Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőmmel 5 éve leszünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőmmel 5 éve leszünk együtt de egy másik csávó elkezdett bekavarni és úgy néz ki sikeresen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval teljesen tanácstalan vagyok. Párom 21 éves lesz, én 25. Mindjárt itt az 5 éves évforduló azóta együtt is lakunk. Nyáron még eljegyzésről és család alapításról volt szó de egy ártalmatlannak induló beszélgetésből sajnos több lesz ahogy én látom. Aztmondta, egy hónap üzenet beszélgetés után, hogy szeretne élőben találkozni, hogy tényleg ilyen jó fej-e. Engedtem a dolognak azóta másfél hónap alatt kb 8-10szer találkoztak de már az első találkozó előtt máshogy viselkedett velem, azóta meg csak rosszabb lett a helyzet. Egyik nap veszekedés után aztmondta, hogy lehet többet szeretne a gyerektől és sajnálja de nem tehet róla, hogy kialakult és lehet megpróbálná vele. Nem értem, hogy tudna eldobni egy biztos kapcsolatot egy bizonytalanra másfél hónap ismertség után. Én úgy gondolom, hogy ez egy fellángolás, hogy 5 év után mástól is kapja a kedveskedő szöveget, hogy gyönyörű vagy stb most sajnos ha én mondom semmit sem számít viszont ha a másik akkor ő nagyon aranyos. A gyerek teper ezerrel én meg adom a rosszat, hogy ne beszélj vele ne találkozz vele, főleg ezek után, hogy úgy gondolja kialakulni kezd valami. Most úgy gondolom, hogy ha választania kéne nem engem választana mert megkaptam tőle, hogy két hónap alatt nagyon sok rosszat kapott, a másik helyről viszont csak pozitívat. Megcsalni biztos nem csalt meg annyira egyenes ember ezért is állt inkább ezzel elém. Mit tudok tenni? Nagyon nagyon szeretem őt, most akartam eljegyezni az évfordulón, alig vártam, hogy felhozza ezeket a témákat és hirtelen be tud valaki kavarni ha feleség akart lenni? Aztmondta, hogy velem már nem akarja megjavítani a dolgot inkább lépne. Hozzám vágta hogy nem jó a kapcsolat már és mondtam hogy miattad nem jó és aztmondta nem akarta hogy így legyen de mégis így lett EZ VAN! Egyszerűen nem akarom elhinni hogy 5 év után elhord hirtelen mindennek és megaláz a veszekedés közben egy olyan miatt akit másfél hónapja ismer. Nagyon kérlek segítsetek !
2017. okt. 13. 01:03
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Bár rohadt nehéz lenne, de én elengedném. Semmi értelme az erőltetésnek. Menjen. Majd megbánja, vagy nem. De ez már nem a te ugyed.
2017. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen után nem neked kellene bizonyítanod, hanem neki. Ha még nekiállsz teperni utána, akkor azzal csak azt éred el, hogy 100x meg fogja veled csinálni ugyanezt. Mindig jön majd egy Géza, egy Pisti vagy egy Béla és te mindent megbocsátasz. Ne legyél hülye!

29N

2017. okt. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

Mit vártál egy tini kapcsolattól, de komolyan a mai világban?

Most "felnőtt" a leány és "mazsolázna" a világban, mert rájött, hogy van müzli is nem csak tej mondhatni, aztán ha sokszor pofára fog esni a jövően, akkor újra meg fog találni...talán, de kell e neked ez...

Hagyd a fenébe és lépjen, ha neki csak ennyit jelentettél...megunt téged, mint gyerek a játékát.

2017. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
48%
Remek otlet egy olyan lanyert kuzdeni, aki meg kimosni se tud, hanem noszogatni kell mint egy gyereket, de a pasija engedelyevel fa-szt szopni.. oh, az megy am magatol is :"D. Kerdezo, ne ragaszkodj ennyire erosen a szarhoz. Erre a kapcsolatra hazasodni meg vegkepp nem kell, plane nem ezzel a noi nemi szervu krealmannyal (A Nő nem nala kezdodik). Epp most teszi neked a legjobbat: lehetoseged lesz egy normalis kapcsolatra egy rendes lannyal egyszer.
2017. okt. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
De most úgy érzem meghalok nélküle és egyetlen lányra nem tudok ránézni főleg nem most. Azt érzem, hogy mindenkiben őt keresném és nem tudom...mit tudok tenni? Sehogy nem tudom visszacsábítani ? Ő most is mosolyogva beszélget mellettem és mondja, hogy hagyjam már ne szóljak bele úgysem hagyja abba. Szóval még azt sem tudom, hogy beszélek vele mert ha jön az üzenet, azonnal mosolyogva válaszolni kell ha beszélgetünk véletlen 2percet akkor is előveszi. Mit tudok tenni mert lassan megőrülök !
2017. okt. 13. 12:44
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Mondtuk már vagy 20-an, hogy mit tegyél! Megmondod neki, hogy csomagolja össze a cuccait és kibacajtod az ajtó elé, aztán mosolyogva levelezhet tovább a csávójával!

Legyél már férfi basszus! Vagy akkor maradj meg lábtörlőnek, nézd el neki a 20.pasiját is majd, csak akkor ne itt vinnyogj! Komolyan mondom nőként sokkal határozottabban kivágtam másokat fele ennyi hülyeségért is.

2017. okt. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom megmondani mi a helyes, mi lenne jó hosszútávon, vagy egymásnak vagytok-e teremtve. A pillanatnyi helyzet megértésében szeretnék inkább segíteni.


Ez hiába látod így, nem egy hirtelen történés, csak te nem vettél észre semmit. Aki szerelmes, akinek tartalmas a kapcsolata, azt nem lehet elcsábítani. Lehet, hogy akkor is beszélgetne a sráccal, mert amúgy is jófej és jó barát, de nem olyan értelemben lenne az, amitől tartanod kell. Azt érzed, hogy az a srác csábította el, és erre a problémára koncentrálsz, de ez valójában nem erről szól. 5 év sok idő, az tény. Az is tény, hogy eljönnek a szürke hétköznapok is. Viszont ha már csak ezek a szürke hétköznapok vannak, és nincsenek olyan pillanatok, ami miatt újra és újra belehabarodtok a másikba, akkor érdekesebb lesz a külvilág, és belefurakodhatnak mások is. Ha a miért vagyunk együtt kérdésre ebben a korban az a válasz, hogy "mert így jó, és kényelmes, meg már öt éve együtt vagyunk, és ezt már csak nem dobjuk el" és nem egy erőteljes szívdobogás, akkor bizony képbe léphetnek eféle "izgalmas lovagok". Negyven évesen két gyerek mellett már ez a biztonság az elsődleges (legalábbis én úgy gondolom ez lesz), de 21 évesen ez még bőven nem elég. Hiába jöttetek össze már 5 éve, a hormonok még mindig tombolnak. Még mindig könnyen lehet "pillangó repkedősen" szerelmesnek lenni, sőt, valószínűleg még mindig erre vágyik a barátnőd.


Én azt tanácsolom, hogy ha már eddig nem gondolkoztál el rajta, akkor legalább most gondolkozz el rajta, hogy miért mondta anno, hogy nem jó a kapcsolat? És hogy őszintén, van-e értelme megjavítani?

És ha úgy döntenél igen, akkor arra koncentrálj. Ne arra, hogy a másikat lesöpörd a színről, vagy hogy jön ő ahhoz, hogy másfél hónap után felvegye a versenyt veled. Mert látod hogy így. Ez a helyzet. Arra koncentrálj, hogy tulajdonképpen miért is lenne neki jobb veled? Csak azért, mert 5 éve együtt vagytok? Csak azért, mert annyi mindent átéltetek együtt? És még 5 év múlva mi lesz? Csak azért lesztek együtt, mert már 10 éve együtt vagytok? És az első 5 évben annyi mindent átéltetek?

Szerintem arra koncentrálj, hogy a ti kettőtök kapcsolatát jobbá tedd. Szánjatok egymásra időt. Csábítsd el. Érd el, hogy újra beléd szeressen, mint az elején.

És ha esetleg sikerül, akkor soha ne hagyjátok többször, hogy a sok "már olyan régóta együtt vagyunk" gondolat között elvesszen a lényeg, hanem mindig tegyetek a kapcsolatért. És legyél te az, aki időnként (5 évenként) felbukkansz a színen és elcsábítod újra és újra. Valójában végső soron csak akkor lesz több ez a kapcsolat, mint a másfél hónapos ismeretség, ha ez is sikerül.


Aztán ezek alapján, meg az érzéseid alapján döntsd el, hogy ez a lány-e az akit, újra és újra elcsábítanál, vagy esetleg üresedést hirdetsz ezen a pozíción. De tanulságnak szerintem akkor is vidd tovább azt, hogy attól még, hogy régóta együtt vagytok, nem szabad veszni hagyni a kezdeti lángolást.

2017. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Ezt teljesen megértem :D de sosem volt még ilyen az 5 év alatt. Értem én hogy dobjam ki de 20szor írtam le, hogy nem akarom! Én megtartani szeretném nem kidobni!
2017. okt. 13. 15:38
 29/44 A kérdező kommentje:
Én nem szeretném hagyni! Mindenképpen folytatni szeretném és próbálkozom bármivel kedveskedni de nem kell neki. Aztmondja, hogy hagyjam ne csináljam ezt. Végig próbáltam múltheten is vacsora stb és mindig próbáltam valamivel meglepni nem csak mostanában. A figyelmesség megvolt szerintem mert havi szinten kapott csak úgy virágot vagy csokit vagy a kedvenc fagyiját amikor nélküle voltam és haza jöttem örült neki. Nem rég mondta hogy rossz a kapcsolat hanem most egy hete kb. Mondtam hogy a gyerek miatt lett ilyen és Aztmondja hogy lehet igen de nem akarta sajnálja. Kérdezem hogy akkor nem kéne leállítani ezt az egészet ha már te is így látod ? És aztmondta rá, hogy nem így viszont már nem akarja mert ez szar az meg jónak kezdődik. Tehát itt romlott el nem régen...nyáron is 3szor is voltunk nyaralni minden teljesen hibátlan volt és egyik pillanatról a másikra a beszélgetés minden napos lett reggeltől estig. Köszönöm eddig a komoly segítségeket. Másik, hogy most írta az utolsó, hogy próbálják vele több időt tölteni és többet foglalkozni vele. Én szeretnék egyfolytában próbálkozom de nem akarja, szinte ha megkérem hogy nézzünk filmet akkor ha bele is megy, nincs összebújás nincs semmi. És ha közbe jön az üzenet akkor vissza kell irni azonnal! Nem lehet végig nézni másfél órát.
2017. okt. 13. 16:19
 30/44 anonim ***** válasza:

Aki eldobna egy alapvetően jól működő kapcsolatot - vagyis ezek szerint csak felszínen az - egy kéthónapos valamiért, az olyan ember.


Én ezek után egy pillanatig nem tepernék, sőt, összepakolnám a cuccát és kitenném.

Hidd el, ez nem az utolsó eset volt, lehet, hogy még most "megjavítjátok", de te tényleg úgy akarsz élni, hogy "mivan ha ismét jön egy másik".

2017. okt. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!