Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy nem veszik észre magukat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy nem veszik észre magukat az emberek?

Figyelt kérdés

Pár napja nem bírok elmenni itt pár dolog mellett. Őszintén néha esténként rám jön a beszélgethetnék fiatal férfiként és szívesen folytatnék egy kis eszmecserét valakivel. Jobb híján feljövök ilyenkor ide, keresek egy érdekes kérdést, majd ráírok a kérdezőre hogy én szívesen vitatkoznék vele ezzel kapcsolatban.


A legtöbb esetben vissza sem írnak, míg végül ha igen, addig okés minden ameddig ki nem térek arra hogy skypeon, telefonon, viberen, mindegy hol csak szóban folytassuk le mert az úgy sokkal kellemesebb.


Na és ilyenkor jön az amikor elmegy a kedvem mindenkitől és mindenki egy idióta barom. Első körben azt nem értem meg, hogy ha valaki szívesen beszélgetne, akkor csak ha valami meg nem akadályozza miért oké a chat és miért nem oké a telefon (hívjuk így). A másik hogy egyesek ilyenkor valami hacker elmélettel jönnek, mert nyilván az interneten mindenki az anonymous tagja lehetne, főleg ezzel a nívós magyar oktatással, és nyílván teljesen random embereket random érdekek miatt vadászgatna itt GYK-n. Bár azt nem értem ha ennyire kötelezően rettegnünk kell valamitől, akkor ha ilyen profi hacker mindenki, hogy hogy telefon nélkül nem tud feltörni valakit. Esetleg hagyjuk a hackerkedést és ezek az emberek hogy hogy nem félnek az utcán minden második szembejövőtől, hogy ő meg biztos a helyi cartel (mint ha ez is temérdek lenne magyarországon) tagja és megöli, megerőszakolja, elrabolja.


Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy képesek ezek az emberek ezt a temérdek hülyeséget elviselniük. S ez nem minden. Akár kivel itt ha vitába keveredem, eljön az a pont általában két üzenet váltás után, hogy akkor mivel már nem tud ellenérvelni, így jön a személyeskedés vagy pedig a megunhatatlan, "Te nem ismersz engem" "Tök jó hogy két üzenetből megtudod mondani hogy ki vagyok" "Te nem tudod én miken mentem keresztül" "Te ezt nem értheted meg, de nekem komoly problémáim vannak" "Kösz hogy ezt elmondtad, szép hétvégét". Hihetetlen hogy itt egy egész generáció és így lyukadunk ki a lényeghez is egyaránt, kapcsolati mentalitás épült fel, hogy ha a másiknak igaza van ami nekünk nem tetszik akkor jobb ellenérv híján marad a menekülés vagy pedig a személyeskedés, véletlenül sem önértékelés, esetleg a tévedés beismerése, ezzel saját magunk személyiségének a fejlesztése. Nem. Lehangoló, nagyon lehangoló.


2017. dec. 2. 17:20
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem vitatkozni akarnam hanem a megoldani egy problémát
2017. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
A vitatkozás végső soron egy megoldás keresés, kulcs a megoldáshoz.
2017. dec. 2. 17:25
 3/55 A kérdező kommentje:
Ne keverjük a veszekedéssel!
2017. dec. 2. 17:25
 4/55 anonim ***** válasza:
86%

Nekem pont az a furcsa, hogy egy vadidegennel való beszélgetés, eszmecsere, “vita” esetében miért nem elég az üzenetben kommunikálás, miért kell “személyesen” folytatni. Én ezt nem értem, ill. nem is vágyom erre, mivel nem ismerkedünk, hanem egy adott témáról beszélgetünk, nem szükséges hozzá személyes interakció, és ez így jó, bőven elég. A telefon/skype/akármi számomra ismerkedési szándékot feltételez, amire nem vágyom.

Az utolsó bekezdéseddel viszont egyetértek, az emberek nagyon nehezen ismerik be, ha tévednek, vagy egyszerűen nem tudják épkézláb megfogalmazni az ellenérveiket, csak érzik, hogy ez így nem jó, és nekik van igazuk, csak a megfogalmazás nehéz/döcögős, ezért inkább bele sem kezdenek. Ezt egyébként sokan élőben is prezentálják, sőt, az itteni párkapcsolati problémák egy része is erre vezethető vissza, hogy egyszerűen nem tudják megfogalmazni, és kultúrált módon előadni a konkrét gondolataikat, érzéseiket, érveiket.

2017. dec. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
77%

Csak félig olvastam el a rizsát, de már rég körvonalazódott a válaszom.


Senkit sem érdekelsz, szarnak a fejedre. :)

2017. dec. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva, én már a "privát üzenetekre" sem szoktam reagálni.
2017. dec. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
Altalaban azert nem szeretek gyk-n kivul beszelgetni innen emberekkel mert nem akarok ismerkedni van parom es e m szeretnem hogy allanodan puttyegne a telefon h ram irt valaki.. Illetve mikor nem erek ra es nem calaszolok akkor jon hogy miert nem.irok stb
2017. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%
Egy adott témáról bőven elég üzenetekben beszélgetni. Teljesen felesleges a telefonos megbeszélés (hívjuk így)Azon kívül lehet, hogy nincs érve és így akar kibújni ahogy az utolsó bekezdésben írod, de simán csak az is lehet, hogy egy idegesítő alak vagy és már inkább szabadulna meg tőled....
2017. dec. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem érdekel az ilyen "csak fejjel beszélgetek" emberek, semmi értelme. Amúgy is nagyon szeretek írni, egész napi gondolatokat lehet összefoglalni.


A másik, amit nem értek, hogy nekem állandóan akarnak segíteni, de senki nem kérte őket. Ha segítség kell, írok ki kérdést, hogy légyszi segítsetek. De nem. Leírom, hogy rövidlátó vagyok/egyedül élek/nem szeretem a kávét, kapok egy csomó választ, hogy milyen szemtornát végezzek, hogy találjak párt, és miért kéne kávét innom.


Meg nagyon sokszor van, hogy egy válaszomra egy tök más témáról ömleng, olyankor mást én sem nagyon tudok mondani. Már rákérdeztem egyszer, hogy "ez most hogy jött?", mert totál más választ adott, vissza is olvastam, hogy mit írtam, már magamat néztem hülyének.

2017. dec. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok, hozzátenném, hogy velem volt egyszer olyan, hogy valakivel elkezdtem levelezni egy komoly témában, és a második levele nem is levél volt, hanem egy majd' fél órás hangfájl. Ezzel most mit lehet kezdeni? Most beképzeltnek tűnik, ha azt mondom, nincs fél órám arra, hogy hallgassak egy idegent. Míg ha mindezt leírja, 5 percet vesz el a napomból, szépen át tudom rágni, amit mond.
2017. dec. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!