Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megbocsássak neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok,19 éves lány vagyok:)

Elég bonyolult a sztori,de megpróbalom leegyszerűsíteni

Tehát 15 éves koromban összejöttem egy sráccal..közös városba laktunk,minden nap találkoztunk szinte egy ideig minden tökéletes volt vele..aztán szép lassan kiderültek a dolgai,drogozott,és elég szép dolgokat tett meg a drogra való pénzért

Kitartottam mellette,mert azt mondta ha vele maradok leteszi..nem tette le.

Rengeteget veszekedtünk ezek a dolgok miatt,és többször megvert elég durván..összesen 2 évet voltunk együtt

Nah egy idő után ezt rohadtul meguntam es rádöbbentem hogy hiába szeretem ez már itt nem segit.

18 éves korom után kicsivel felköltöztem Pestre, itt van munkám meg lakásom

Egyébként volt már azóta kapcsolatom de ezek ellenére is még mindig őt szeretem:(

És tegnap amikor hazaértem egyszerűen el se akartam hinni..ott volt az ajtóban,engem várt..hirtelen elkezdtem félni de boldog is voltam..olyan fura volt

Elmondta hogy letette a kábszert van munkája és hogy nagyon szeret..nem igazán tudtam erre mit mondani,mondtam hogy hagyjon békén de azóta is ezen töröm magam..

Egyébként mint kiderült a bátyám mondta meg hogy hol lakom ez miatt össze is vesztem vele..

Szerintetek mi lenne a legjobb döntés? Létezik az hogy valaki tényleg így megváltozik?

Válaszokat előre is köszönöm:)



2017. máj. 19. 08:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
Megvert és drogos? Mi még itt a kérdés??? Kapj gyorsan a fejedhez, ne légy buta!!!
2017. jún. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
37%

Ez egy nagy rizsa, hogy senki sem változik - még felnőttekre sem igaz.

Mindenki változik. Napról napra. De főleg igaz ez abban a korban, ahol épp ti vagytok.


Szerintem ha még egy évig nem nyúl droghoz, akkor adhatsz neki egy esélyt. Addig szüneteljetek.

Ha még mindig tiszta - és még mindig téged szeret -, akkor csak bátran!

2017. jún. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó, igen, biztos vannak kivételek. De a kérdést és a háttértörténetet elnézve a kérdező sem áll olyan stabilan lelkileg, hogy kellő határozottsággal végig tudja vinni a támogató szerepet. Ha újrakezdik, és megint egy bántalmazó kapcsolat lesz belőle, esélyes, hogy benne ragad, illetve az ő nagy nehezen rendeződött élete is szétesik. Egy intézetben, nevelőszülőknél felnőtt gyereknek eleve sok belső démonnal kell megküzdenie. Emellé most épp elég támogatni a bátyját, nem kell ide még egy kolonc. Egyszerűen nem éri meg a kockázatot.


Ha a srác tényleg megváltozott, kezdjen új kapcsolatba mással, épp elég lány van.

Eleve megkérdezném, ha van munkája, hogyan ér rá Pestre utazgatni és a kérdező lakása körül csövezni.

2017. jún. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
67%

Sőt, esélyesnek tartom, hogy a srácot ugyanúgy, ahogy a kérdező bátyját, kitették az előző lakóhelyéről (esetleg azért mert nem fizetett?) és most a kérdezőhöz akarnak beköltözni. Mivel a srác nem családtag, marad neki a "barát" szerepe. Aztán ha egyszer beköltöznek, nem lehet őket kitenni mert "nincs hova menniûk".


Kérdező, tarts ki! Nem hiányzik ez neked!

És a bátyád is mindenképp keressen munkát és szálljon be a lakbérbe. Ne te tartsd el őt sem.

2017. jún. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:

#63

"De a kérdést és a háttértörténetet elnézve a kérdező sem áll olyan stabilan lelkileg, hogy kellő határozottsággal végig tudja vinni a támogató szerepet."


Épp ezért javasoltam egy év szünetet. Nem kell a kérdezőnek senkit sem támogatnia.


"Egyszerűen nem éri meg a kockázatot."

Neked nem éri meg. Node te nem szeretted és nem szereted.


"Ha a srác tényleg megváltozott, kezdjen új kapcsolatba mással, épp elég lány van."


Aha. És ha az a lány neadjisten itt fog kérdezősködni, hogy hát itt egy exdrogos srác, akit kirúgott még a csaja is... mit mondasz neki? Hogy "hát te már igazán elnézhetnéd neki"? :)))

Lássuk be: ti leírtátok a srácot, ergo ott tennétek keresztbe neki, ahol csak tudtok. Mintha itt olyan sok lenne az erkölcsi parnasszuson jogosan heverésző... ;)


No, ez az, ami nem "működik". Úgyis mondhatnám, hogy a legtöbb rehabilitációt pont az ilyen hozzáállás teszi tönkre, nem maga a rehabilitált.

2017. jún. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 A kérdező kommentje:

Jóreggelt!:)

Köszönöm a válaszokat ismételten:D

Gondolkodtam már azon is hogy elköltözök,de ezt a lakást is rohadt nehezen találtam meg és nem hiszem hogy mostanába kapnék normális lakást hasonló áron :/

Ma találkozom majd az Ádám tesojával mert felekeresett a lány.. régebben is jóba voltunk,de egy ideig nem keresett és elég fura volt hogy most meg igen..

De majd elmesélem hogy mi volt:)

Nem tudom ki kérdezte, de úgy tud itt csövelgetni hogy csak napokat dolgozik..amit nem is értem hogy nem rúgják ki..mert úgy csinálja hogy dolgozik 2-3 napot egyhuzamba utána meg pár napot nem..

Tehát nem biztos ez az állás se.

Ha jól tudom most vagy az apjánál vagy a papájánál lakik,velük régebben is mindig konfliktusa volt tehát nyilván el akarna jönni onnan.

Egyébként ezt én se értem hogy miért nem mást keres..hisz látja hogy a probálkozásainak nem sok értelme van..mégse keres mást :/

2017. jún. 9. 06:43
 67/71 anonim ***** válasza:
19 éves vagy, éld ki magad.... nem ő lesz a férjed, esélyes,hogy vissza esik, szóval ne ne bocsáss meg neki.
2017. jún. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
Kérj távolságtartási végzést!
2017. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy érted a "megbocsájtás" kifejezést, egy kamasz szerelem után 4-5 évvel, az már nincs.

Szóval, hogy kezdjél-e egy ilyen pasival bármit is? Hát... nagyon távolságtartóan talán.

Változik az ember, főleg, ah még gyerek... én csak loptam ennyi idősen, mégis pénzügyi vezető is lettem később- lég hülyén néztem volna, ha valaki azt emlegette volna, hogy aki lop, az lop.

2017. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 A kérdező kommentje:

Nah sziasztok!:)

Igazatok van..Köszönöm😊

Tegnap találkoztam a tesojával. Tök aranyos volt,nekem adott igazat meg minden csomót beszélgettünk. Elment vásárolni jól elvoltunk:D

Aztán jött amit nem akartam..felhivtam a tesóját a lakásomba hisz régen is jóba voltunk meg már kezdett hideg lenni,stb.

Feljöttünk beszélgettünk,iszogattunk erre valaki csönget..

Nah mondom de jó. Hát 3at találhattok hogy ki volt az 😒😒

Azt mondta megtudta hogy a tesója ide jön hozzám,és ő is eljött ezért..a tesója meg tagadta hogy ő elmondta volna neki..szóval érdekes volt.

De kihajitottam mindkettőt,mondtam hogy menjenek ahova akarnak és kész. De nagyon felidegesített 😒 és az Ádám alig akart elmenni,úgy fenyegettrm hogy rendőrt hivok ha nem takarodik el és végül ez miatt elment

2017. jún. 10. 12:25
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!