna, ha rászolgált és megérdemli, keressen új melóhelyet. Akik szerint meg a bosszú hülyeség és kicsinyes dolog, azok mind beszari nyulak, akikkel bármit meg lehet tenni, mert azt hiszik, hogy majd valami jóságos felsőbb hatalom igazságot szolgáltat nekik :DDDD

2018. aug. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

An eye for an eye leaves the whole world blind


Aki lábtörlőt csinál magából és utána sunyiskodik,az a gyáva. Aki emelt fővel távozik, az az erős. De egyébként tükrözi országunk mai mentális állapotát a kérdés is meg a válaszok nagy része is.

2018. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Meglehet, hogy mindkét fél vak lesz, így viszont majd nem tud mások rovására még nagyobb disznóságot elkövetni.

Ha az életre bízod, hogy majd visszakapja tőle, nem fog tanulni belőle. Ha tőled kapja vissza,abból fog.

2018. szept. 2. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!